Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor kormánya miért...

Orbán Viktor kormánya miért nem meri bevallani, hogy nem ért a gazdaság irányításához és a nép miért nem akar egy szakértő kormányt a helyébe?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy miniszterelnöknek nem kell behatóan értenie a gazdasághoz.Arra ott van a gazdasági miniszter,államtitkár,tanácsadók és a szakértőkből álló apparátus.


De sajnos Matolcsy kinevezése tényleg rossz lépésnek tűnik.

2011. nov. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Senki nem ismerné be.

Ha valaki egyszer már megszerezte a hatalmat, az igyekszik megtartani addig, ameddig lehet. (Jelen esetben min. 4 évig.) Ha ehhez az kell, hogy azt hazudja, hogy ért valamihez, amihez nem ért, akkor azt fogja tenni.

És a szakértői kormányt ki vezetné?

A FIDESZ még ma is magasan a legnagyobb támogatottsággal rendelkező párt Magyarországon, az ellenzék meg csak egymást marja. Az Gyurcsány fikázza az MSZP-t, az MSZP igyekszik diszkreditálni Gyurcsányt, a Jobbikot mindenki utálja és a Jobbik is utál mindenkit. Egyedül az LMP mutat valami konstruktívat (a dumán túl), de a FIDESZ-t le akarja váltani, a Jobbikkal meg elvből nem közösködik. Így viszont semmit nem érhet el.

Politikán kívülről meg esélytelen lenne behozni bárkit is. Legalábbis a közeljövőben csak valami igazán faszacsávó szerezhetne olyan támogatást, hogy a többség megbízzon benne, ilyen meg nincs.

Ehhez elég híres és ismert közgazdász szerintem csak Bokros van, de tőle meg az Isten mentsen!

2011. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom te komoly közgazdász vagy.
2011. nov. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ki mondta, hogy nem meri?

Fel sem vetődik benne, hogy nem ért hozzá. Sőt úgy gondolja, csak ő ért hozzá.

A nép azt se tudja, mi az a szakértő kormány. És ez időtájt nem akar mást. Ha körülnézel, magad is láthatod.

2011. nov. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól, hogy te a ballib médiában ezt olvasod, és emiatt így gondolkodsz, még nem biztos, hogy ő nem ért hozzá :)


Többek közt az is a választási ígéretek között volt, hogy mindent átszerveznek. Ehhez - egyelőre - tartják magukat...

2011. nov. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
# 5/5 amit írsz az igaz, de én az átszervezett szja-át már megszívtam. Lehet, hogy te fideszes fan vagy és neked piszok jó lett, mert nem érzed, hogy a nép lassan nyomorog. Legfeljebb átszervezik a népet is keletről?
2011. nov. 4. 19:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha csak az adóváltozásból "élnék", akkor nem járnék jól én sem, mint sokan mások. De azon már rég túl vagyok, hogy csak másokon múljon az életem.
2011. nov. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!