Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért állítják viszonylag...

Miért állítják viszonylag sokan azt, hogy Budapest annyira élhetetlen hely?

Figyelt kérdés

Nagyon sok embertől hallom azt, hogy Budapest egy trágyadomb, élhetetlen, stb.

Én ezt nem így gondolom: a rendszerváltás óta például hihetetlenül sokat fejlődött, főleg ahhoz képest, hogy egy európai viszonylatban szegény ország fővárosa. Ráadásul óriási (az EU 7. legnépesebb városa), és mégis érzékelhető a lassú, de biztos fejlődés. Elég például a 2-es metróra gondolni: 2004 óta teljesen megújult, beleértve az új Alstom-szerelvényeket is.

A 4-es metrót jövő évben átadják. A 4-6-os vonalon korszerű Combinók járnak. Most érkezett 150 vadonatúj Mercedes autóbusz. Nyáron folytatódnak a villamosfelújítások: teljesen megújul az 1-es és a 3-as villamos.

Átadták a Kopaszi-gátat. A belvárosban egyre több épületet újítanak fel.

Nem állítom: még bőven van hova fejlődni, de szerintem Budapest már most is van olyan élhető, sőt talán jobb is, mint pl. Róma, Madrid (csak hogy hasonló méretű városokat emlegessek).

Ti mit gondoltok erről?


2013. máj. 22. 22:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%
Jöjjenek el ide, egy Nógrád megyei kis elcseszett faluban élek, lófax sincs itt a friss levegőn kívül és itt vagyok begyepesedve 18 évesen, amikor meg unokatesómék lejönnek BP-ről, folyton arról beszél, h ezen és azon a partin ezt a nőt húzta meg, azt szopatta meg, meg hogy ez mekkora egy gány hely, mert itt dolgoznia kell, ott meg közel sincs ennyi munka, csak a lakást kell karbantartani ugye (takarítás, főzés, mosás, mosogatás, stb.), itt meg virágoskert, veteményeskert, külön fólia, vetés, gyümölcsöskert, udvar, hát ragyogó mondhatom...
2013. máj. 23. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"A múltkor fényes nappal kötött belém 2 cigány, mert nem adtam nekik cigit, pedig nem is dohányzom."


É faluban élek és majdnem megkéseltek a koboldok. Ehhez mit szólsz?

2013. máj. 23. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én laktam vidéki kisvárosban, vidéki nagyvárosban és Budapesten is.


Én elmentem Budapestről, de azért van pro és kontra:

pro:

- igazi éjszakai élet Budapesten van

- kultúra is főként Budapesten van

- munkalehetőség is főként Budapesten van


kontra:


- Budapest legnagyobb baja, hogy nem úgy működik mint egy nagyváros, hanem mint egy nagy falu (mindenből egy van, egy központú), emiatt iszonyatosan nehézkes, nagyon lassú, túlzsúfolt, lemaradt, az egész város azon küzd, hogy próbálja utolérni magát

ezen kívül a szokásos nagyvárosi jegyek: koszos, büdös, szmogos, zajos, szürke, tele csövessel és nyomasztó betondzsungelekkel, tömegnyomor, stb.

2013. máj. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Budapest, te csodás! :) én szeretem azt a várost, igaz, még nem éltem ott. MAjd egyszer :D
2013. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Amikor ott laktam, én sem gondoltam élhetetlen koszfészeknek. De aztán megtapasztaltam, milyen egy nyugat-dunántúli kis falu és azóta fegyverrel se tudnának Budapestre kényszeríteni.
2013. máj. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
11-es, és te is azt szeretnéd, hogy "leszopass" random nőket partykon? hát én erre egyáltalán nem lennék büszke, és nem is vagyok, pedig nem 1 egyéjszakás kalandom volt már..
2013. máj. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!