Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért a Jobbik a legkedveltebb...

Miért a Jobbik a legkedveltebb a fiatalok körében?

Figyelt kérdés

A fiatalok még frissek agyilag. Rugalmasak és gyors gondolkodásúak, ennek ellenére nem képesk átlátni a diktatúrák zsákutcáját? 60 évvel a fasizmus után mégis miért egy fasiszta párt a legnépszerűbb a korabeli fiatalság körében?


Mit gondolna Petőfi, Kossuth, Orbán, a nagy forradalmárok, hogy utódaik már szélsőséges eszméket vallanak ?


Ráadásúl még azt sem mondhatjuk, hogy lennének itthon náci TV adók vagy rádiók, hiszen a Miépes Pannon rádió sincsen már.


Mik lehetnek az okok?:S


2013. máj. 23. 22:13
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
38%
Amiért az idősebbek körében is.
2013. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:
47%

"ez ugye egy troll kérdés? "


Igen.

2013. máj. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
88%

A Jobbik maga nem fasiszta, ez tény, egyes nézeteiben azonban emlékeztet a fasizmusra, és a tagjai között vannak fasiszták is.

Petőfi lehet, hogy díjazná őket, ő bírta a nemzeti érzelműséget, nem tudom, hogy ez a radikalizmus bejönne-e neki, jobban tanulmányozni kéne hozzá az életét. Kossuth pedig balliberális volt, szóval erősen kétlem, hogy tetszene neki.

Orbán pedig, mint nagy forradalmár? Viccelsz? :D

2013. máj. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
60%

Azt még tegyük hozzá, hogy a Jobbik a nem csak szimplán a fiatalok, de az értelmiségi fiatalok, egyetemisták/főiskolások körében is a legnépszerűbb.

Mögöttük lemaradva a liberálisok, akiknek a népszerűsége szerintem abszolút csak azért lehet ekkora mert a liberalizmus politikai divat, ez a világpolgáros "mi vagyunk a haladó gondolkodásúak (aminek régen volt értelme ma már csak deviancia) blabla" maszlag könnyen megfogja a csillogó szemű kis egyetemi gólyákat, akik éppen úgy is el vannak szállva maguktól, hogy milyen okosak mert bejutotak egyetemre, ilyenkor könnyen megfertőzheti őket a liberalizmus, az egyszerű kis imidzsével.


Ennek ellenére mégis a Jobbik a legnépszerűbb, ez tény. Pedig nincsenek Tv adói, rádió adói, és a TV-ből is full ellentétes értékrend árad ránk mint amit a Jobbik követendőnek tart (Tv2, RTL szennyműsorai, vagy mondjuk nem értékrend de pl a Napló ahol minden harmadik riport arról szól, h jajjszegénycigányok).


Köze van ahhoz is, hogy a Jobbik, hiába vinnyogja azt a baloldal, se nem náci, se nem fasiszta. Ez tény, aki nem így gondolja az hü..e! Nincs rá jobb szó, mert az! A Jobbik ideológiája rendkívül egyszerű: magyarérdekűség, Sohasem adta jelét annak, hogy erről letért volna. A Nemzet (tehát a határon túliak is) érdekeinek mindenek fölé helyezés, és ennek szigorú betartatása. A társadalmi igazságtalanságok gyors és kemény megtorlása. Falat építeni minden olyan kezdeményezés elé, mondjuk az EU-ban ami a hazai vállalkozásokat, gazdaságokat előnytelenül érinti az idegen vállalkozásokkal szemben.


Lényegében amit a Jobbik akar az ez. Egy kemény, vasöklű kormányzás, de egyáltalán nem diktatúra, ami rendet vág az országban, nem hunyászkodik, nem sz.rik be idegen, uniós nyavajgástól, nem nyal be nekik, hanem követi azt az utat amit jónak tart. A cigánykérdés csak egy aprócska szelete ennek, ugyan ez a mentalitás lenne az államvezetés minden területére érvényes.


Az eddigi kormányok mit csináltak? pl a cigányokkal? segélyeket osztottak, amiből sokaknak biztos elege lett, hogy részben azért fizetnek ennyi adót, hogy a cigányok ingyen éldegélhessnek. A rendszerváltás óta csak nyomatják a segélyeket, miközben nyilvánvaló, hogy nem használ, és ez csak a dolog egyik fele, mert mellé még a cigányság jelentős része bűnözik is. Amivel eddig egyetlen kormány se mert szembenézni, inkább ölték bele a rengeteg segélyt, minthogy szigorra válcsanak és büntessenek. A Jobbik meg nem vacakolna, a nyilvánvalóan csődöt mondott pénznyelő segélyosztások helyett szigort és kényszert alkalmazna.


Ez az a politikai mentalitás, gondolkodás, ami népszerűvé teszi. Az összes eddigi kormány, nem is a rendszerváltás óta, hanem 45, sőt 44 (mert Szálasi meg a németeknek nyalt be)-től a mai napig benyalt valakinek, valami idegen hatalomnak, érdekcsoportnak. Vacakoltak, teszetoszáskodtak, ostoba ideológiákat követtek, stb. Ebből van elege sokaknak, és ezért népszerű egy olyan párt, ami azt mondja, hogy mos tmár elég, telibe lekaksizok minden külföldről jött ideológiai ragadványt, legyen az a kommunista ideológia valami maradványa vagy a mai nyugati neoliberálisoké. Nem törődünk velük, egy dolgot veszünk figyelembe, az átlag magyar embernek mi jó, és azt tesszük, és marhára nem érdekel semmi más! Akinek meg nem tetszik annak meg "el lehet menni Magyarországról". Tehát, hogy nem valamiféle ideológia által megkötött párt, ami valami hülye utópiát akarna ránkerőltetni, hanem tisztán csak azt nézi mi a nemzeti érdek és azt teszi, és marhára nem érdekli, ha ezzel más idegen érdekeknek keresztbe tesz, vagy a különböző ideológiák szemüvegén át a világot bámuló embereknek ez nem tetszik.

2013. máj. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
72%
Ja és még annyit, hogy én pont ezt is várnám e a kormányunktól! Nem az kell, hogy igazságos legyen, hanem, hogy magyarérdekű! A Magyar kormány legyen magyarérdekű, a német legyen németérdekű, az etióp legyen etiópérdekű stb. Ez tök logikus, ne azt nézze, hogy hogyan lehetne IGAZSÁGOS a piac az idegen és a hazai vállalkozások között, hanem TÖREKEDJEN ARRA, HOGY A MAGYAR VÁLLALKOZÁSOK JUSSANAK ELŐNYHÖZ! Semmilyen téren ne azt nézze, hogyan lehet igazságos, hanem azt, hogyan számunkra előnyösebb.
2013. máj. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 A kérdező kommentje:

Ok, kb a 8. válaszolótól jött említésre érdemes komment.


"Régen a Fidesz volt nagyon népszerű az akkori fiatalok között."


Igen tudom, írtam is Orbánt példának a kérdésben, de a FIDESZ roppant messze van a Jobbiktől !


"A Jobbik tabukat döntöget , olyan dolgokról beszél amelyek politikailag nem korrektek.Egy lázadó párt , lázad a rendszer ellen.

És a fiatalokat megfogja ez a lázadás. "


Ezt nem érzem reálisnak, mert miért kell egy pont fasiszta ideológiának megfognia a fiatalt. Miért nem éppen a munkáspárt égisze alatt óhajtanak tovább menetelni ?


"A Fidesz éppen ilyen volt fénykorában ,tabukat döntögettek , olyan dolgokról beszéltek , amelyek tabunak számítottak. "


anno Lenin is ilyen volt,sőt minden fiatal ilyen !


"A fiatalokat nem érdekli a politika, ha meg igen, akkor csak menősködésből. Meg mert mondjuk a fiatalokat verik el minden nap a cigók az iskolákban."


Bp-en ahol szintén erős a Jobbik, nincsen annyi roma, mint pl vidéken, tehát nem okolható ezért a Jobbik Bp-i szavazótábora


A jobbikban napi szinten hitlerezés, meg árpádsávos zászló kitűzése és ugye ott volt az az egyenruhás bagázs... nem ugrik be a nevük, akik romát vertek és betíltották őket. Nekik is náci jellegű hacukájuk volt és antiszemiták voltak mind, akkor nem fasiszták !?

2013. máj. 23. 23:52
 17/61 A kérdező kommentje:
Még eddig nem sikerült rájönni a titok nyitjára :S
2013. máj. 23. 23:52
 18/61 anonim ***** válasza:
93%

Minek teszel fel kérdést, ha úgy is elfogult vagy?

Rég megválaszoltam, max nem tetszik a válasz, mert nem szereted a Jobbikot, és mindenképpen csak olyan választ akarsz elfogadni amiben persze a Jobbik negatív.

2013. máj. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 A kérdező kommentje:

"Minek teszel fel kérdést, ha úgy is elfogult vagy?"


Egyáltalán nem vagyok elfogult ! Az európai unió józan jogászai és politikusai valamint a magyar szakemberek szemében fasiszta a jobbik. Én ugyan nem ismerem őket, mert nem vagyok fasiszta, de elfogadom a nálam értelmesebbek véleményét -.-


A kérdést azért tettem fel, mert egy kérdésem van és nem értem az okát.


"Rég megválaszoltam, max nem tetszik a válasz, mert nem szereted a Jobbikot, és mindenképpen csak olyan választ akarsz elfogadni amiben persze a Jobbik negatív."


A válaszod nem a kérdésemre adott válasz volt, hanem arra a kérdésre amit benned keltett. A jobbikot nem negatívnak neveztem, hanem annak ami :S

2013. máj. 24. 00:04
 20/61 anonim ***** válasza:
52%

"Azt még tegyük hozzá, hogy a Jobbik a nem csak szimplán a fiatalok, de az értelmiségi fiatalok, egyetemisták/főiskolások körében is a legnépszerűbb."


Egyszerű hazugság. És tudom, hogy volt az a "kutatás". De egy kérdéssel lesöpröm ezt a hazugságot: Szegeden, egy alapvetően szoci városban, miért nem folyt le a közvéleménykutatás? Hoppá... mert "kicsit" megugrott volna a baloldal. Hazugság, hogy a Jobbik a fiatalok pártja, főleg nem az egyetemistáké.


A Jobbik az alulművelt, középkorú, rasszista, antiszemita és homofób kisebbség pártja.

2013. máj. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!