Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik veszettül utálják...

Azok akik veszettül utálják Horthyt, mind szélsőbal mind szélsőjobb oldalról, azok mit tettek volna a helyében?

Figyelt kérdés

Ha te lettél volna Horthy helyében mit csináltál volna:


- 1918 után, amikor az ország jelentős részét román megszállás uralta, Budapesten vörösterror tombolt, neked meg van egy nemzeti hadsereged a Balaton környékén.


- 1920-1939 között, amikor lénygében még az ország teljes lakossága, és a magyar pártok szinte mindegyike, revizionalista, és bízik a trianoni békediktátum felülvizsgálatában, és minimum a hamis statisztikák miatt elcsatolt részek, magyar többségű régiók, vármegyék, visszacsatolásában. Európában új meghatározó erőként feljön a Német és Olasz tengely, melyben az antantal szemben megvan az akarat a trianoni igazságtalanságok enyhítésére.


- 1939-1942 között, mikor a tengelyhatalmak hatalmuk csúcsán vannak. Jelentős területeket adnak vissza Magyarországnak, de tudjuk, hogy ezeket bármikor vissza is csatolhatják Szlovákiához ill Romániához. Amikor Románia és Szlovákia minél nagyobb katonai erőt küld a németek megsegítésére, csak, hogy elnyerjék támogatásukat és a háború után nekik kedvező területi döntések szülessenek. És mikor minden katonai tanácsadó, tábornok, stb szerint a jól képzett, modern német haderő le tudja gyűrni a szovjetuniót.


- 1943 után, mikor már nyilvánvaló volt, hogy a Birodalom elveszíti a háborút és Magyarország érdeke az, hogy minél előbb kilépjünk belőle, illetve átálljunk a győztesek oldalára.



2013. máj. 22. 11:01
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
2013. máj. 22. 11:11
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

- 1918 keményebben léptem volna fel a vörösök ellen, mert Horthy sokukat futni hagyott, és nem végzett az összessel. Emiatt sok akkor bajtársa később nyilas lett.

- a fegyverkezés erősítése, hiszen nyilvánvaló volt, hogy háború készül, ennek ellenére nem történt szinte semmilyen befektetés. Így a magyar katonák súlyos technikai hiányosságokkal küzdöttek.

- a tengely erőteljesebb támogatása, nem csak kényszerből

- nem volt nyilvánvaló, hogy a tengely elveszíti a háborút, de akkor sem lettem volna áruló. Az igazi szabad nemzetek Európájáért küzdő tömböt nem hagytam volna ott a vörös mocsokért, amit Kelet- Közép-Európa országait szellemileg megtörte, és emberek százezreit gyilkolta le.

2013. máj. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%
Talán még írhattam volna a magyar emberek szociális felemelését, mert milliók éltek szegénységben, miközben egy szűk kör csak gazdagodott.
2013. máj. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
49%

visszafelé megyek:


- 1943 után vállalom a tetteimért a felelősséget, és nem menekülök azt hiszem Portugáliába, mint egy gyáva féreg és tettetem magam beszámíthatatlannak, hogy ne lehessen felelősségre vonni, illetve nem engedélyezem végre a zsidó deportálásokat, illetve nem húzom még tovább a vesztes és értelmetlen harcot, és azonnal kilépek a háborúból, akár az életem árán, az ország első embereként, mint egy gerinces férfi


- 1939-42 között nem lépek szövetségre olyan országokkal, akikkel szemben területi követeléseim vannak (Románia, Szlovákia, Németország), illetve nem üzenek hadat olyan országoknak, akikkel szemben nincs (pl: USA, Nagy-Britannia), mindent megteszek, hogy nehogy háborúba sodródjon a hazám, tekintve, hogy arra teljesen felkészületlen, illetve a revízió óriási veszteségek árán is csak maximum átmenetileg tartható fent


- 1920-39 között tekintve hogy katona vagyok, nem király, megteszek mindent azért, hogy királya legyen a királyságnak, illetve a revíziót nem azzal próbálom elérni, hogy diktatúrákkal paktálok le


- 1918 után, tekintve hogy katona vagyok mindent megteszek, hogy hazám az idegen megszállás alól felszabaduljon, és nem személyes hatalmam megszerzésére használom seregeimet

2013. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

11:43


Össze vissza írkálod a marhaságokat. ez a "nem úgy érvényesíteném a revíziót, hogy diktatúrákkal paktálok le" dolog hülyeség, akkor kivel "paktálsz le"? Senki más nem akarta nekünk visszaadni az igazságtalanul elvett területeket.

"között nem lépek szövetségre olyan országokkal, akikkel szemben területi követeléseim vannak (Románia, Szlovákia, Németország)" Németországgal szemben nem igen voltak, amik az osztrákokhoz kerültek azok nagyjából jogosok mert tele volt osztrákkal, de ezt most hagyjuk. Ehhez is az előző érvényes, Szlovákia és Románia is azért volt szöviben a németekkel, mert tudták, hogy ha területi gondjuk van akkor ez az egyetlen út. Undorító, hogy puffogtatod a jólcsengű hülyeségeket, csak éppen full megvalósíthatatlan! Ha revíziót akartunk Németország volt az egyetlen szóba jöhető szövetséges! Vagy ha nem akk írj alternatívát! Britek? Franciák? ha-ha pont ők vették el. Szovjetek? még viccesebb, max akkor ha full sztálini diktatúrát vezetünk be mi is.


"1920-39 között tekintve hogy katona vagyok, nem király, megteszek mindent azért, hogy királya legyen a királyságnak" nézd már meg a vidit amit belinkeltem, Horthy is leírta az emlékirataiban, hogy ő akarta volna, de az ANTANT miatt nem lehetett, nem hagyták volna, h a habsburgok vagy más itt újra király legyen! Úgyhogy ez megint egy hülyeség amit ostobaságból írkálsz.


"tekintve hogy katona vagyok mindent megteszek, hogy hazám az idegen megszállás alól felszabaduljon, és nem személyes hatalmam megszerzésére használom seregeimet" ugyan ezt tette, meg ez a "és nem személyes hatalmam megszerzésére használom seregeimet" megint egy ilyen jól csengő baromság, milyen személyes hatalom megszerzésére használta ő? Az, hogy elkergette a komcsikat? hűha. Utána meg nem volt épkézláb ember aki vezethette volna az országot, és az ANTANT-nak is megfelel.

Konkrétumokat várok nem légbőlkapott hülyeségeket.

2013. máj. 22. 12:06
 6/24 A kérdező kommentje:

Ja meg 44 pen pontosan ezt tette, megpróbált átállni, de miután nem jött össze és a németek elfogták még mi a... ehetett volna?


Horthy, kormányzósága alatt végig azt tette amit lelkiismerete és lehetőségei szerint a legjobbnak tartott az ország szempontjából.

2013. máj. 22. 12:11
 7/24 anonim ***** válasza:
62%
Árulóknak nincs tiszta lelkiismeretük. Ha egyszer belevágott egy szövetsége, akkor tartson ki mellette végig. Magyarország soha nem árulta el a szövetségeseit. Szerencsére jött Szálasi Ferenc, és megvédte az ország becsületét. Lehet elbuktunk, de nem lettünk árulók.
2013. máj. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

12:06


Most te kíváncsi vagy mások véleményére vagy csak a sajátodat akarod más megfogalmazásban olvasni?


Horthy a hatalma megtartása miatt egy generációt áldozott be, dédszüleid mesélhetnének róla. Összehasonlításként államférfiúi magatartásnak Teleki Pált tartom követendőnek. Ő inkább fejbe lőtte magát, minthogy olyanhoz adja a nevét, ami a hazája pusztulását okozza.

2013. máj. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

"ez a "nem úgy érvényesíteném a revíziót, hogy diktatúrákkal paktálok le" dolog hülyeség, akkor kivel "paktálsz le"? Senki más nem akarta nekünk visszaadni az igazságtalanul elvett területeket."

Akarta? Akarta a halál, az ő igazságérzetüket nem bántotta, Hitlerék egyszerűen jól kitalálták, hogy ezzel maguk mellé édesgethetnek minket. A következményeket láthatod, ha olyan korú vagy, akkor meg is élhetted.

2013. máj. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező. Egy alapfeltételezésben nagyot tévedsz. Nem azért hibáztatom őt amin nem tudott volna változtatni, hanem a miatt, amin tudott volna változtatni és mégsem tette. Ez leginkább abban nyilvánul meg, hogy voltak a "nagy méltóságos" urak, akik oly nagyra voltak magukkal és volt a "büdös paraszt, büdös baka, büdös munkás". Addig, amíg a nagy méltóságok és a "dicső polgárok" jó ízűen szürcsölgették a kávéjukat a nyugatot olvasgatva, addig ennek a semmirekellő romlott rétegnek bizony a "büdös paraszt" adott kenyeret, a "büdös munkás" építette fel a polgári lakását és a "büdös baka" védte meg a bőrét, na meg persze a "rongyos cseléd" végezte el helyette a munkát, mert nem csak a nép, hanem a munka is büdös volt ezeknek a deviáns naplopóknak. Na ez az, amin tudott volna változtatni és ez az, amin nem változtatott és én ezért haragszom rá.
2013. máj. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!