Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Politika témakörben miért...

Politika témakörben miért pártszimpátia / tetszés / nemtetszés szerint nyomkodják a piros kezeket és miért nem aszerint, hogy témába válaszol-e, értelemesen-e, stb?

Figyelt kérdés
2013. máj. 24. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Mert a válaszolók többszége szó szerint Gyík ! Ezt már tudhatnád az ezo kategóriából
2013. máj. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Ehhez demokratikus vitakultúrára lenne szükség, ami annyit jelent, hogy valaki képes értékelni a másik véleményét még akkor is, ha nem ért vele egyet. Itt viszont sokakra az autoriter gondolkodás a jellemző, miszerint csak az a vélemény számít, amit ő képvisel, a másik pedig maga a gonosz, akit el kell taposni. Ezen kívül előfordul, hogy valaki begurul, mert őt is folyton lepontozzák (holott teljesen korrekt érveket, gondolatokat írt le), ezért ilyen módon nekiesik a másik oldalnak.
2013. máj. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
68%

Ez a pontozósdi nem egy komoly dolog, és nem csak ebben a kategóriában megy így.


Az egész oldal komolytalan egy kicsit.

2013. máj. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Pro Patria ***** válasza:

Ezt én is számtalanszor felvetettem már. Például itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__353..


Külön érdekesség, hogy a Kérdező itt azt írja nekem(!) címezve:

"Pro Patria, szerintem te már sokadszor is nevetségessé tetted magad... Kiakadsz azon, mint egy sírós ötéves, hogy lepontoznak, és képes vagy ezen hőzöngeni, másokat sértegetni fél oldalon keresztül..." - 2012-10-21 19:50


Noha én az adott kommentárom (2012-10-13 01:45) előtt, mely így kezdődik "Na ez már tényleg bicskanyitogató...! Miért kell lemínuszozni azt, aki Széll Kálmán térnek hívja?" -> nem is írtam(!) még hozzászólást, így nem azért szólaltam fel, mert _engem_ lepontoztak volna, mint ahogyan azt szememre hányja a kérdező lenézően és gúnyosan, hiszen hogyan pontozhattak volna le úgy, hogy az volt az első(!) odaírt hozzászólásom, előtte egy sem volt...?


De ez csak egy kis vicces rávilágítás a kérdező mentális képességeire és a helyzetfelismerésére...:) Azt hiszem, megint nem én "tettem magamat nevetségessé". De sebaj!


---------


Egy másik érdekesség ennél a kérdésnél, hogy a 69%-os kommentelő azt írja (2012-10-13 10:28):

"Nem tudom hogy vagy vele, de én magasról letojom hogy mennyire vagyok hasznos vagy inkább népszerű egy internetes fórumon, és nem hisztizem itt,hogy sokan hátbaveregessenek, hogy jól megmondtam a frankót vagy játsszam nagy beleéléssel az internetes mártírt."

- Milyen őszinte, és érett hozzáállás. Külön hangsúlyozom a még ezutáni sorokban amolyan kihaénnem?-megfogalmazással íródottakat (ez a Puzsér-szerű manna-osztogató, bölcsességszóró lefitymálás máskor is sokszor előkerül nála, és ezt az alkalmanként feltörő pökhendi, lekezelő stílust nem tudom mire vélni), melyet a linkre kattintva mindenki végigolvashat. Csak egy baj van. Hogy abszolút hiteltelen...


Ugyanis egy másik kérdésnél, mikor felvetem neki, hogy:

"Időszerű lenne felfedned magadat. Én mindig vállaltam a véleményemet, és önmagamat. Te miért rejted egy eleve anonim oldalon még a nick-nevedet is?"

Ezt válaszolta saját maga:

"Amiért mondtad, nem szeretném ha a nevem alapján ítéljék a válaszaimat." - 03-28 17:10


Hmm... hogy is van ez? Őt aztán - nagyon érett hozzáállást tanúsítva, engem nagyfiúsan és fennhéjanzón kioktatva - abszolút nem érdekli a lepontozás, a népszerűtlenség. Majd pedig máshol azt írja, hogy azért rejti a nevét, hogy ne aszerint értékeljék a válaszait...


És mindezt egyébként, hangsúylozom, egy eleve jogtalan felém intézett támadásként, hiszen, mint kifejtettem, nem magamért szólaltam fel, mivel én nem is írtam még oda, ami miatt lepontozást kaptam volna... Mindössze egy ízléstelen jelenségre írtam egy odaillő reakciót, külső szemlélőként, és nem érintettként. Ez sem szúrta ki senkinek a szemét, mielőtt nekem esett. Megjegyzem, az idegesítően arrogáns 69%-os válaszlónak sem...

És az ilyen álságos képmutatást, a "mind olyan hülyék vagytok, osztom közétek az észt és a helyes gondolkodást", miközben tetten érhető ennek hamissága - mint bemutattam fentebb -, mindig megvetettem.

2013. máj. 25. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
igazad van eddig én is ezt tettem de én legaláb fejlödök
2013. máj. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
10%
Mindenki minden kategóriában az alapján értékel, h egyetért-e.
2013. máj. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Én mindig a szerintem hasznos és normális választ értékelem pozitívan, pártszimpátiától függetlenül. Negatívan csak nagyon troll, nagyon ordenáré fsság, nagyon off válaszokat szoktam.

Pártszimpátia szerint nem értékelek, hogy valakivel nem értek egyet, attól még lehet hasznos a válasza :)

2013. máj. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem érdekel a téma, ha mindennap felteszik a kérdést a bérkommentelőkről meg erről, egy csöppet bosszantó is. Alapvetően kerülöm az ilyen kérdéseket mert a hőzöngésen kívül mást nem lehet csinálni, most is csak azért szólok hozzá, mert volt olyan valaki aki személyesen nekem szándékozott beszólni.



"Ezt én is számtalanszor felvetettem már. Például itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__353..


Egy másik érdekesség ennél a kérdésnél, hogy a 69%-os kommentelő azt írja (2012-10-13 10:28):

"Nem tudom hogy vagy vele, de én magasról letojom hogy mennyire vagyok hasznos vagy inkább népszerű egy internetes fórumon, és nem hisztizem itt,hogy sokan hátbaveregessenek, hogy jól megmondtam a frankót vagy játsszam nagy beleéléssel az internetes mártírt."

- Milyen őszinte, és érett hozzáállás. Külön hangsúlyozom a még ezutáni sorokban amolyan kihaénnem?-megfogalmazással íródottakat (ez a Puzsér-szerű manna-osztogató, bölcsességszóró lefitymálás máskor is sokszor előkerül nála, és ezt az alkalmanként feltörő pökhendi, lekezelő stílust nem tudom mire vélni), melyet a linkre kattintva mindenki végigolvashat. Csak egy baj van. Hogy abszolút hiteltelen..."


Mondjuk én legalábbis nem írok ki róla kérdést és külön nyavalyogni sem szoktam miatta, de mindegy is. Én hazudok én vagyok a hiteltelen, gerinctelen a pökhendi mint mindig. Amúgy kösz a bókot, ez legalább eredeti volt. Bár igaz nem én vagyok az egyetlen akire rásütötted, de az legalább nem részleges volt csupán...


"Ugyanis egy másik kérdésnél, mikor felvetem neki, hogy:

"Időszerű lenne felfedned magadat. Én mindig vállaltam a véleményemet, és önmagamat. Te miért rejted egy eleve anonim oldalon még a nick-nevedet is?"

Ezt válaszolta saját maga:

"Amiért mondtad, nem szeretném ha a nevem alapján ítéljék a válaszaimat." - 03-28 17:10"


Ugye tudod hogy "megítélni" egy internetes közösségben nemcsak a kis színes kezekkel lehet bárkit is. Engem a szubjektív és általában kéretlen privát és publikus vélemények jobban zavartak amikor még vállaltam a nevem.

A pacsikra eddig és most is tojok magasról. Nagy ritkán , ha kérdezek, mindenkinek kiosztok egy zöldet aki válaszol rá és annyi.


De térjünk vissza a verbálisan is kifejezhető véleményekre Nem túlzottan zavartak ezek sem, csak idegesítő volt, hogy akkor még az email fiókomat spammolták tele. Ami enyhén szólván idegesítő pláne, hogy vagy megkérdezik azt amire nyolcvanadszorra válaszoltam neki értelmesen éles higgadtan, szimplán elküldenek hosszabb rövidebb levélben az anyámba (ezt szokták leginkább rendszeresen) mert nem olyan a véleményem egy kérdésben mint az övé. Illetve még speciális eset, hogy amikor nagy véletlenül időnként betévedtem a szerelem,szex topicba, ha netalántán válaszoltam is, szintén kaptam ajánlatot egy vadidegentől aki se a koromról se a nememmel nem rendelkezik semmilyen információval, hogy nem akarnék-e randizni, lefeküdni vele... Meg itt a politika témakörben és úgy küldtek el az anyámba, hogy el se olvasták a válaszaimat. nem esik jól az embernek. Névtelenül, bár még így is tudják követni a hozzászólásaimat páran, hatványozottan kevesebb ilyen véleményben van részem.


Hmm... hogy is van ez? Őt aztán - nagyon érett hozzáállást tanúsítva, engem nagyfiúsan és fennhéjanzón kioktatva - abszolút nem érdekli a lepontozás, a népszerűtlenség. Majd pedig máshol azt írja, hogy azért rejti a nevét, hogy ne aszerint értékeljék a válaszait...


"És mindezt egyébként, hangsúlyozom, egy eleve jogtalan felém intézett támadásként, hiszen, mint kifejtettem, nem magamért szólaltam fel, mivel én nem is írtam még oda, ami miatt lepontozást kaptam volna... Mindössze egy ízléstelen jelenségre írtam egy odaillő reakciót, külső szemlélőként, és nem érintettként. Ez sem szúrta ki senkinek a szemét, mielőtt nekem esett. Megjegyzem, az idegesítően arrogáns 69%-os válaszlónak sem... "


Érdekelt volna téged, ha mindenki felpontozna vagy békén hagyott volna legalábbis? Máshol is kifakadtál emiatt, te magad mondtad, mégse vagy kitüntetve a néha baltálib, időnként jobbikos, néhanapján meg kormánypárti a lepontozók által? Az egyszeri esetet meg egy tendenciára való hivatkozásnál meg soha nem szokás figyelembe venni.


A véleménynyilvánításnak ezen módját biztosítja a szabályzat, nem értem mi a probléma vele (mondjuk most megszegem én is ezt a szabályt de nem fontos).


"Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a válasz értékelésével) közölheted!"


"És az ilyen álságos képmutatást, a "mind olyan hülyék vagytok, osztom közétek az észt és a helyes gondolkodást", miközben tetten érhető ennek hamissága - mint bemutattam fentebb -, mindig megvetettem."


Sohase ment jól neked a "hamisság tetten érése", ne erőltesd inkább, ha elfogadsz egy tanácsot tőlem.


Haggard:


Sajnálatos módon a válaszadó egyike még én se (hatalmas elcsodálkozás) objektív mindenki a szubjektív véleménye alapján pontoz le és fel. emiatt se itt se máshol nem számít, hogy hogyan mondod, ha nem fér össze a te világnézeted az övével.

2013. máj. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Pro Patria ***** válasza:

"Mondjuk én legalábbis nem írok ki róla kérdést"

- Félve kérdezem meg, de én írtam ki kérdést arról, hogy "ne bántsanak engem"?


"és külön nyavalyogni sem szoktam miatta"

- Helyette nemes egyszerűséggel lerejted a nevedet... Sokkal jobb.


"Én hazudok én vagyok a hiteltelen, gerinctelen a pökhendi mint mindig"

- Még kérd ki magadnak...


"Engem a szubjektív és általában kéretlen privát és publikus vélemények jobban zavartak amikor még vállaltam a nevem.

[...] Nem túlzottan zavartak ezek sem, csak idegesítő volt, hogy akkor még az email fiókomat spammolták tele."

- Érdekes, nekem ilyenben nincs részem, pedig kint van a nevem hosszú ideje. Ha kapok is néha privátot, azok vegyesek.

Ha éppen a Haggard által küldött meggyőző levelekre gondolsz - akiről többen jelezték, hogy szétspamal mindenkit pár nap alatt - miért nem tiltottad le?


"Ami enyhén szólván idegesítő pláne, hogy vagy megkérdezik azt amire nyolcvanadszorra válaszoltam neki értelmesen éles higgadtan, szimplán elküldenek hosszabb rövidebb levélben az anyámba (ezt szokták leginkább rendszeresen) mert nem olyan a véleményem egy kérdésben mint az övé."

- Én hányszor válaszoltam 80. alkalomra is ugyanazokra a kérdésekre, amikor tudatosan kötözködött a vitapartnerem...? Ugye, tudod te magad is.:)

És ha netán lefáradtam, és merészeltem egy héttel később válaszolni, már azonnal az orrom alá lett dörgölve, hogy miért nem írok meg naponta 5-10 oldalnyi kommentet, több válaszolóval szemben egymagam mindenre reagálva.

De megtettem. És a nevem is kint van.


"Illetve még speciális eset, hogy amikor nagy véletlenül időnként betévedtem a szerelem,szex topicba, ha netalántán válaszoltam is, szintén kaptam ajánlatot egy vadidegentől aki se a koromról se a nememmel nem rendelkezik semmilyen információval, hogy nem akarnék-e randizni, lefeküdni vele..."

- Nyilván olyan kérdésbe keveredtél... Egyébként sejtem, hogy sokan, akik rejtik a nevüket, azért teszik, hogy esetleg ne legyen felfedezhető ilyen kompromittáló kérdéseknél ott a nevük, amik az ember hálószobájáról szólnak. Elvégre is elég furcsa lenne, ha az egyik rovatban mély hitelességgel szórná a bölcsességet, más rovatban pedig azt kérdezné "hol tudnék felcsatolhatót venni a barátnőmnek?". De akár enyhébb esetek is eredményezhetnének kényelmetlen helyzeteket, mint hogy egy érvelés közben valaki gúnyosan odavetné: "egyébként kigyógyultál már a viszketésből?:)". Gyanítom, hogy sokan ezek miatt - a más, "kényes" rovatokban való kérdéskiírások és válaszok miatt rejtik le ide is a nevüket.

Persze akinek nem inge, ne öltözködjön.


"mint Meg itt a politika témakörben és úgy küldtek el az anyámba, hogy el se olvasták a válaszaimat. nem esik jól az embernek."

- Bizony, hogy nem. Life is life.

De ha arra veszed az erőt, hogy mindenkinek beszólogass, és láthatóan sok helyen csak vitát provokálj - ami abból látható, hogy amolyan Dávid Ibolya szerűen hol ide, hol oda vetődsz, mintha kifejezetten élveznéd, hogy másokat pukkasztasz (és ezt már mások is felrótták neked, csak emlékeztetőül, alátámasztom*), akkor ezt is álld ki.


* "Sok helyen valóban jó dolgokat írsz, de legalább ennyi helyen nyilvánvalóan csak arra mész, hogy cseszegesd a válaszolót. ha rossz napod volt ne itt vezesd le." 2012-03-20 21:41


Amit azért nem értek meg, mert egyébként van háttértudásod, és emiatt korábban jó véleménnyel voltam rólad. Hogy ezt miért ilyen célokra használod fel, miért jó ez neked, arra viszont nem tudok rájönni...


"Érdekelt volna téged, ha mindenki felpontozna vagy békén hagyott volna legalábbis?"

- Érdekelt volna. Ám újra mondom: nem is írtam még oda, így azt odavetni, hogy "miért kelek így ki magamért", legalábbis kérdéses.


"Máshol is kifakadtál emiatt, te magad mondtad"

- Így van. Amikor ilyen szemmel láthatóan igazságtalan jelenséget látok, igen.


"mégse vagy kitüntetve a néha baltálib, időnként jobbikos, néhanapján meg kormánypárti a lepontozók által?"

- Nem is vártam ilyet. Hiszed vagy sem, nekem csak az igazságérzetemet sérti. Ha én elismerésre vágynék, simán lehetnék egy amolyan politikai prostituált.:)

Gondolom, rémlik, honnan vehettem ezt a szöveget...

(Annyit segítek: ugyanott panaszoltad - persze érdektelenséget mímelve - hogy félezer felé közeledik a pontjaid száma a toplistában, de: ha annyira nem érdekel, miért is követed...?)


"Az egyszeri esetet meg egy tendenciára való hivatkozásnál meg soha nem szokás figyelembe venni."

- Na, ha most jó lenne a gépem, belinkelném neked pár kigyűjtött gyöngyszememet, ahol konzekvensen, és több kérdésnél megmutatkozik ez, méghozzá igen élesen és szemetszúróan.:)


"Sohase ment jól neked a "hamisság tetten érése", ne erőltesd inkább, ha elfogadsz egy tanácsot tőlem."

- Nehezen fogod bebizonyítani a feketéről, hogy fehér, mégha ezt magabiztos fölényeskedő hangvétellel oda is veted itt nekem az utolsó sorban...

2013. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Csak röviden...


"Mondjuk én legalábbis nem írok ki róla kérdést"

- Félve kérdezem meg, de én írtam ki kérdést arról, hogy "ne bántsanak engem"?"


Ez nem rád vonatkozott, hanem a tucatnyi ilyen kérdést feltevő számos elmeroggyantra. Bár neked is volt azt hiszem olyan kérdésed, hogy miért egy szúk kisebbség határozza meg a pontozások "közhangulatát", de lehet hogy rosszul emlékszem...


"és külön nyavalyogni sem szoktam miatta"

- Helyette nemes egyszerűséggel lerejted a nevedet... Sokkal jobb. "


A többieket egy anonim fórumon jóval kevésbé zavarja.



"Engem a szubjektív és általában kéretlen privát és publikus vélemények jobban zavartak amikor még vállaltam a nevem.

[...] Nem túlzottan zavartak ezek sem, csak idegesítő volt, hogy akkor még az email fiókomat spammolták tele."

- Érdekes, nekem ilyenben nincs részem, pedig kint van a nevem hosszú ideje. Ha kapok is néha privátot, azok vegyesek.

Ha éppen a Haggard által küldött meggyőző levelekre gondolsz - akiről többen jelezték, hogy szétspamal mindenkit pár nap alatt - miért nem tiltottad le?"


Mondtam nem mostani a probléma, a politika rovat hőskorszakában több tucat tucatnyi Haggardhoz hasonló térítő grasszált ebben a témában. Meg a tudomány meg az ezotéria fórumon is találkoztam pár közveszélyes egyénnel Kicsit fárasztó lett volna őket egyesével letiltatni...


"Ami enyhén szólván idegesítő pláne, hogy vagy megkérdezik azt amire nyolcvanadszorra válaszoltam neki értelmesen éles higgadtan, szimplán elküldenek hosszabb rövidebb levélben az anyámba (ezt szokták leginkább rendszeresen) mert nem olyan a véleményem egy kérdésben mint az övé."

- Én hányszor válaszoltam 80. alkalomra is ugyanazokra a kérdésekre, amikor tudatosan kötözködött a vitapartnerem...? Ugye, tudod te magad is.:)"


Csak engem kicsit egzaktabb kérdésekben zaklattak, privátba és publikusan is Alapvető matematikai összefüggések, informatikai problémák satöbbi amibe, ha már papírom van róla feltételezhetem azt naivan, hogy néhány egoista kamasznál jobban értek hozzá, ha már egyszer ebből élek.


"És ha netán lefáradtam, és merészeltem egy héttel később válaszolni, már azonnal az orrom alá lett dörgölve, hogy miért nem írok meg naponta 5-10 oldalnyi kommentet, több válaszolóval szemben egymagam mindenre reagálva.

De megtettem. És a nevem is kint van."


Nem egy hét volt, de mindegy ne firtassuk, tény hogy nem volt etikus dolog a részemről. A kolléga nevében meg nem nyilatkozom.


"Illetve még speciális eset, hogy amikor nagy véletlenül időnként betévedtem a szerelem,szex topicba, ha netalántán válaszoltam is, szintén kaptam ajánlatot egy vadidegentől aki se a koromról se a nememmel nem rendelkezik semmilyen információval, hogy nem akarnék-e randizni, lefeküdni vele..."

- Nyilván olyan kérdésbe keveredtél..."


Erről a Gyk legnépesebb szekciójának a látogatói tudnának ám mesélni. Sajnálatos módon a GyK internetes hírhedtségének (a rakás paranoid vadbarom törzshelyét leszámítva persze) jó része is ebből származik, hogy képesek bármilyen kérdéssel kapcsolatban hasonló privátot küldeni.



"mint Meg itt a politika témakörben és úgy küldtek el az anyámba, hogy el se olvasták a válaszaimat. nem esik jól az embernek."

- Bizony, hogy nem. Life is life.

De ha arra veszed az erőt, hogy mindenkinek beszólogass, és láthatóan sok helyen csak vitát provokálj - ami abból látható, hogy amolyan Dávid Ibolya szerűen hol ide, hol oda vetődsz, mintha kifejezetten élveznéd, hogy másokat pukkasztasz (és ezt már mások is felrótták neked, csak emlékeztetőül, alátámasztom*), akkor ezt is álld ki.


* "Sok helyen valóban jó dolgokat írsz, de legalább ennyi helyen nyilvánvalóan csak arra mész, hogy cseszegesd a válaszolót. ha rossz napod volt ne itt vezesd le." 2012-03-20 21:41 "


Még hányszor hánytorgatod fel nekem ezt az egy kommentet?

Hozzak most tucatnyi olyan kommentet akár csak a politikából, hogy mennyire jól látom a dolgokat mennyire konstruktív vagyok vagy etc. Olyan témákban ahol meg objektív igazság is létezik meg még többen jobb véleménnyel vannak rólam. Persze többen anyáznak, de annak a nagyrésze alaptalan, de zavarja azért az embert.


"Amit azért nem értek meg, mert egyébként van háttértudásod, és emiatt korábban jó véleménnyel voltam rólad. Hogy ezt miért ilyen célokra használod fel, miért jó ez neked, arra viszont nem tudok rájönni... "


Mert, itt találkoztunk csak azért. A politika speciel egy olyan dolog speciel amely témakörben nagyon jól hajba lehet kapni bárkivel. De ezt azt hiszem te is kifejtetted már valahol.


Szinte az összes ember akivel komolyabb levelezéseim voltak a GyK-n ezen a témán kívül ismertem meg, itt legfeljebb csak összefutottunk.



"mégse vagy kitüntetve a néha baltálib, időnként jobbikos, néhanapján meg kormánypárti a lepontozók által?"

- Nem is vártam ilyet. Hiszed vagy sem, nekem csak az igazságérzetemet sérti. Ha én elismerésre vágynék, simán lehetnék egy amolyan politikai prostituált.:)

Gondolom, rémlik, honnan vehettem ezt a szöveget...

(Annyit segítek: ugyanott panaszoltad - persze érdektelenséget mímelve - hogy félezer felé közeledik a pontjaid száma a toplistában, de: ha annyira nem érdekel, miért is követed...?)"


Szoktam nézegetni unalmamban, annak a szövegnek meg néhány korábbi (törölt) sopánkozós kérdéshez volt köze.


"Az egyszeri esetet meg egy tendenciára való hivatkozásnál meg soha nem szokás figyelembe venni."

- Na, ha most jó lenne a gépem, belinkelném neked pár kigyűjtött gyöngyszememet, ahol konzekvensen, és több kérdésnél megmutatkozik ez, méghozzá igen élesen és szemetszúróan.:)"


Tudom és mindenkitől lehetne ilyet előszedni nem is vállalkozom rá hogy letagadjam.:) Viszont perdöntő bizonyítéknak emlékeim szerint nem hoztam fel egyszer sem.

2013. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!