Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külföldi működőtőke-befektetés...

Külföldi működőtőke-befektetések növekedése, valós dolog, és a fidesz érdeme?

Figyelt kérdés

[link]

Erre gondolok, több oldalon olvastam, hogy ez most nekünk nagyon jó. Valóban a fidesz érdeme, és valóban jót jelent, vagy csak olyanok írták, akik a fidesz felé húznak, de másról van szó? Azért kérdezem ,volt már olyan, hogy csak úgy játszottak a statisztikával, hogy nekik kedvezzen. Én nem értek hozzá, azért kérdezem, nem vagyok sem fideszes, sem provokátor, még mielőtt valaki leszúrna, csak kíváncsi vagyok hogy akkor most a fidesz tényleg tett-e jót, vagy csak parasztvakítás?


2013. máj. 27. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Igazából az összes ilyen jellegű beruházás tervezetét Bajnai és Gyurcsány kötötte még
2013. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pontosan. Pl. a Coca-Cola is Gyurcsányhoz köthető.
2013. máj. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igazából a fejlett világban akkora válság van hogy a beruházások a növekedés híján mindenütt lenullázódtak.

A lendületet még a válság kirobbanása előtt betervezett beruházások adják többé kevésbé.


Vége a hitelből fogyasztásnak a tőke elszívja már 30 éve egyre intenzívebben az adókat a jövedelmeket illetve a termelést keletre helyezi, nő a munkanélküliség.


Mitől lenne beruházás, egy varázsvesszőtől.


Persze érdekes lesz egy olyan rendszerbe élni aminek az alapja a növekedés, de már kizabálta maga alól a fogyasztást!

2013. máj. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Komplikato ***** válasza:
100%

Volt tegnap/ma valahol erről egy érdekes cikk. ott egymás mellett volt a bejövő ... és igen a KIMENŐ tőke is. Semmi ok a bizakodásra, hogy finom legyek.


A nemrég magasztalt Audi is röpke 875 milliárd tőkét kivont innen és nekiállt a sokkal értelmesebb Lengyelországba építkezni. Kérdés részben vagy egészében akarnak innen menekülni?

2013. máj. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az Audi és a Mercedes is még az előző kormány idején kezdődött.

A tőke inkább menekül az országból, nem befektet. Nem érzik biztonságban a pénzüket. Visszamenőleges adók, stb.

2013. máj. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!