Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek lesz jó, ha a FIDESZ...

Kinek lesz jó, ha a FIDESZ megszerzi az RTL Klubot és a TV2-őt is?

Figyelt kérdés

Most mondták az ATV Újságíróklubban, és máshol is olvastam, hogy a most bevezetendő reklámadó célja az említett két csatorna kinyírása. Csak ez a két cég fog a legmagasabb kulcs szerint adózni, és ez várhatóan el is viszi a teljes nyereségüket. Költségvetési szempontból ugyanakkor zéró az a pár milliárd, ami így nyerhető. Mind a két csatorna kiadott egy közleményt, amiben a megdöbbenésüknek adnak hangot, és a kivonulás lehetőségének megfontolására is utalnak.


A Jobbik üdvözölte a két csatorna várható kicsinálását, és a környezetemben is többen mondták, hogy na végre. De tényleg olyan jó lesz nekünk, ha ezentúl a FIDESZ fennhatósága alá kerül a két legnagyobb tv csatorna?



2013. máj. 27. 21:41
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
26%
Mivel a Fidesz nem sokkal jobb , mint az MSZP és a bandája ,ezért semmi változást nem fogsz észrevenni.
2013. máj. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
70%

@21:51: Ennek mi köze volt a kérdéshez?


Kinek lenne jó?

Hát a fidesznek.

2013. máj. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
61%

Havi 2.5 milliárd forint helyett csak havi 2 milliárd lesz a nettó profitjuk. Ennyire érinti őket ez az adó.. Elég messze vannak még a csődtől, de sírni tud a szájuk.

Én is örülnék egyébként ha megszűntetnének végre azt a két kereskedelmi csatornát, elég idejük volt már elhülyíteni a társadalmunkat. De arra mérget vehetsz, hogy amíg egy fillért ki tudnak facsarni itt is, nem vonulnak ki.

2013. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
72%
Már a puszta gondolattól is jobb lesz nekünk, ha a retekklub és a tevekettő megszűnik. A szar műsorokon és az unalomig agyonismételt, reklámokkal szétbarmolt filmeken úgysincs semmi azokon a szennycsatornákon.
2013. máj. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
69%
Attól tartok, ez csak műbalhé a részükről. Bár szívesen segítenék csomagolni nekik.
2013. máj. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Jó, hát nekem se fognak hiányozni, én már a napját se tudom, hogy mikor néztem bármelyiket is. De ahogy nagy ritkán elnézem a primitív, seggnyaló "közszolgálati" adókat, a fideszes bulvártévékre se lennék kíváncsi.
2013. máj. 27. 21:59
 7/32 anonim ***** válasza:
77%
Ezt remélem egyikőtök se gondolja komolyan, hogy megszűnik az RTL és a tv2. Ugyanazt fogják meglépni amit a Viasat vagy 5 éve, külföldi licensszel fognak adni. Azt meg Viktorka a legnagyobb törvényhozással se tiltja be, ahogy a BBC-t se.
2013. máj. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
44%

A TV2 már nálam rég kicsapta a biztosítékot, most nem részletezném hogy miért.

Az RTL-el így nincs bajom, mert az legalább nem fideszes csatorna (még) és a hírekkel is úgy foglalkozik hogy nem a fidesz mellé állva hanem mintha független lenne.é meg jó a híradója én szerintem.

Bár vannak műsorok amiket én is utálok. A délutáni mexikói sorozatok azoktól agyrémet kapok, régen a Mónika show-tól is égnek állt a hajam. Az ilyen tehetségkutató műsorokkal nincs sok bajom, meg a Barátok köztel sem, meg a sorozatokkal sem, mert én sokat nézek belőlük, de azért van az Éjjel-nappal Budapest vagy micsoda az azt egyáltalán nem nézem mert már az előzetesekből látom azt amiért tuti nem fogom nézni. Nincs bajom az RTL-el csak az dűhit hogy ezt az egy szórakozási lehetőséget is képesek az emberektől elvenni. Az idősek is ezt nézik mert ingyenesen tudják fogni, utána csak az M1 meg az m2 marad maximum azt meg nem sokan nézik mert fideszes csatornák azok meg az olyan semmilyen inkább. Tehát engem ez háborit fel hogy az idősektől meg azoktól akiknek nem telik Tv csomagra és az ingyenesen fogható csatornákat nézik, akkor nekik már az sem lesz.

Marad a rádió, a tájékozódásra de az semmi, mert vannak sorozatok amiket nézni szoktak nagyon sokan. Oké hogy egy páran utáljuk őket, én is, de azért mindent nem kell elvenni az emberektől, és ez az ami engem bosszant ebbe az egészbe. A TV2 öt én is utálom maximum a Tényeket szoktam nézni de nagy ritkán ha oda kapcsolok és ennyi. De azért ha valaki azt nézi például a nagymamám az akkor utána mit fog majd nézni? Az m1 et utálja, más meg nincs is.

2013. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Hogyan kerülnének a fennhatósága alá?


Legfeljebb kivonulnak a piacról, és a maguk után hagyott űrt a párt saját holdudvara tölti ki. De ez igen nehéz lesz, ugyanis ezek a csatornák csak egymás versenytársai (+ van még egy rakás mellékcsatorna, amik hozzájuk tartoznak), a szenny kereskedelmi TV szerepe biztosan nem marad üresen, akármennyire is ujjonganak a szélsőjobber tisztítsukmegazországot szimpatizánsok.


Szerintem ez a veszély nem olyan komoly, főleg úgy nem, hogy sokak szerint a Fidesz már korábban megvette a TV2-t és az RTL-t kilóra. Akkor most mi van? Miért vágnák maguk alatt a fát?

2013. máj. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
#7: Erre nem is gondoltam, bár tényleg olvastam erről is valahol.
2013. máj. 27. 22:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!