Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az állam már szó szerint a...

Az állam már szó szerint a seggünkbe is be akar nézni?

Figyelt kérdés
[link]

2013. máj. 28. 08:24
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én nem támogatom, mert nem élek valami egészségesen és félek megtudni, hogy milyen problémáim lehetnek. Én úgy vagyok vele, hogy jobb viszonylag fiatalon egyik éjjel örökre elaludni, mint öregkoromig valami kialakulandó betegségen izgulni és emiatt "egészséges élet" címszó alatt elvágni magam az élvezetektől, a magyaros kajáktól stb. és szerintem még sok magyar így van vele rajtam kívül.


22/F

2013. máj. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Az a kérdés h az adatgyűjtést jó vagyrossz célra használják fel. Na vajon....!?
2013. máj. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Adatgyűjtést nem lehet jó célra felhasználni. Gondolom az egészségügy végzi el.



most már MINDENKIRŐL kiderül van e TB-je. Szomszédom megy a lecsóbe

2013. máj. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Azt, hogy fizetik-e a TB-t eddig is kiderülhetett, hiszen a NAV egy pillanat alatt utánanézhet ha akar az egész lakosságénak.


Egy régebbi hozzászólónak üzenem, hogy a betegségek döntő része nem olyan, hogy egyszer elalszol és nem ébredsz fel. A rák, és rengeteg más betegség iszonyatosan hosszú és fájdalmas tud lenni, némelyiknek rettenetes tünetei és következményei vannak előrehaladott állapotban. Pl. a cukorbetegséget lehet korai stádiumban szinten tartani egy diétával és életmód váltással, ami nem is lenne igazán kellemetlen, de később zabálhatsz gyógyszereket, még később szurkálhatod magad inzulinnal, van, hogy nagyon romlik a látásod, szeletelik (amputálgatják) a lábad, mert az erek bizony nem olyanok, mint kellene, stb. Az, hogy valamiről nem tudsz, az nem azt jelenti, hogy nincs is, és nagyon rossz dolog utólag megbánni valamit, mint korán tudatosan dönteni megfelelő információk birtokában.

2013. máj. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Igen, de ha nem lenne vilagos, vilagszerte ez megy. Pedig a legtobb betegseg az o egeszsegugyi utmutatoik miatt van...na meg a gyors kaja..
2013. máj. 29. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az hogy mi a legtöbb betegség oka valódi, elég nehéz lenne. Ennek sok összetevője van.

Valóban az egészség megörzés, és annak visszanyerése érdekében a prevencióra, majd a szűrésre és végül a kezelésre kell fektetni a hangsúlyt, minimálisra kell csökkenteni a kockázati tényezőket, minél korábban kell diagnosztizálni a betegséget. Pl. nem mindegy hogy egy HIV-fertőzött mikor értesül arról, hogy mi a pálya, és mennyi embert fertőz meg akaratlanul.

Emberjogi szempontól igen aggályos dolognak tartom, hogy a Fidesz kormány egyáltalán nem tiszteli az emberi jogokat, úgy csorbítja az emberek jogait törvényekben, ahogy akarja, és bár elvileg van orvosi titoktartás, azért ennek betartására sem mernék mérget venni. Ahogy az Orbán-kormány eddig csökkentette a munkavállalók jogait, simán el tudom képzelni azt, hogy egy állásinterjún minden orvosi papírral kell majd beállni, és rengeteg olyan munkaképes beteg munkanélküli lenne, akiket csak azért nem vesznek fel, mert a betegségükkel szemben előítéletesek.

2013. máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!