Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Most akkor mi a helyzet a...

Most akkor mi a helyzet a magánnyugdíjpénztárak körül? MIt akar az állam?!?! Nem értjük.

Figyelt kérdés
2010. okt. 19. 18:47
 1/7 bumbi02 ***** válasza:
amennyire én tudom (ha hülyeséget irok bocs) amit befizetsz a magánnyugdijpénztárnak x forintot azt nem utalják tovább a pénztárnak hanem az államnak megy 1 évig.. utána meg visszakapod.. ha jól értelmeztem.
2010. okt. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

"MIt akar az állam?!?! Nem értjük."


Mi sem értjük.Sőt lehet hogy ők sem.

:)

2010. okt. 20. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem jól érted!

Majd ha nyugdíjba mégy, ezután kapsz állami nyugdíjat esetleg! Azért esetleg, mert erre törvény nincs, és egyelőre nem is hoznak, majd esetleg jövőre, ráér!

Másik kérdés hogy amikor nyugdíjba mégy, ki lesz hatalmon?

Ez nem más f@szával verem a csalánt speciális esete?

Egyébként Vértes András GKI igazgatója szerint, ez egyértelműen a 16% adó kulcs fedezetére kell! Vámosi-Nagy Szabolcs szerint, idézem"A 16% kulcs bevezetése a lakosságon belül a közepes és magas jövedelműeknek érdemi adócsökkenést jelent. Mérséklődik azon alacsony jövedelmet vallóknak az adóterhelése is, akiknek nem munkaviszonyból származik a jövedelme (egyéni vállalkozók, társaságok főállású tagjai), akiknél az adójóváírás nem játszik szerepet." Tehát a mi nyugdíjunk terhére jótékonykodik a kormány a szuper keresetűek javára. Remélem megnyugodtál! Aki 500000ft. vagy többet keres,40-50e ha van 3gyereke, akár 100e.is többet vihet haza, és ezt a mi befizetéséből kompenzálja. Én olyan nyugodt lettem mint a kotlós ha varrják a szemét!

2010. okt. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A magánnyugdíjpénztár rendszer egy csőd. Kétes vállalkozók, kétes törekvések jellemzik. Az állam azért mégiscsak egy gazdaságilag erősebb "vállalat", így a pénzed sokkal inkább biztonságban van nála, mivel stabilabb lábakon áll.
2010. okt. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

magánnyugdíjpénztár rendszer egy csőd

Ezt honnan veszed? Bocsi,semmi rossz szándék nincs bennem, de én had döntsem el hogy rizikózom-e vagy nem.

A magánnyugdíj pénztárak a tagok pénzét államkötvényekbe,

kincstárjegybe KELL!!! hogy fektessék! Csak csekély % mehet rizikósabb befektetésekbe. Pl. AXA klaszikus portfoliójában: "A klasszikus portfólió egy rövid távú pénzpiaci portfólió, melynek elsődleges célja a felhalmozott vagyon értékének megőrzése, valamint megfelelő likviditás biztosítása.

A portfólió olyan tagok számára jelent befektetési lehetőséget, akiknek 5 évnél rövidebb megtakarítási időszak áll rendelkezésükre, és akik átlag alatti kockázatú, biztonságos befektetések mellett kívánnak inflációt meghaladó hozamot elérni.

A célok elérése érdekében, a Klasszikus portfólióban túlnyomórészt alacsony kockázatú hazai és nemzetközi állampapírok, vállalati kötvények, valamint ezen papírokba fektető befektetési jegyek kapnak hangsúlyt, míg a részvénybefektetések aránya legfeljebb 10 százalék lehet - ezzel is minimálisra csökkentve a kockázat mértékét. "Tehát itt csak akkor van oda a pénzed, ha az állam is csődbe megy!Akkor pedig állami nyugdíjad sem lesz! A magán pénztár sokkal biztonságosabb.Ez tény!

2010. okt. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most benyomtad az AXA reklámszövegét és ezek szerint el is hiszed nekik, hogy az élet csak náluk habostorta. Mit gondolsz miért léteznek az AXA-hoz hasonló cégek? Azért, mert nyereségesek. Miért nyereségesek? Azért, mert kevesebb pénzt hagynak a nyugdíjasok zsebében.
2010. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szóval: miért léteznek az AXA-hoz hasonló cégek? Azért, mert nyereségesek. Miért nyereségesek? Azért, mert kevesebb pénzt hagynak a nyugdíjasok zsebében.

Te ingyen, dalolva mégy be dolgozni? Esetleg még hagy is egy kis aprót? Mindenki a haszonért dolgozik! Mit6gondolsz aki az állami nyugdíjat rendezi, az ingyen megy be reggel?

2010. okt. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!