Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ausztriában dolgozó magyarok,...

Ausztriában dolgozó magyarok, hogy van a szelektív hulladékgyűjtés?

Figyelt kérdés
szobalány vagyok tirolban, és nem nagyon értem. Konkrétan be van dobálva mindenféle szemét egy nagy fekete zacskóba, és nekem abból mindent külön kell válogatnom? Külön kell kidobnom mindent??
2012. nov. 15. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
hát ha a házhoz nem egy, hanem 2-3 különböző kuka tartozik, akkor bizony így ahogy mondod ... egyszerűbb lesz rászoktatni a házat arra, hogy külön zacskóba gyűjtsenek
2012. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

van kb. 5 féle kuka.. :(

egy szuper, akkor plusz fél órával többet dolgozok.

2012. nov. 15. 21:05
 3/4 plüssvakond ***** válasza:

Szia. Valóban egyszerűbb lenne eleve szelektíven gyűjteni. De ha válogatni kell:

- műanyag zacskók, csomagolóanyagok, üres (kimosott, összenyomott) üdítőspalackok... -> sárga zsák (Gelbe Sack)

- papír (tiszta) csomagolóanyag, újságok, üres wc papír guriga... -> papír konténer (Altpapier)

- fém üdítős dobozok (kiöblítve, összenyomva, konzervdobozok ... -> fémhulladék (Altmetall)

- szerves hulladék, pl. kajamaradék, zöldség/tojáshéj,csontok... -> Bioabfall

- üvegek (kimosva, fém kupak nélkül)az üveg konténerbe, a színes és a "fehér" külön -> Altglass (Bunt/Weiss)

- az egyebek (egy csomó kivétellel, mint pl. elektromos dolgok, használt olaj, gyógyszer...)a Restmüll-be

Itt egy elég jó kép ezekről.

[link]

Remélem segítettem, üdv!

2012. nov. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM!


Sehogy se igazodok ki ezeken, mert össze-vissza dobálják a főnökömék is, én meg abszolút nem tudom, hogy hogyan csináljam. :(

Eleve 2féle kuka a van a konyhában. Az egyik a kaja maradék, a másik meg pl. cigi, papítzsepi stb. Na és ugye a papírzsepi az eleve már nem is tartozhatna oda. (?) Nehéz így..

2012. nov. 24. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!