Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minden egyetemen toboroznak...

Minden egyetemen toboroznak már önkéntes (? ) egyetemistákat az árvízi védekezéshez? Ha tényleg nagy a baj, akkor miért nem lehet fizetni érte?

Figyelt kérdés

ELTE ÁJK: "Még a vizsgaidőszakból hetek vannak hátra, ugyanakkor most igazán szükség van az összefogásra. Budapesten régóta nem látott árvíz várható és minden segítő kéz elkel majd a védekezés során...."


De ez megy már a BME-n, Corvinus-on, Nemzeti Közszolgálati Egyetemen.


Nekem mindig az a gúnyos Pintér mondat ugrik be, hogy reméli nem számlázzák ki a Belügyminisztériumnak az sms-ek árát a szolgáltatók (a havazásoknál). Miért nem lehet 20-50 ezer munkanélkülit felvenni és rendes bért fizetni nekik a homokzsákok megtöltésére? Ez a kormány még baj esetén sem küldene neked 20 forintért sms-t, na ez a megdöbbentő.


2013. jún. 5. 00:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nincs gondom azzal, hogy vészhelyzetben kérik az embereket, hogy aki tud menjen segíteni. Ha mint egyedülálló anya nem lenne az is gond, hogy 5 perccel később érek a gyerekekért, meg a munkahelyemről se hiányozhatok, még én is beállnék. Na nem egyik tetű kormány miatt sem, akárki van hatalmon.


Viszont az nagyon felháborít, hogy minden sz.rra van pénz, stadion meg kisf.szom, de amire kellene, arra sosem jut. Na meg van bőven az országban olyan, aki baromira ráér a segílyt várni és még két forintot nem rakott be a közösbe, de ugyebár őket nem lehet kivezényelni, mert a zsákokba nem homokot lapátolnának...

2013. jún. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%

Kérdés az, hogy miből teremted elő, azt a pár milliárd forintot, amit kifizetnének? Másrészt egy amúgy is kritikus helyzetben alapból nem kis összeg koordinálni a dolgokat, nem is beszélve a keletkező károk helyreállításáról. Meg egy "rendes" bér sem csak úgy van, hogy odaadják a pénzt, aztán jó napot, van mögötte papírmunka is bőven.


"Ez a kormány még baj esetén sem küldene neked 20 forintért sms-t, na ez a megdöbbentő."


Esküszöm f@szom kivan már ezzel a folyamatos "ez a kormány" szöveggel, pedig se Fideszes, se egyéb nem vagyok, de hihetetlen hogy már ilyen dolgoknál is, mikor végre képesek az emberek összefogni, akkor jönnek ilyen idióták, akik rögtön a kormányra mutogatnak.


Eszem megáll hogy már mindenben ez a direktbe provokálás megy...

2013. jún. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Számomra az is érthetetlen,hogy már nagyon régóta probléma az árvíz mi több régóta meg vannak állapítva az árvizes területek!Ha apránként gondoskodtak volna azokról a helyekről ahova a víz rendszeres kiönt akkor szerintem rég végeztünk volna a védelemmel!Ha nekem lett volna a dolgom akkor már rég levontam volna a munkabért azoktól akik a vizesedő területekről nem gondoskodtak holott ezt vállalták! Mit csináltak eddig? Ha valakinek a munkáját kérem akár baj esetén és is úgy gondolom azt fizetni kellene! Akár munkanélkülieket akár napi díjasként (mint hólapátoláskor) az elvégzett feladatot rendezni kellene anyagilag is és még nem esett szó az utazásról,étkezésről,szállásról amit a képviselők gátlástalanul felvesznek a nagy semmire!
2013. jún. 5. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Hol van azzal baj, hogy MEGKÉRNEK (egyelőre megkérnek és nem köteleznek), hogy segítsenek az emberek és van is aki segít? Nekik ezúton is köszönöm.


"Ez a kormány még baj esetén sem küldene neked 20 forintért sms-t, na ez a megdöbbentő."


A másik el sem gondolkodott a lehetőségen, a harmadik lehetséges meg úgysem állna szóba a szolgáltatókkal (vagy inkább az velük). Amúgy is teljesen fölösleges SMS volt.

2013. jún. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Szegedre jártam egytemre. Pár éve egyetemistaként én is pakoltam és töltöttem a homokzsákot. Nincs ebben semmi különös. Nem egy nagy meló. Nem fizetségért csináltam. Az én országom is, az én városom is. Ki védje ha nem én, ha nem mi?! Adtak ásványvízet és szendvicset, pont elég volt.
2013. jún. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdezőnek nem az a baja, h ingyen kell menni, hanem h ha fizetnének érte, többen mennének. Amúgy azért nincs pénz rá, mert a cigányok, akik soha egy percet sem dolgoztak, jobban megérdemlik a segélyt.
2013. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdés az, hogy miből teremted elő, azt a pár milliárd forintot, amit kifizetnének?"


Érdekes, hogy más baromságra mindig jut pár száz milliárd...

2013. jún. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Vasárnap óta rakni kéne a homokzsákokat és még csak tegnap kezdtek neki. Így persze hogy kellenek az önkéntesek.
2013. jún. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbben már igen. És ahogy hallottam egy Esztergomi gimnáziumba is már szerveznek önkéntes diákokat hogy kivigyék őket segíteni. Nem véletlen mondják azt aki ráér és nem véletlen önkéntes.

Én sem mehetek el a munkahelyemről inkább ingyen pakolni. Pénz meg nincs rá hogy mindenkit megfizessenek mert miért is lenne ennek az országnak. A közmunkásokat is bevetik ahol szükséges ők persze kapnak mellé mert részben munkájuk, csak nincsenek túl sokan, meg a közmunka nem csak az amikor kint takarítják az utat hanem lehet irodai meg ápolói is, és akik ott dolgoznak így őket nyilván nem rendelik be főleg a nőket.

A barátnőmék is a Duna mellett laknak nem sokkal és tegnap meg ma vagyok pihenős, tegnap egész nap náluk voltunk és a bútorokat pakoltuk fel az emeletre amit lehetett az állatokat csirkéket, disznókat elvittük biztos helyre. A csirkék itt vannak nálam a disznók meg a nagyszülőknél. Tegnap estig pakoltunk mindent. És oké hogy az 1 kis utcával arrébb lévő helyen már elkezdtek zsákolni, de ott nincs túl sok ember meg elsősorban mást védenek ott.

Mivel holnap és holnapután dolgozom így nem tudok menni zsákozni de mivel hétvégére várható a tetőzés így átmegyek és akkor az udvart teljes egészében lefogjuk védeni mi magunk hogy ne ússzon a fél telek ott. Barátnőmet is nagyon sajnálom mert rémálmai vannak és fél ott lenni és addig nálunk lakik. Meg is értem mert most hogy mindent fel hordtunk az emeletre semmi helyük nincs meg ugye fél is hogy ha baj lesz akkor evakuálás és nem akar a fél falu mellett aludni egy tornateremben.

Szóval megértem őt. És ezért kellenek az önkéntesek hogy mindenhol legyen segítség hogy rendesen épüljön a gát, mert ha egy helyen felépül és 1-2 km-re arrébb már nem olyan nagy vagy tartós ami még lakott területet ér elsősorban akkor cseszhetik mert értelmetlen a munka. Ha meg kevesen vannak nem készülnek el időben és akkor simán átfolyhat rajta, akkor már úgy sem lesz visszaút.

2013. jún. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

Ilyen sóher bandát midnent pénzben mérnek ... ember élet más megtakarítását mindenért tartanátok a tenyereteket. Undorító egy morál ez...

Vidéken még ismerik azt a szót, hogy hála vagy, hogy segítség ... Az állam nem fizet érte hát istenem nem az állambácsinak, hanem másokért megy az ember segíteni ...

2013. jún. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!