Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A ballibek közt mennyi lehet...

A ballibek közt mennyi lehet a polgárőr, önkéntes, katasztrófahelyzet esetén önkénteskedő, segítő ember?

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 20:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%

Honnan tudjuk?

És honnan tudhatja bárki is?


A szűkebb környezetében talán van némi fogalma de pl egy SZJP-s jobbikos könnyen rávághatja hogy senki hisz az SZJP-be nagyrészt jobbik szimpatizánsok lépnek be!

Miközben én pl ismerek liberálist aki polgárőr mert a környékünk polgárőrei közül ismerek 4 embert.

2 meg rühelli az összes pártot(az mszp-től a jobbikig mindet)!


Szóval a kérdés megválaszolhatatlan!


Aki azt állítja meg tudja az hazudik...

2012. szept. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
nem általánosítani akarok a kérdésemmel , csak az elmúlt 1-2 évben számtalan liberális válaszát olvastam itt pl. a romakérdésről, a polgárőrgésről, a gárdáról, ilyesmikről de amikor tényleg előjönnének a gyakorlatban is ezek a problémák, úgy érzem, megmarad elméletinek a szemléletük.
2012. szept. 15. 20:45
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanannyi, mint más párt szimpatizánsai között. A segítő készség emberi tulajdonság és nem pártfüggő.
2012. szept. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező!


Csatlakozom ahhoz aki szerint ez emberi tulajdonság és nem pártfüggő!


És csak mellékesen. Aki rühelli az összes irányultságot és nem akarja hogy besorolják(az emberek nagy része) azzal mi van?


És azzal akinek a véleménye tartalmaz jobboldali és baloldali, liberális, konzervatív nézeteket? Azt most hova sorolod?


Ha politikai szemszögből várod a választ akkor eltünnek az emberi értékek és csak az marad hogy mindenképpen be akarsz tuszkolni mindenkit egy politikai világnézetbe és az alapján egy komplett világnézetet ráhúzni!


Pedig a legtöbb barátommal nagyrészt nem is beszélünk politikáról!


Szerintem ne politikai alapon ítéld meg az embereket mint sokan mások! A széthúzás legfőbb oka szerintem hogy nem közös nevezőket keresünk ami mellett mindenki kiáll hanem azt hogy a másik sz.mét biztos ártani akar a hazámnak úgyhogy el kell nyomni és káros...


Rossz irányba halad az emberek világnézete és ezért van széthúzás...

2012. szept. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"Ha politikai szemszögből várod a választ akkor eltünnek az emberi értékek és csak az marad hogy mindenképpen be akarsz tuszkolni mindenkit egy politikai világnézetbe és az alapján egy komplett világnézetet ráhúzni!

Szerintem ne politikai alapon ítéld meg az embereket mint sokan mások"


Légyszi ne vess ilyesmit a szememre, tisztában vagyok azzal, hogy az emberek is sokfélék , a nézetek és a nézeteik is.


A kérdést nem azért tettem fel , mert hú de előítéletes lennék ebben a témában, hanem mert évek óta olvasom a gyakorit (is) és nagyon sok ilyen tapasztalatom volt !


Egyébként te személy szerint hogy vagy ezzel a kérdéssel vagy az önkéntességgel ?

2012. szept. 15. 21:37
 6/19 anonim ***** válasza:
28%

Nyelvtanilag inkább értettem általánosságban mint leszurásképp...


Én meg részemről egy környezetvédő szervezetben aktívkodom akik rendszeresen szerveznek szemétszedést erdőkbe és más illegális lerakókhoz. De néha mást is csinálok. Úgy gondolom ez kötelessége egypolgárnak ha azt szeretné hogy rendezettebb, normálisabb, élhetőbb legyen az ország.


Vagyis(mielőtt félreérthető lennék:) ) bármit csinálhatsz ami valóban segít a közösségednek! A polgárőrség szerintem nagyon jó erre hogy csökkentsd a betöréseket, utcai rablásokat stb.

Ugyanakkor én a felvonulgatásnak nem látom értelmét(lásd gárda) akik katonai szerű kiképzést kapnak de szinte semmi konkrétan hasznosat nem csinálnak!

Persze lehet hogy polgárőr és járőrözik de annak semmi köze a gárdához!


És hát valljuk azért meg a végén hogy bár számonkéred hogy ne ítéljelek meg, te ugyan ezt fordítva megteszed ami nem annyira fair...


Hisz bár nem tudod de alapból feltételezed hogy a "ballibek"(ilyen formában mondjuk nincs sok) nem segítenek és ez csak jobboldaliak szokása.

Nem mellesleg a legtöbb jobboldali(fidesz, jobbik) kökemény szélsőbaloldali gazdasági nézeteket vallanak! Na most akkor mindenki összezavarodhat aki jobboldali mert ha lekommunistázom őket akkor gazdasági szempontból elég közel állok a valósághoz...

Fura.

Én meg nem azért vagyok konzervatív liberális mert liberálisak a nézeteim hanem mert mikor utánanéztem hogy melyik nézet mit tartalmaz akkor kiderült hogy ez vagyok(előtte azt hittem jobboldali vagyok).

Na paff... Ennyit a nézetekről...

2012. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nézd. Én is részt veszek több közösségi dologban, laktak már nálunk árvízkárosultak, soktam szállást nyújtani rászorulónak..stb.


De úgy gondolom magamról, tehetnék ennél többet is,szóvalezt nem önmagam dícsőítésére írom.


"És hát valljuk azért meg a végén hogy bár számonkéred hogy ne ítéljelek meg, te ugyan ezt fordítva megteszed ami nem annyira fair... "


Még egyszer elmondom, nem szoktam általánosítani, hanem volt sok ilyen irányú tapasztalatom, ezért tettem fel a kérdést. Szerintem amúgy nem kéne ezt megkérdőjelezni, el tudom dönteni egyedül is, hogy milyen kérdést szeretnék kiírni a gyakorin.

2012. szept. 15. 22:03
 8/19 Sz1u ***** válasza:

Kérdező!


A szívből segíteni szándékozó nem fogja kitenni a hátára, hogy milyen politikai kötődésű... Asszem' ezzel mindent elmondtam!

2012. szept. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Természetesen nem fogja. A kérdés egyébként azért merült fel benem, mert napok óta téma itt, hogy katasztrófahelyzet esetén a kormány behívhata minket segíteni, és nagyon sok ezt ellenző komment érkezett.


Én azt gondoltam előtte, a liberálisok (is) függetlenül attól, hogy a kormány hozzáállásáról mit gondolnak,

aktívabbak lesznek majd és elmondják,hogy igenis fontos lenne , ha a magyar emberek többet törődnének ezekkel a dolgokkal, szolidárisabbak lennénk egymással,nagyobb lenne az összefogás és nem puszta tehernek élnénk meg, ha tényleg segíteni kellene, esetleg rááldozni egy hétvégét az életünkből egy esetleges mentőakcióra.

2012. szept. 15. 23:11
 10/19 Sz1u ***** válasza:

23:11


"katasztrófahelyzet esetén a kormány behívhata minket segíteni, és nagyon sok ezt ellenző komment érkezett."


Én úgy vagyok vele, hogy megette a fene, ha katasztrófa esetén a kormánynak kellene behívnia minket!


"Én azt gondoltam előtte, a liberálisok (is) függetlenül attól, hogy a kormány hozzáállásáról mit gondolnak"


Ezekszerint Te úgy gondoltad, hogy a "ballibek" már nem is (segítőkész)emberek, csak a magukat mutogató "parlagfűírtó" magyargárdások? Hát tévednél! Ezért írtam azt, hogy aki szívből akar segíteni, az nem fogja a hátára írni a hovatartozását!


"nagyobb lenne az összefogás és nem puszta tehernek élnénk meg, ha tényleg segíteni kellene, esetleg rááldozni egy hétvégét az életünkből egy esetleges mentőakcióra."


Attól tartok, hogy ez a mostani kormány egy kicsit túldimenzionálni akarja a segítőkészséget! Az embernek természetesnek kellene lennie a segítőkészségnek (főleg katasztrófa helyzetben), de azért ne legyen már kötelező a közmunka pl. az érettségi megszerzéséért!

2012. szept. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!