Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minden egyetemen toboroznak...

Minden egyetemen toboroznak már önkéntes (? ) egyetemistákat az árvízi védekezéshez? Ha tényleg nagy a baj, akkor miért nem lehet fizetni érte?

Figyelt kérdés

ELTE ÁJK: "Még a vizsgaidőszakból hetek vannak hátra, ugyanakkor most igazán szükség van az összefogásra. Budapesten régóta nem látott árvíz várható és minden segítő kéz elkel majd a védekezés során...."


De ez megy már a BME-n, Corvinus-on, Nemzeti Közszolgálati Egyetemen.


Nekem mindig az a gúnyos Pintér mondat ugrik be, hogy reméli nem számlázzák ki a Belügyminisztériumnak az sms-ek árát a szolgáltatók (a havazásoknál). Miért nem lehet 20-50 ezer munkanélkülit felvenni és rendes bért fizetni nekik a homokzsákok megtöltésére? Ez a kormány még baj esetén sem küldene neked 20 forintért sms-t, na ez a megdöbbentő.


2013. jún. 5. 00:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes! Egy 2 milliós városban illene összetoborozni pár ezer önkéntest. És nem vidékről hordani fel az embereket!!!
2013. jún. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
74%

Már ne is haragudj kedves kérdező..de mi köze van egy Borsod vagy Csongrád megyei munkanélkülinek a fővárosi árvízhez?

Szerintem semmi! Van elég munkanélküli,ingyenélő, naplopó, haszonleső a fővárosban. + egyéb helyekről önkéntesek.


Ilyenkor persze már kéne vidék..? Pakoljanak azok homokzsákot akik veszélyben vannak.

2013. jún. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
2013. jún. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Itt emberi segítség van és nem a pénzről szól most ez, mert ha segítenének akkor ezzel rengeteg pénzt tudnának megspórolni az állam számára is hogy ne kelljen annyit fektetni a károk helyreállításában. Most kicsit belegondolva rengeteg lakóház van veszélyben ahol olyan emberek élnek többnyire akik vagy idősek és nincs úgy pénzük vagy pedig dolgozó emberek akik örülnek hogy enni tudnak, és annyian nincsenek hogy védeni tudják a saját házukat, mert az ár gyorsan jön és gyorsan kell építeni a gátakat hogy ne lepjen el a víz egy fél falut.

Én olyan kisvárosban élek ami közel van a dunához ugyan de minket nem érinti csak a szomszéd településeken meg városokban van. És már innen meg a még távolabbi településekről is elkezdtek toborozni embereket hogy segítsenek. Ha belegondolunk a március 15-ei hóvihar is nagy gondot okozott és akkor is rengeteg sima egyszerű magán ember a saját pénzéből ment segíteni a bajbajutottakon. Akkor én is szerveztem egy kisebb csapatot 2 autóval egy sima személy autóval meg egy terepjáróval indultunk el a főút mentén 8

2013. jún. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Bocsánat de le entereztem akkor indultunk el a főúton 80 km eres hosszban hogy segítsünk másokon összedobtunk benzinre valót meg mindent kaját vettünk a közeli non stopban ami nekünk volt itthon fagyasztott levesek azokat a páromék megfőzték megmelegítették és azt hordtuk ki, és össze szedtünk annyi karton vizet amennyit csak elbírt a két autó. Hólapáttal vontatókötelekkel szerszámokkal meg bika kábelekkel indultunk el kihúzni másokat a sz@rból.

Ez az árvíz helyzet is ugyan az csak nem autókat kell kihúzni meg autóban rekedt embereket kimenteni hanem azokat a házakat meg utakat meg természetvédelmi területeket homokzsákokkal védeni hogy ne öntse el a víz az egészet. Itt is sok emberre számítanak mert kell a segítség és a gyorsaság hogy gyorsan minél előbb meglegyen ez oldva, és még hol van a tetőzés. A fővárosban hétfőra várják a tetőzést aztán még nem is beszéltünk arról ami az ország Déli részén van Baja, Mohács meg ezek, ott is lesz majd mit csinálniuk az embereknek, és itt nálunk Komárom és Tát között már erőteljesebb a készültség tárt karokkal várnak mindenkit, Esztergomban is már le van zárva egy olyan útszakasz ami nem messze van a Dunától és csak kerülővel az ipari parkon keresztűl lehet bejutni Esztergomba leghamarabb és valószínű hogy az lesz az egyetlen olyan útvonal ahol be és ki lehet jutni a városba. Szóval ide tényleg szükség van a segítségre és már arra is elmegy pénz amiből beszerzik a homokot a zsákokat, meg abból az üzemanyagot is fedezik a dízel vonatokba meg a nagy teherautókba.

Egy vasutas ismerősöm aki Budapest-Szeged vonalon vezeti a vonatokat, most hosszú pihenőn van és elment önkéntesnek Komáromba tehervonatot vezetni amivel a homokokat hordják. És nem a pénz miatt csinálja, hanem mert szükség van minden segítségre. Én ma letudom az éjszakás műszakomat és 3 napot leszek itthon pihenőn abból 2 napot én is megyek zsákot pakolni mert a nagyszüleim is olyan helyen élnek ahol viszonylag közel van a Duna és próbáljuk valahogy védeni a házukat nehogy baj legyen belőle, plusz a többiekhez is megyek segíteni a gátat csinálni.

És nem a pénz miatt, hanem azért mert bennünk van segítő kézség és abban a tudatban vagyok meg vagyunk hogy ha mi járnánk így akkor rajtunk is biztos segítenének.

2013. jún. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én csak megkérdezném a rosszallóktól, hogy ti miből vagytok??? Önkénteskedtetek ti valaha is? Tudjátok, hogy mi az értelme? Hogy miért vállalja be ennyi ember INGYEN?

24 éves vagyok, a Duna mellett nőttem fel (alsó szakasz), soha nem volt a városunk számára egy percig sem kérdés, hogy aki tud az megy és védi ami védhető!!

Nincs annál elmondhatatlanabb érzés, amikor a monoton meló közepette odalép egy idős néni egy kosár pogácsával és megkínál, mert ő csak ennyit tud tenni, vagy annál jobb érzés, amikor valaki MEGKÖSZÖNI azt, hogy ott vagy és segítesz! Nincs annál jobb érzés, amikor látod, hogy a te kezed munkájának is köszönhető az, hogy adott területet sikerült megvédeni a víztől!

Én őszintén örülök, hogy ebben nekem is részem lehet! Ha akarnának fizetni érte, sem fogadnám el! A mi városunk, a mi értékeink, a mi családjaink, barátaink értékeit védjük, miért esik sok ember nehezére legalább ilyenkor összefogni?


A kormány abban hibás, hogy szétverte a vízügyet és mindenre volt pénz, csak az árvízi védművek fenntartására nem. Ezen felül szerintem igenis elvárható az, hogy aki tud és akar, az jöjjön és segítsen a saját értékeinek és városának megvédésében.

Én 2010-ben jártam Felsőzsolcán az árvíz után. Senkinek nem kívánom azt az érzést, amikor 80 éves idős emberek zokognak idegenek vállán, hogy egy élet munkája veszett oda napok alatt... és még is hálásan fogadnak egy szatyor tartós élelmet is. Van abban egy csepp érzés is, akit ez nem érint meg és aki megrántja a vállát, hogy menjen az, akinek ezért fizetnek? Eszméletlenül szégyellem ilyenkor, hogy egyáltalán vannak olyan emberek, akiknek ez eszébe jut és örülök, hogy ilyenkor azért megmutatkozik a bajtársiasság országszerte! Mérhetetlenül gáznak tartanám, ha csak akkor jönnének el zsákot pakolni emberek, ha fizetnek nekik! :)

2013. jún. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!