Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet megélni 47....

Miért nem lehet megélni 47. 000 forintból, vagy minimálbérből?

Figyelt kérdés

Ebéd egy hónapra (860Ft/nap): 25.8000Ft

4kg kenyér egy hónapra: 1.500Ft

5 köbméter víz: 2.300Ft

2db vaj: 350Ft


Összesen 29.150Ft

Mit hagytam ki, mi lehet még +kiadás?


Akkor mi a tökömért nem lehet megélni? Hát nem kell tévét nézni, meg a villanyt használni, se gázt. Haza kell menni és ülni a sötét szobába, és nézni a plafont várni a holnapot, hogy menni kelljen dolgozni.



2013. jún. 5. 11:57
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
AZ utolsó mondatot ki akartam szedni, úgy már erős egy kicsit. Ironikus szándékot remélem nem kell elmagyaráznom. Én is érzem egyébként a kérdésedben. Valóban, elég szomorú,ha valakinek ennyiből kell megélnie, ráadásul minden bizonnyal kemény munka mellett
2013. jún. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
(Zsiga Marcell egyébként mindössze egy hónapig próbálta ki, hogy milyen 47.000 Ft-ot beosztani. Óriási különbség ahhoz képest, ha ugyanezt hosszú távon teszed. Egy hónapig 20.000-et is beosztok, ha kell. Maximum lefogyok, meg kicsit büdös leszek, szórakozásra, tanulásra, utazásra nem is gondolok, de ha tudom, hogy pár hét után minden a régi kerékvágásba vissza tér, akkor addig nem nagy dolog átmenetileg összehúzni a nadrágszíjat)
2013. jún. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
100%

"Dolgozom és megkeresem a havi 2.5 milliót, úgy hogy 3 hónapig fizetett szabadságon vagyok."

Akkor fogd be és örülj, ne dumálj. De egyébként meg nem hinném, hogy tényleg ennyit keresel. Arcoskodsz szerintem.


"De elmentek a mocskos szovjetek és ez a világ velük együtt ment."

Amikor a mocskos szovjetek itt voltak, mindenkinek volt munkája, és százszor különbül éltek, mint most. Akármelyik öreggel vagy középkorúval beszélek, mind azt mondja. Csak nem voltál KMK-s?


"Én amikor régen szinte éheztem, ahogy már írtam. Egy üres panelba ültem sötétbe"

És akkor mindenki üljön a sötétben, mert te is azt csináltad. Amúgy hol adnak ennyi fizetést egy olyannak, aki még beszélni sem tud rendesen? Érdekelne ez a munkahely. Vagy csak írásban nem tudsz ragozni?


"vizet is alig használtam a WC-t szinte sose húztam le. Mosdani heti egyszer mosdottam amikor szarni kellett újságpapírral kitöröltem és kész."

Azért erre ne legyél ilyen büszke, nagyon égő.

Nem mindenki igénytelen állat. Nem mindenki szeret bűzleni, meg ülni a szarszagban. Tudod, normális ember naponta legalább egyszer fürdik, mossa a ruháját, takarít, lehúzza a budit, sőt ki is hipózza, ha már Domestosra nem futja. Én mondjuk azt sem díjazom, ha az újság felsérti az ánuszrózsámat. Arról nem is beszélve, hogy kemény papírral jó eséllyel szaros marad, azt azért cuki egy héten egyszer mosni.


Te vagy egy munkakerülő, igénytelen, ápolatlan, műveletlen (sötétben nem lehet olvasni), undorító, visszataszító, hazudozós alak vagy (büdös seggűeket ritkán vesznek fel olyan munkára, mint amilyen állítólagosan a tiéd), de szerintem inkább csak trollkodsz. Ilyen állat nem lehet valaki.

2013. jún. 7. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek jobb tippeket is tudok adni:

Ha vödörbe sz@rik az ember, és a szemétledobóba önti, akkor hetente egyszer sem kell lehúzni, ráadásul ki se folyik a trágyalé.

Ha öngyilok leszel, megspórolsz egy halom rezsi és kajapénzt, csak előtte ásd meg a sírod, hogy szociális temetésed lehessen.


Amúgy meg kihagytál pár dolgot:

1. a 47ezer, nem annyi,

2. Azt nem folyamatosan kapja az ember, csak addig, amíg közmunkás, max. 3 hónap, utána 22000 ft keresetpótló támogatás jár.

3. lehet gyalogolni - ha a szomszédba kellene menni, de gyakran nem oda, hanem rengeteg kilométert. A cipő ilyenkor erősen kopik.

4. Én pl. hallássérült vagyok. a hallókészülékem ára (amit nekem kellett fizetni, mert csak részben támogatja az állam. Sajna csak a legtrágyább készülékeket támogatja teljesen a közgyógy, amivel a legtöbb hallássérült ember nem hall jól) kb. 350.000 azaz háromszáz-ötvenezer ft. Évente jön ehhez kb 10.000-ért illeszték (Amit a fülbe kell helyezni, mert elöregszik az anyag, jön az elem, ami havonta kb. 800 Ft, egyéb karbantartási költségek, javításokat nem említettem. Egy hallókészüléknek minimum 7 évig ki kell bírnia,mert ha valami baja lesz, akkor addig semmi támogatást nem ad az állam a következő vásárlásához, és az már horribilis költség. Vannak, akiknek több betegségük is van, és gyógyszerre szorulnak.

2013. jún. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!