Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meg lehet élni tisztességesen,...

Meg lehet élni tisztességesen, becsületesen a minimálbérből?

Figyelt kérdés
2012. okt. 26. 04:26
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szerényen.
2012. okt. 26. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
89%

Ha egy normál xxi. századi európai életszinvonalat nézek (víz, villany, gáz, csatorna, net, egy kis autó, tévé), akkor NEM.

Ha falun él, sok mindenről lemond és van háztáji kert, talán egy malac is, akkor szerényen, de meglehet.

2012. okt. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
77%
Nagyobb városokban szinte lehetetlen, falun talán. De hozzáteszem hogy Európában nem ez a szint érvényesül még a válság ellenére sem. Úgyhogy kimondhatjuk hogy a béka feneke alatt vagyunk kétméterrel, Orbán ide nyomott le bennünket a nagy tudásával meg a forradalmával. Változtatnunk kell mindenképpen 2014-ben Bajnai.
2012. okt. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%

Minimálbért keresek, és megyeszékhelyen lakom a Dunántúlon. Annyira elég ez a kis pénz, h befizetem a számlákat (fűtés, víz, villany, közösköltség, tv-internet, telefon) és a megmaradt fizuból kaját veszek. Örülök ha félre tudok tenni akár pár ezer Ft-ot is egy hónapban. Ha még lenne autóm is, akkor nem hinném h pozitív lenne a hó végi összesítésem.

Sajnos ilyen világot élünk, és ez valószínűleg csak rosszabb lesz. Elég arra gondolni h valószínűleg májusig emelkedni fognak egyfolytában a szárnyas húsok. Ezzel együtt gondolom más hús is.

2012. okt. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
100%

Az osztrák,német,angol,francia minimálbérből igen.

A magyarból nem.

2012. okt. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%
Híd alatt igen.
2012. okt. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
71%

Nem. :(

És pedig nekem is vannak álmaim: utazás, színház, mozi, étterem... Ehelyett mi van? Örülök, ha hónap végén is van még ételre.

Ez van. És nekem is csak egy életem van ám, nem nagyon vigasztal, hogy talán majd pár év múlva jobb lehet... Addigra már kereshetek mondjuk 80.000,-t is a mostani 70 helyett...

(És mielőtt kapnám a megjegyzéseket: diplomám van, doktorim, két felsőfokú nyelvvizsgám...)

2012. okt. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%

7.!


Megkérdezhetjük, hogy konkrétan milyen végzettséged van , és ehhez képest mit dolgozol?

2012. okt. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
100%

A végzettségemben dolgozom, csak az a fránya kötelező három év, amit "gyakornokként" kell tölteni... Ezt használják ki a munkáltatók, hogy az ember bármennyiért elvállalja, mert MUSZÁJ.

Közelebbit nem szeretnék mondani, szerintem így is sokan rájöttek már...

2012. okt. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a viharba ne lehetne! Sőőőt, még kevesebb is elég! Marci is megmondta, hogy 47.000-ből is meg lehet élni. (Bár ő szegénykém havi bruttó 1,7millióból tengődik.)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=57afS..

Amúgy pedig a válaszom, egy határozott NEM.

2012. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!