Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ekkora üzlet lenne...

Tényleg ekkora üzlet lenne trafikot nyitni?

Figyelt kérdés

Kicsit számolgattam és irreálisan nagy szám jött ki.


Tehát, tegyük fel, hogy egy mondjuk Tesco oldalából nyíló trafikban eladnak percenként 2 doboz cigit. Ezzel szerintem erősen alálőttem, mert sejtésem szint sokan vesznek inkább a bevásárlással együtt egy csíkot, annak érdekében, hogy ne kelljen trafikokba rohangálni. De maradjunk a 2 doboz/perc-nél. A trafik legyen nyitva mondjuk 10 órát. Akkor a számolás: 2doboz*60 (perc)*10(óra)*30(nap)*800ft(egy doboz cigi ára)*0,1 (10% az árrés)=2.880.000 forint adózott árbevétel egy hónapra vonatkoztatva. A bérleti díj tudomásom szerint egy 25nm-es üzletre a tesco oldalában kb. 500.000 ft. A bérekre elmenne mondjuk 600.000 (de szerintem fölé lőttem). Így maradna 1.780.000 profit. Ez nagyon durva. Szerintetek mennyire reális a számításom?


2013. jún. 7. 16:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

2 doboz per perc kvázi azt jelenti, hogy folyamatos sorok állnak napi 10 órában heti hét napban a trafiknál.


Menj el egy Tescoba és nézd meg a mostani dohányárusító boltokat.


Nem fogsz látni sorokat.


Persze ettől még kétségtelenül profitáblis üzlet, a legfrekventáltabb helyek akár ki is termelhetik ezt, amit írsz.

2013. jún. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De ha belegondolsz, hogy jópáran vesznek csíkot, azaz 10 db-ot egyben az 5 percnyi eladás. Egy Tescoba nagyon sokan járnak bevásárolni, én az előttem állók szinte mindig kérnek cigit. Sorokat meg jó hogy nem látok, hiszen most ha bemész egy tescoba, kb. 20 pénztárosnál lehet cigit venni. Ha annak a sok embernek a fele bemegy a bejárat melletti boltba, már megvan a 2doboz/perc.
2013. jún. 7. 16:10
 3/17 Amado atya ***** válasza:
91%
Jó reggelt! Szerinted miért tette rá a kezét a fideSS?
2013. jún. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Pénz van benne, csak nem annyi amennyit Te levezettél. Elég lesz abból 5perc / 1db is, mert ugye vannak amikor sokan mennek meg van olyan, hogy 20percig nem megy senki.
2013. jún. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A fenti példád lehetséges.


De mennyi az esély rá, hogy ez így legyen? Voltaképp esélytelen.


Mennyi rá, hogy a fele teljesüljön? Reálisabb "cél", viszont valószínűleg ez sem fog sikerülni, inkább számolj úgy - de majd ez úgyis eldől -, hogy amit fenn írtál, annak a 40%-a teljesül valószínűleg - jó forgalom mellett.


Persze ez arra vonatkozik, hogy csak a cigikre "építkezünk".


Amúgy nem lepődnék meg, ha a jövőben már pékárut... lehetne venni. Tiszta Laci Konyha lenne a trafikokban...

2013. jún. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ez simán reális, és ez csak a cigi, mert ugye sok mindent lehet majd még árusítani ha abból csak fél millió profit össze jön mellé akkor is elég kemény pénzeket akasztanak le. Ilyenkor bánom hogy nincs fideszes ismerősöm. Nekem is mutyizhattak volna 3-4 trafikot.
2013. jún. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Itt egy cikk ugyanerről, kérdező: [link]


A te profittervezeted kb. 4-5 dohányboltra LEHET igaz az országban, de azok a legoptimálisabb helyeken vannak (ami nem feltétlenül Tescot jelent, hanem mondjuk egy kisváros egyetlen jó helyen lévő boltját). Az átlag bőven kevesebb ennél.

2013. jún. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy napi 1200 doboz cigaretta fog fogyni egy átlag trafikban...
2013. jún. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

#8


Simán reális lehet. Azt is kell nézni hogy most már nem kapsz minden kocsmában meg utca sarkon cigit, hanem kisebb helyre koncentrálódik az egész. Lehet hogy eddig nem álltak sorok a trafikosnál most majd fog.

2013. jún. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egy trafikban kevesebb cigaretta van mint 1200 doboz. 1200 doboz cigaretta 10millió forint körül van, aki megnyitja a trafikot annak van 10millió forintja vagy kevesebb feltölteni a trafikot?
2013. jún. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!