Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ekkora üzlet lenne...

Tényleg ekkora üzlet lenne trafikot nyitni?

Figyelt kérdés

Kicsit számolgattam és irreálisan nagy szám jött ki.


Tehát, tegyük fel, hogy egy mondjuk Tesco oldalából nyíló trafikban eladnak percenként 2 doboz cigit. Ezzel szerintem erősen alálőttem, mert sejtésem szint sokan vesznek inkább a bevásárlással együtt egy csíkot, annak érdekében, hogy ne kelljen trafikokba rohangálni. De maradjunk a 2 doboz/perc-nél. A trafik legyen nyitva mondjuk 10 órát. Akkor a számolás: 2doboz*60 (perc)*10(óra)*30(nap)*800ft(egy doboz cigi ára)*0,1 (10% az árrés)=2.880.000 forint adózott árbevétel egy hónapra vonatkoztatva. A bérleti díj tudomásom szerint egy 25nm-es üzletre a tesco oldalában kb. 500.000 ft. A bérekre elmenne mondjuk 600.000 (de szerintem fölé lőttem). Így maradna 1.780.000 profit. Ez nagyon durva. Szerintetek mennyire reális a számításom?


2013. jún. 7. 16:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az a baj a felvetéseddel, hogy az alapja, a 2 doboz cigi/perc teljesen hasraütés-szerű, akkor lenne értelme beszélgetni, ha a népességre jutó havi cigarettafogyasztást ismernénk (erről vannak adatok, valahol olvastam már az átlagos egy főre jutó cigik számáról), és azt osztanánk el a trafikok számával. Innentől lehetne számolgatni a hasznot.

Ráadásul sok járulékos költséget kihagytál, úgy mint a rezsidíjak, a cégvezetési díjak, vállalkozói díjak, és még sok minden van a háttérben, ami nem közvetlenül a bolt üzemeltetéséhez kapcsolódik.


Viszont a végeredményed teljesen reális lehet, sőt. Ennél gyengébb vállalkozások is tartanak el családokat.

2013. jún. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
69%
Ráadásul nem egy-egy emberé egy-egy trafik, sokakra 4-5 jutott.
2013. jún. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Napi 1200 doboz teljesen légbőlkapott. Napi 500-ra mondják azt, hogy életképes és tisztességes megélhetés nyújt.


[link]

2013. jún. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

[link]


Pontos adatot nem ír, de az éves átlag a teljes népességre vetítve 2100-2700 szál közötti, ami országos szinten 1 milliárd feletti dobozszámot jelent.


5500 trafikkal, 365 nappal osztva az pont 500 dobozra jön ki. Ez pont ugyanannyi, mint ami a Heti Válasz szerint szükséges a profitáláshoz ( [link] nyilván erre a számra lett szabva.

2013. jún. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

#13


Nálunk 15 ezres városban összesen lesz 2 trafik. A helyi fideszes képviselő meg a felesége nyertek, lehetne több is csak két fideszes pályázat volt. A statisztikák szerint a felnőtt lakosság 1/3-a cigizik, akkor számoljunk 3-4 ezer embert. Egy embernek egy doboz elég két napig kb szóval 1500-2000 doboz a napi fogyasztás. Ez két trafikra oszlik szét de gyakorlatilag a pénz ugyanoda folyik. És itt a bérleti díj sem játszik mert saját tulajdonú épületben fogják csinálni. Lehet mondani hogy ez is szerencséd helyen van de a legtöbb helyen nem is lesz annyi amennyi lehetne mert a fideszes meg jobbikos pályázók között osztották szét a jogot, meg sok helyen anyuka apuka meg gyerekek is külön beadták a pályázatot és nyertek. Van ahol egy címre 4-5 trafik van bejegyezve.

2013. jún. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Az rendben van, hogy átlagosan 500 doboz jön ki, de itt nem egy szimpla utca sarkán lévő trafikról van szó, hanem egy hipermarket bejárata mellett nyilóról. Naponta több ezer ember jár oda bevásárolni és szerintem a cigarettát is nagybevásárlással egybekötve intézik el, hiszen ha a legközelebbi trafik 4-5 utcányira van, akkor ki akarna odamenni, ahelyett, hogy bevásárlás után egy lépésnyire megveszi a "heti adagot".
2013. jún. 7. 16:57
 17/17 anonim ***** válasza:
Igy nem tudok számolgatni, hiányoznak a reális alapadataim. Azt tudom, hogy Margit néni szerényen, de megélt a boltjábol. Nem tudom miért ne lenne jo üzlet az öt követö megbizhato elvtársnak, ha még az árrést is megemelték és az árucikkek körét is kibövitették?
2013. jún. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!