Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lehetne összehozni egy...

Nem lehetne összehozni egy egészséges, szénsavas üdítőitalt mondjuk csipkebogyóból, amilyen pl. az amerikaiaknak a kóla?

Figyelt kérdés

A mai nap sétáltam az erdőben és találtam bár bokrot, amin volt még csipke és eszegettem belőle. Eszembe jutott ez az ötlet és egy elég jó lehetőséget láttam benne. A csipke nagyon egészséges, messze több C-vitamin van benne, mint a citromban vagy a kiwiben, így jót tenne az emberek - főleg a gyerekek - immunrendszerének is, ha Magyarországnak lenne egy ilyen széles körben elterjedt "nemzeti itala".

Kevesebb gyógyszerre lenne szükség, nem lenne ennyi megbetegedés és még haszon is lenne belőle bőven. Ha elég jó lenne a reklám, még talán külföldre is exportálhatnánk belőle, mert lenne kereslet.



2013. márc. 3. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
De ki venné meg ha 10-szer annyiba kerülne mint a többi 100% műanyag üdítő. Azoknak az 1-2 forintos literenkénti előállítási költségével nem igazán lehet versenyezni és itthon egy dolog számít az pedig az ár.
2013. márc. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A csipkebogyó vadon terem, viszonylag kevés van belőle.

Szedése, feldolgozása munkaigényes. Ahogy az előző is írta, -iparilag feldolgozni üdítő italnak- aránytalanul drága lenne-szinte megfizethetetlen.

2013. márc. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Dr.Pepper, Kofola?
2013. márc. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Már van valami ilyesmi, elixírnek hívják vagy valami hasonlónak.
2013. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ezt a szegmensét is kitöltötték a piacnak. Az igényt az egészségesre - és már elég régen: a rostos, válogatott gyümölcsökből készülő, tartósítószermentes, cukormentes, színezékmentes, multivitaminozott, bionevelt, 10%, 20%, 50%, 100%, 200%, 1000%, 10000%-os gyümölcstartalmű meg mittudomén milyen nedük már régóta léteznek.


Ha valami jelenleg nincs a piacon, azt valószínűleg nem éri meg gyártani. Vagy, ha megéri, akkor is csak egy tőkeerős multinak van esélye rá.

2013. márc. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Épp leírtad miért, kevesebb gyógyszer kell. Ez bevételkiesés lenne állambácsinak! Nem lenne olyan lehetetlen összegyűjteni, meg a telepítése se bonyolult. Annyira. De ott a Bodza, az is ilyen. Csak talán több van belőle.
2013. márc. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyébként manapság egyszerűbb és olcsóbb egy italba a csipkebogyó hasznos alkotóelemeit egyenként előállítani, és adott arányban összekeverni, mint magát a csipkebogyót feldolgozni.
2013. márc. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Na én csak annyit mondok, hogy szívesen innék ilyet.
2013. márc. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Nem lehetne összehozni egy egészséges, szénsavas üdítőitalt mondjuk csipkebogyóból, amilyen pl. az amerikaiaknak a kóla?"


Eleve bukik a dolog: a szénsavas üdítő nem egészséges.

Csak a buborékmentes játszik.

2013. márc. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha már mindenáron hungarikumot akarsz, ott a kisfröccs és a nagyfröccs. :)
2013. márc. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!