Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapest után vége a Dunának?

Budapest után vége a Dunának?

Figyelt kérdés
Onnantól, hogy bejön az országba a Duna egészen Pestig egyfolytában az árvízről, meg a védekezésről van szó. Máshol nincs veszély, vagy Pest után le van minden szarva?
2013. jún. 8. 08:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
52%
Akinek a két gát között van a szántója, az fel van erre készítve, más különben sose vette volna meg!
2013. jún. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
35%

"Ember, az árhullám még Budapestet sem érte el. Szerinted leljebb mi van? Ott emelkedik a vízszint a normál szabályozott mederben. "


Még Passaunál okozott károkat a víz, Budapesten a rakpartok sem voltak lezárva, de már ment a siránkozás, hogy mit fog elönteni és mit nem. Most, hogy alig két-három nap van a budapesti tetőzésig, semmit sem hallani Ráckevéről, Dunaújvárosról, Bajáról. Értem én, hogy Budapest a világ közepe és addig minden számít.

2013. jún. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
52%
Ezt kellene megérteni, hogy a városi közegben szűkül a hullámtér vagy két hegy között szintén összetorlódik és gyorsabb lesz a folyás veszélyesebb ... de gemencnél, ahol a két gát között van 5-10 kilométer ott érthető, hogy nincs nagy veszély...
2013. jún. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

Amíg az osztrákoknál áradt, addig Bp-ről sem volt szó,

Na ez úgy nem igaz ahogy írod!

2013. jún. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
64%
Pesten is sokan csinálnak kétkezi munkát. Tudod, szerelők, raktárosok, stb...
2013. jún. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
49%
Itt kérek elnézést, hogy többet foglalkoznak az emberek egy majd' kétmilliós várossal, mint pl Szigetcséppel vagy Dunaszekcsővel :)
2013. jún. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
47%

Örülök, hogy ezt nem csak én vettem észre, mint Duna alsó szakaszán élő egyed. Már kifejezetten idegesít, hogy nézem a híreket és a térképen a Dunai előrejelzések csak Budapestig tartanak. :)

Az, hogy velünk mi lesz itt, az már le van tojva. :) Ha Budapesten tetőzött, akkor majd az lesz a hír, hogy hogy apad, meg milyen károk vannak, mennyiben lesznek ezek, meg néhány politikusunk is megvillantja majd széles mosolyát néhány "katasztrófa területen". Nagyon nagyon kíváncsi leszek, hogy az alsó szakaszokról mennyi hír lesz.

Egyébként hozzáteszem annak, aki megjegyezte, hogy alsóbb szakaszokon még nincs gáz... MÉG nincs, de a városban három hely teljesen kitelepítve, lezárva, abból kettő már most úszik, a közeli főút holnaptól szintén lezárva és majd csak csütörtökre várják a tetőzést. Ennek ellenére sem sír senki, csinálja mindenki a dolgát és reméljük, hogy a töltéseink és az ideiglenes töltéseink megvédenek mindent, amit csak lehet!


Gemenci erdő: tegnap a főút közepén falatozott némi szétszórt kukoricát egy komplett vaddisznó család, azért az ottani vadállomány számára sem természetes ekkora víz, én személy szerint pl. eszméletlenül sajnálom az úszni még nem tudó kis gidákat, vagy vaddisznókat, de a jóval kisebb termetű állatokat is, amik mind oda fognak veszni, vagy már oda is vesztek! Aki szerint az erdőért nem kár, abban semmi érzés nincs. Valamennyi elöntésre szüksége van, de azért nem ennyire!

Igen, aki ár avagy hullámtérbe építkezett, avagy ott van földje, az ezekre a helyzetekre fel is van készülve, de akit még sosem öntött ki a víz és most még is fogja, az azért nem olyan természetes! :)

2013. jún. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Azért ez számomra megdöbbentő!

Mert valóban mondtak hírekben olyat, hogy majd amikor odaér a vadvédelmi területre az ár, majd akkor mennek az állatok a magasabban fekvő területekre és majd akkor lesznek forgalomtól elzárt területek éppen azért, hogy az emberek az állatokat majd akkor ne zavarják.

De arról nem hallottam pl. én még eddig, hogy a Duna már ott van kint, az ártéren!


Egyébként én az alsó-tisza-parton élek, de az én szememben is soknak tűnik, ami híreket a Duna felső-szakaszára összpontosítanak. Hogy anyagi-emberi erőforrás szükséges-e annyi, amennyit oda biztosítanak, azt persze innen megítélni nem lehet, de arra valóban kíváncsi leszek, hogy mennyit fogunk látni-hallani a Pest utáni, alatti védekezésekről.

2013. jún. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
64%
pedig szó volt róla, csak kicsit oda kéne figyelni
2013. jún. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Persze! Odafigyelek!

Ma d.u. 5 órás híradó: "illetékes elvtárs" nyilatkozik Tolna megyéből: kb. 150 fő rakja a homokzsákokat, egyébként pedig óránként végigmennek a gátakon, van-e valami probléma.


Hát tényleg szó van róla!!!!

2013. jún. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!