Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapest után vége a Dunának?

Budapest után vége a Dunának?

Figyelt kérdés
Onnantól, hogy bejön az országba a Duna egészen Pestig egyfolytában az árvízről, meg a védekezésről van szó. Máshol nincs veszély, vagy Pest után le van minden szarva?
2013. jún. 8. 08:11
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Ezek alapján tényleg nem nagyon lehet eldönteni, hogy ott még valóban nincs tennivaló, vagy a gemenci erdőben a vadak már a magasabb helyekre vonultak vissza a kiáradt víz miatt, ahogy itt egy előző hozzászóló írta?
2013. jún. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

17-es látom te is érted mire gondolok! A térképen is csak Pestig jeleznek mindent. Egyébként még Passauban sem tetőzött de már ki voltak rakva a térképre a kis ábrák Pestig, meg egyfolytában arról volt szó, hogy mit zárnak le, mit homok zsákolnak majd, hogy mekkora gát van és mekkorára emelik stb.

Egyébként lejjebb is még semmi nem ért oda, de már kitelepítettek egy csomó helyet, meg áll a vízben, ezt kb. a helyi hírek szintjén lehet megtudni. Felső szakaszon kitelepítenek 50 embert mindjárt megy a szirénázás, hogy 50 embert ki kellett telepíteni, te úristen!!

Felvannak készülve rá az emberek, meg hozzászokva? Miért fent nem? Nekik csak most tűnt fel, hogy a Dunánál laknak?

2013. jún. 8. 19:55
 23/27 A kérdező kommentje:
Meg most ennyi erővel, ha Gemenci vadak nem olyan érdekesek, akkor a Margit-sziget miért az? Mert szép?
2013. jún. 8. 19:56
 24/27 anonim ***** válasza:
67%
Hihetetlen ez a szintű pesszimizmus amit produkálsz kedves kérdező.
2013. jún. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Gemenci vadakat nem tudják összefogni ...

Lényegesen kevesebb az ártéri ingatlan a folyók alsóbb szakaszán.. mellesleg Bajáról is lehet napok óta hallani ... sőt ma már volt egy gemenci összeállítás is és egy helyi lakóval is az ártérben...

Voltál már Baján vagy Pakson? Azt azt hullámteret (vagy medret) össze se lehet hasonlítani a Duna kanyar hullámterével (medrével).

Nyilván megtizedeli a Gemenci erőben a vadakat, de azon kívül, hogy a dombokra kiszórják az etető anyagot többet nem tudnak csinálni. Nem foghatják össze, vagy nem terelhetik el őket az erdőből, nem lőhetik ki őket ...

Csak a kisebb állatok vannak veszélyben őket is a kihűlés veszélyezteti...

2013. jún. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Ma direkt néztem a híradót Baja és Paks is említve volt, hogy készülnek a védekezésre, homokzsákok töltésével, gátak építésével.

Az indexen is mutatják a térképeken, hogy ma kezdenek el toborozni embereket.

Ezekszerint ott még nincs olyan hatalmas árhullám, főképp, hogy Budapesten a folyás lelassul, "ellankad" az árhullám mindig!


Nem tudom eldönteni, hogy a kérdés valóban tudományos jellegű, vagy inkább "jájj rólunk nincs szó a tévében mocskos pestiek" jellegű inkább...

2013. jún. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én ma nem néztem a híreket, úgyhogy nem tudok érdemben nyilatkozni, de valahol írtam már.

Nekem nem az fáj, hogy nem szerepelünk nap mint nap a tv-ben, az legalább azt jelenti, hogy minden rendben van. :)

Engem az idegesített, amikor az árhullám még el sem érte a magyar szakaszt és már mutogatták a Magyarország térképet, hogy melyik szakaszon milyen vízállás várható, illetve mekkora most. Sorolják sorolják, aztán Budapestnél pont... Ezt sokszor eljátszották már akkor is, amikor megérkezett hozzánk is az árvíz. Nekem egyedül ennyi okozott annyi "fejfájást", hogy a harmadik után hangosan felszisszentem, hogy rendben és megállapítottam én is, hogy a Duna Budapestig tart.


Hozzáteszem azért Baja viszonylag jó helyzetben van, révén az 56-os jeges árvíz a felsőbb szakaszok védelme miatt és ezer más ok miatt olyan mértékben megtépázta a város életét, hogy az idősek még most is könnybe lábadt szemmel mesélnek róla. Azután a város felé olyan védelmi rendszer épült ki, hogy gyakorlatilag szerintem a mostani víz sem fog különösebb gondot okozni, ha a töltés állva marad, nem gyengül meg sehol.

Ideépült a vízügyi főiskola és van egy kis vízügyi igazgatóságunk is, akik egészen jól kézben tartják a dolgokat. A hullámterek már most úsznak, hivatalos infók szerint 120 ember ki lett telepítve (ennek jó része már szerdán, illetve péntek reggelre), de nincs miért sírni, amíg minden terv szerint halad.

Vannak a városnak olyan részei, amit nem tudnak megvédeni és olyan is, amit nem akarnak (hullámtéri beépített területek, érthető), de én azt mondom, amíg a város felé tartanak a töltések, addig nincs panaszra okunk.

Azt is megjegyezném, hogy nem most kezdenek hozzá a melóhoz. Egy hete készülnek, építik az ideiglenes töltéseket és töltik zsákokat, hét közepe óta önkéntesekkel karöltve.


A Gemenci erdő vadállományával nem tudnak mit csinálni. Próbálják őket a magasabb helyekre csalogatni, terelgetni, az erdőn átvezető utakat lezárják, azok is viszonylag magasan vannak, oda is felmerészkedhetnek az állatok. Sajnos ez valahol a természet rendje, ennek meg kell történnie, hogy a vadállomány ne szaporodjon túl, ez tény, ellenben szerintem aki megérti, hogy egy kisállatkertet minek kiköltöztetni az árvíz idejére, amikor nem is biztos, hogy úszni fog, az azért elgondolkodhatna kicsit azon is, hogy ilyen területeken hány állat pusztul el ilyenkor sajnos. Egy egy ilyen állatnak ha az eszmei értékét nézzük csak (pl. egy szarvas), akkor is kíváncsi leszek mekkora kára lesz a Gemenci erdőnek.

2013. jún. 9. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!