Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elsősorban egyetemisták: Mit...

Elsősorban egyetemisták: Mit gondoltok a határon túlról érkező magyarokról, akik Magyarországon járnak egyetemre?

Figyelt kérdés
Ismerkedtek velük? El tudjátok őket fogadni?
2013. jún. 8. 12:51
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
utolsó: szerencsés vagy. én nem egy embert ismerek akinek ti csak "szerbek" vagyok és semmi keresnivalótok itt :(
2013. jún. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

hát akkor szerencsés vagyok :D mindegy is. én már rég rájöttem arra,h fölösleges ilyeneken vitázni, ha valaki leszerbezne vagy megjegyzést tenne arra,h honnan jöttem,csak lesajnálnám, nem érdekel mit gondol aki ilyen primitív gondolkodással van megáldva. egy vagy két ember ilyet szól,hát istenem,ez alapján nem fogok általánosítani,mert ismerek nagyon sok jó magyarországit akik nagyon is ellensúlyoznák az ilyen megnyilvánulásokat. ja és nem kell azt gondolni,h minden határontúli magyar "magyarabb",mint sok anyaországi(ahogy szokták mondani),mert nem egy "magyart" ismerek aki nagyban szerbnek vallja magát, a sportversenyeken Szerbiának szurkol,hazája Szerbia stb stb...én az ilyenek miatt szégyenkezem,lehet rosszul gondolom, de nekem mindig is egyértelmű volt,h az én hazám Magyarország, az olimpián a magyaroknak szurkolunk...viszont ez egy nehéz kérdés,h most akkor kinek van igaza? ezért azt egy nagyon jó megállapításnak tartom,h az a magyar aki magát annak vallja, szívünkben legyünk magyarok,h a papírokon mi van az részletkérdés.

És szeretném még egyszer hangsúlyozni,h mindenhol vannak jó és rossz emberek, meg kell ismerni a másikat,h véleményt tudj mondani róla,mert minden ember más. :)

2013. jún. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
Nem tudom, az ismerőseidnek milyen tapasztalatai vannak, nálunk senki nem nézi ki őket. ELTE magyar szakos vagyok, nálunk kifejezetten igaz ez, hiszen a nyelvjárások, a dialektológia fontos része a tananyagnak. Igazából nálunk még meg is becsülik őket. De nem láttam olyat, hogy a campus bármely más karán ebből bárkinek gondja lett volna.
2013. okt. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Ja, és én azt is becsülöm bennük, hogy néhányaknak úgy sikerült összehozni a 420 pontot magyar szakra, hogy nem volt magyar nyelvtan órájuk...
2013. okt. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:

Utolsó: honnan vetted, hogy nincs magyar nyelvtan óránk?

Egyébként én most kezdem az egyetemet, de rengeteg barátom van Magyarországon, és mindannyian odáig vannak, hogy innen származom, nekik ez érdekes :) Soha nem tapasztaltam negatív reakciókat, az inkább "itthon" van, a magyarságom miatt.

2014. júl. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Utolsó, bocs, ha hülyeséget írtam, de az egyik lány mondta, már nem emlékszem, pontosan melyik, hogy nálunk eléggé kevés volt, de lehet, hogy ez csak véletlen, és csak konkrétan abban a suliban így volt, vagy az a bizonyos tanár rosszul osztotta be a dolgokat.
2014. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
*náluk
2014. júl. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Attól még vannak nyelvtan óráink :) Az már másik témakör, hogy rengeteg a csapnivaló tanár :)
2014. júl. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Oké, akkor bocsi.

Egyébként, Kérdező, neked mi a benyomásod? Egyetemre mentél azóta?

2014. júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!