Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire kedvesek a Magyarorsz...

Mennyire kedvesek a Magyarországon tanuló külföldi diákok?

Figyelt kérdés
Az SZTE-n tanulok és gimiben egy kifejezetten magas szintű német nyelvtudást sajátítottam el(német felső,angol közép). Az egyetemi könyvtárban kifejezetten sok német diákot szoktam látni,akik úgy tűnnek, mintha egy eléggé "elszigetelt" közösséget alkotnának. Van valakinek esetleg tapasztalata, hogy milyen "kedvesek" ők? Őszintén szólva mindig úgy látom/hallom, hogy tanulnak van valakinek esetleg ötlete, hogy milyen ürüggyel menjek oda?Vannak nagyon helyes lányok is közöttük!:)(vagy nagyon gáz lenne így odaállítani?!) Ha valakinek van ilyen tapasztalata kérem ossza meg velem!:) Köszi F/20

2012. nov. 12. 14:12
 1/8 A kérdező kommentje:
bár lehet,hogy rossz kategóriába írtam...
2012. nov. 12. 14:26
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha legközelebb látod a csajokat, köszönj nekik:Guten Tag! És mosolyogjál rájuk. Ha már többször rájuk köszöntél, kérdezd meg öket, hogy: Wie geht es euch/dir? Was studiert ihr? Esetleg olyat kérdezz, amit te nagyon tudsz, játszd el a kis naív butát, aki segítségre szorul. Bizti, ha tettszel nekik, segítökészek lesznek. Aztán a segítség fejében hívd meg öket a Virág cukrászdába, egy kávéra!
2012. nov. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi szépen, ha valakinek van tapasztalata, ötlete kérem írja le!:)
2012. nov. 12. 18:04
 4/8 anonim ***** válasza:

Én sok külföldi diákot ismerek és nekem az a tapasztalatom, hogy nagyon nyitottak :) de a németekről tudni kell, hogy mivel Szegeden csak két évig van német nyelvű képzés az orvosi karon, 2 év után visszamennek Németországba. De ahhoz, hogy átvegyék őket nagyon jó eredményüknek kell lenni ezért nagyon sokat tanulnak.

Esetleg azzal is odamehetsz, hogy szeretnéd a német tudásod fejleszteni, és segítene-e, te pedig cserébe segítesz a magyarral

2012. nov. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
jujj, de jó ilyeneket hallani!:) igazándiból ma is ott ültek nagyon sokan a környékemen a könyvtárban. Egy idő után néhány lány elment és őszintén szólva nem tudtam, hogy mit is kéne nekik mondanom. Tolakodó semmi esetre sem szeretnék lenni, viszont nagyon kíváncsi vagyok!:) Csak azt nem tudom, hogyan szólíthatnám le őket... És tényleg szoktak magyarul tanulni?
2012. nov. 13. 16:41
 6/8 anonim ***** válasza:
bizony, a magyar kötelező tantárgy nekik :)
2012. nov. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy (annyira) kedvelik a magyarokat


De meg lehet kérdezni, hogy tudnák-e segíteni v.ilyesmi

(persze csak akkor ha te is azon a szakon tanulsz)

2013. jan. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg sok a tanulnivalójuk
2013. jan. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!