Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elsősorban egyetemisták: Mit...

Elsősorban egyetemisták: Mit gondoltok a határon túlról érkező magyarokról, akik Magyarországon járnak egyetemre?

Figyelt kérdés
Ismerkedtek velük? El tudjátok őket fogadni?
2013. jún. 8. 12:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%
Nem is értem a kérdést. Egy nemzethez tartozunk. Ha az arabok meg az afrikaiak jöhetnek, a határon túli magyarok miért nem?
2013. jún. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
26%
Ha fizetnek érte mint a tőbi külfőldi ajor ugyan ojanok mint azok.
2013. jún. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a gyors választ! Én vajdasági vagyok, és az ismerőseim 90% százaléka, akik befejezték a középiskolát, Mo.-ra mentek tovább egyetemre (nekem is hasonló terveim vannak.) Viszont az ismerőseim nagy része(nem mindenki!), főleg azok, akik Pesten tanulnak, azt mondták, hogy nem nagyon fogadják be őket, kinézik őket... Csak érdekelne, hogy a másik oldal hogy áll hozzánk. :)
2013. jún. 8. 12:59
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne fogadnánk el őket?

Ők is tökéletesen tudnak magyarul, én kulturális eltéréseket sem tapasztaltam.

Inkább talán kollégista-nem kollégista és főleg szimpátia alapján alakulnak ki a baráti kapcsolatok, csoportok.


Jogi szempontból nem tudom jelent-e valami hátrányt, de most már a vajdasági magyarok is könnyen megkaphatják a magyar állampolgárságot.

2013. jún. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
53%
Örülök neki! Támogatom...
2013. jún. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
18%
Sok székelyt ismerek, majdnem mind bunkó, önző, makacs hazug. Az egyetlen aki jófej és normális az pont a szaktársam.
2013. jún. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Igen, jóban vagyok velük, az egyik sokáig a legjobb barátnőm volt az egyetemen. Ő legalább nem volt kétszínű, bár ezt nem feltétlenül hoznám összefüggésbe azzal, hogy határon túli. Egyszerűen csak normális volt.
2013. jún. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
8%
Nem lenne semmi baj ha nekik is fizetni kéne mint a nigériainak meg az kínainak. Csak ők több kedvezményt kapnak mint egy magyar ami szvsz felháborító.
2013. jún. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Nálunk gyakorlatilag senkit nem érdekel, ki jött Szombathelyről, Nagyváradról vagy Stuttgartból. Ja és budapesti egyetemre járok.
2013. jún. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%

ahova én jártam is több volt, bár kb csak felvidékről, meg egy csaj beregszászból. amig nem mondtál nem is derült ki, ugyanolyanok mint mi... kár hogy sok buta ember van aki gyűlölködik. ahol észre lehetne venni az erdély keletibb része meg csángóföld, ahol a beszédük, viselkedésük is más.


jobban örülök nekik mint a néger, arab tanulóknak.

2013. jún. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!