Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bajnai estén is borítékolhatun...

Bajnai estén is borítékolhatunk újabb nyugdíjemelést?

Figyelt kérdés

Bajnai fórum:

[link]

[link]


Pedig azt hittem , hogy végre lesz valami fiatalosabb párt.


Minek kell a nyugdíjasok kegyeiért harcolni állandóan?


Miért vált szitokszóvá az a szó , hogy fiatal , diák?



2013. jún. 10. 17:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Csak az infláció elejéig. Nem tehetnek mást mert van egy ilyen törvény még a rendszerváltás idejéből az MDF -es kormány alatt hozták.
2013. jún. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"valamint az EU-ban egyedülálló ingyenes utazáshoz sem fognak hozzányúlni "


Várd ki a végét! A választások után ez drasztikusan fog változni az biztos. (Ha más nem akkor vagy jövedelemhatárhoz, vagy x darabszámhoz kötik majd)

Ez így lenne reális. Csak a mammut állami közlekedési cégeknek sem érdekük, hogy megváltoztassák a rendeletet, mert pénzektől ehetnének el.

A nyugdíjas munkavállalóknál is meglépték a negatív intézkedéseket.

2013. jún. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Ráadásul látható a demográfiai előrejelzések alapján, hogy a mai fiataloknak nem lesz soha nyugdíja, hiszen a manyupokat szétverték. Tehát fizeted a járulékot, de öregkorodban egy fityinget sem fogsz kapni."


Azért nem kell eltúlozni a dolgot. 40-50 év múlva is lesz nyugdíjrendszer, csak akkor is lesz rengeteg elégedetlen nyugdíjas, aki többet szeretne kapni.


Igaz, hogy egyre több lesz a nyugdíjas, de azért gazdasági növekedés is lesz, így a nyugdíjak reálértéke megőrizhető. Az viszont nagyon valószínű, hogy a jelenlegi színvonalnál sokkal jobban a jövő magyar nyugdíjasai sem fognak élni, de ez a szint azért fenntartható hosszú távon is.

2013. jún. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Azért nem kell eltúlozni a dolgot. 40-50 év múlva is lesz nyugdíjrendszer"


Örülök, h neked ez a véleményed, de elárulom a nagy titkot:

Az EU egyik problémaköre a nyugdíj, itthon hatványozottan, ugyan is qurvara fingja nincs senkinek, h ezt h kellene megoldani.

2013. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Azért egy diákjegynyit ki tudna fizetni a nyugdíjjas is, legalább anyira elég, hogy ne keljen jegyárakat emelni. Undorító amikor a buszon utazik ingyen a velencei nyaralóba pestről (merthogy van neki nyaralója) és a busz csomagtartóba nem pakol be, 3 széket foglal, és kiakad ha le akarsz ülni. Diákigazolvány mintájára, lehetne nyugíjjas igazolvány is, aki rászorult mehet ingyen, aki kevésbé az féláron, aki meg nem az fizessen. Egyébként a kisnyugdíjjas nem nagyon utazgat, mert nem tellik egy szendvicsre sem a büfében. Tsizteletet ki kell érdemelni, ha fiatal, ha idős.
2013. jún. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
az a cink hogy a fiatalok nem mennek szavazni így értelmetlen őket megcélozni. Nem véletlen tűnt el vagy alakult át az összes part aki ezzel próbálkozott. Nyugdíjasok sokan vannak szavaznak is ha kinéz pár ezer forintnyi emelés. Őket kell megcélozni ha hatalmat akarsz. Ez a magyar valóság.
2013. jún. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Bajnainál csődöt és drogosok tömkelegét borítékolhatjuk semmi mást...
2013. jún. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Már bocsánat, de miért mennének a fiatalok a FIDESZ-re szavazni? Ha valakiket, hát őket rendesen megnyúzták. Nem is várhatnak tőlük semmilyen szimpátiát.
2013. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 The Evil Twin ***** válasza:
100%
Már elnézést, de nem Bajnai szüntette meg a 13. havi nyugdíjat?
2013. jún. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
9%

Nem kell mindig a nyugdíjast cseszegetni.Persze a mostani fiatalok is megöregszenek egyszer! /remélem/. Nyugdíjas vagyok, kevéske bevétellel,de inkább kevesebbel is beérem csak a gyermekeimnek tudjak segíteni. Sajnos ide jutottunk/de én nagyon szívesen adok/. 65 éves korig csak korlátozottam vehetjük igénybe az utazási kedvezményt. Én is jogosulatlannak tartom,hogy a többiek ingyen utazhatnak, pláne aki még dolgozik az ellátás mellett,az ki tudja fizetni a teljes áru bérleteket. Nekem is felment a pumpám amikor egy kezelésre utaztam és a távolsági buszon az utasok háromnegyed része teljesen ingyen utazott,volt köztük fiatalok is /vajon jogosan/.

Bajnainak és pártjának nem szabad hinni! Vajon melyik lenne az igazi vezető?! Akárki lesz,mindig először megszedi magát!

2013. jún. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!