Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen könyvet tudnátok...

Milyen könyvet tudnátok ajánlani a rendszerváltás óta eltelt politikai dolgokról?

Figyelt kérdés
Az sem baj, ha magáról a rendszerváltásról is szól, de főként az utána következő első kormánytól egészen napjainkig (vagy közel napjainkig ha régebbi a könyv)tartva bemutatja a politikai életet. Saját érdeklődésre olvasnám, és bár ilyen téren tudom, hogy szinte lehetetlen de ne legyen erősen oldalra tolódott (mondjuk ne X párt embere szidja benne az előtte lévő Y kormányokat stb.)

2013. jún. 13. 01:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Frei Tamás könyveit ajánlom. Úgy hallottam, hogy jók. :)
2013. jún. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Vona Gábor úr!mostani könyvét tudom ajánlani!MINDENKINEK
2013. jún. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elfogulatlan könyvet ilyen témában nem fogsz találni.
2013. jún. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Debreczeni Józsefnek nagyon jó könyvei vannak a témában
2013. jún. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pro Patria ***** válasza:

Romsics Ignác történész-professzor könyveit ajánlom.


Túl azon, hogy milyen magas szakmai színvonalon ír (az ő neve szinte megkerülhetetlen, ha ilyen témában olvasol), de ami kifejezetten egyedi, rá jellemző vonás, hogy teljesen pártatlan, elfogulatlan szemléletmódban ír. Egy olyan - szerintem helyes, és általánosan követendő - történészi hozzáállást képvisel, amit sokan már idejétmúltnak, és károsnak tartanak, miszerint leírja szárazon és részletesen a tényeket, de nem véleményezi. Szerintem ez az igazi történész-hozzáállás - más "modernebb" szemléletű emberek szerint a történésznek nevelnie is kell, nem csak oktatnia - én úgy gondolom, hogy a történész feladata a történetírás, a tanároké a nevelés. Éppen ezért hol jobbról, hol balról kap tapsot, máskor elégedetlenséget, de egy biztos: éppen objektivitása miatt ő az, akit minden politikai fél elfogad, mint szakvéleményt.

Ja... és a XX. század magyar történelme a szakterülete, úgyhogy neked kifejezetten hasznos.:)


Keresgess a könyvei között, ha komolyan érdekel a téma. Egyébként olvasmányosan ír, nem számokkal és hosszú, latin szavakkal teletűzdelt körmondatokban, úgyhogy "frissen beleszagolva" sem fogsz elrettenni tőle.

2013. jún. 14. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!