Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Pécs kultúra helyett a bűn...

Pécs kultúra helyett a bűn városa?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jún. 16. 10:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ,ha majd többsége kerülnek a C osztályú állampolgárok akkor tényleg a bűnözés városa lesz.


Viccen kívül ,én sem értem ,hogy mi a franc van Péccsel.Miért ekkora a bűnözés?

2013. jún. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Az a helyzet hogy elöbb utóbb minden város ilyen lesz..ennyi.Ez van.Amíg ilyen töketlen barmok a vezetők addig nem lesz rend.Nem csak pécs,de elöbb utóbb minden város erre a sorsa jut.A tanyákon élő cigusok,szépen beözönlenek a városokba,lopni,késelni,erőszakolni,bűnözni.
2013. jún. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

Amíg a bűnözőknek többlet jogaik vannak a normál életvitelt folytató társadalommal szemben, és lesznek megélhetési jogvédők akik kiállnak értük, addig ez csak rosszabb lesz. Egyébként az valószínű csak "véletlen", hogy pont Pécsen történt két(amiről egyáltalán tudunk) ilyen horderejű esemény rövid időn belül, az országban bárhol történhettek volna. Sajnos.

A másik meg, hogy Pécs az élő példája annak, hogy az mszp és fidesz között az égvilágon semmi különbség nincs. z mszp elkezdte lerohasztani a várost, ami Páva uralkodása alatt ugyanolyan mértékben folyik tovább. Jövőre lehet véleményt mondani.

2013. jún. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Már 15-20 éve is az volt. Csak a '90-es években a délszláv háború idején a horvátok uralták a várost és ők viszonylag rendet tartottak. Mióta ők hazamentek, azóta uralkodnak a cigók...


De a Balokányra pl. már a '90-es évek végén sem mertek bemenni a rendőrök sem sötétedés után...


A kéjencek, mutogatós bácsik, pedofilok pedig mindig is sokkal többen voltak, mint az ország más részén.

2013. jún. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Pécsi vagyok, 18 éves és igen, megerősítem a dolgot.. már bulizni sem lehet nagyon, anélkül hogy ott legyen 500 buckalakó és beléd kössenek.. egyszerűen undoritó... manapság én is inkább csak házibulikba járok:) De például most lesz fishing, na oda nem jönnek mert hát nem tudnak kifizetni 4 napra 13ezer forintot, így hála isten ezt a fesztivált elkerülik:) amúgy undoritó ... még fényes nappal is belédkötnek ha úgy van kedvük..
2013. jún. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Nem volt itt semmi vész a cigányok tömeges megjelenéséig, akkor romlott le a közbiztonság, de még így is ezerszer biztonságosabb város, mint Budapest.


A több ezer embernek munkát adó Bőrgyár, az egész megye tejkészletét felvásárló és ezrek megélhetését biztosító Baranyatej Rt. és sok más NYERESÉGES cég MESTERSÉGES tönkretétele miatt nincs munkahely.


A leggazdagabb és legnépesebb vidéki várost rabolták, khm akarom mondani privatizálták szét.

Ma is a vidék fellegvára lenne.

2013. jún. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%
Én elakartam menni Pécsre a barátnőmmel, de így hogy hetente agyonvernek ott valakit a cigányok, így biztos nem megyünk.
2013. jún. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hosszabb folyamat, legalábbis én pécsiként így látom. A kultúra a mai napig adott szerencsére, na de nézzük a bűnnel kapcsolatos részt:

Annak idején a 70-es/80-as években virágzott a város a bányák miatt, rengeteg bányászt telepítettek a városba, nekik külön telepeket építettek stb. és egyszerűen tényleg virágzott a város. Aztán a rendszerváltás idején úgy döntöttek, hogy már nem éri meg üzemeltetni a bányákat és sorra bezárták őket és ez eléggé betett a városnak. A rosszhoz talán még hozzájárult a délszláv háború is, ami akkoriban sok menekülttel (köztük alvilági alakokkal) és a kereskedelmi kapcsolatok egy részének megszűnésével járt. Végül a rengeteg munkanélkülivé vált bányásznak nem tudtak munkát adni, nekik egy részük továbbállt a városból, a helyükre jellemzően cigányok költöztek, a másik részük a mai napig rokkantnyugdíjasként tengeti hétköznapjait. Közben már az ő gyerekeik is felnőttek. Mivel a város fizetőképes lakossága folyamatosan csökkent egyre több vállalkozás/üzlet zárt be (ördögi kör), aztán még a végén jött erre az egészre a válság is. Szerintem a városban a bűnözés a nagy szegénység miatt ekkora.

Természetesen nem kéne ennek törvényszerűen így lenni: Pécs fekvése gyönyörű, ami így is sok turistát vonz, de vonzhatna többet is. Elhelyezkedése alapján akár központi szerepet is betölthetne, hiszen eléggé nagy körzetben a legnagyobb város (ez a szerepe a horvátok EU-be lépése után talán kicsit nőni fog). Nagy múltra tekintő egyeteme van és mély kulturális gyökerei. Így elméletileg minden adott lenne arra, hogy egy jó város legyen, de valahogy mégsem az...

2013. jún. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

Utolsó

Ez butaság. Turistaként, egyetemistaként szuper hely Pécs. Ne hagyjátok ki. Gyönyörű és gazdag kultúrájú.


Csak éppen élni benne borzadály.

2013. jún. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
bocs, utolsó előttinek szólt...
2013. jún. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!