Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Forradalom volt 2006 október...

Forradalom volt 2006 október 23-án?

Figyelt kérdés
Forradalom vagy zavargások? Mindkét opcióról olvastam véleményeket. Vajon fogják még az akkori eseményeket forradalomként értékelni?

2013. jún. 18. 15:01
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Inkább véleménynyilvánítás a rendszer felé. A rendőrség és a hatalom miatt lett belőle zavargás.
2013. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
29%
Forradalom volt egy idegen érdekeket kiszolgáló hatalom ellen.
2013. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
68%
Egyszerű randalírozás volt szerintem. Én legalábbis forradalom alatt valami magasztosabb dolgot értenék, minthogy párszáz 16-20 éves és kicsivel idősebb focihuligán felszedi az utcakövet. Ezzel persze nem azt mondom, hogy maga a kormány elleni tiltakozás ne lett volna megalapozott. Olyan ez mint most a diáktüntetések, amelyeket végül teljesen komolytalanná és nevetségessé tett pár idióta.
2013. jún. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
26%
Természetesen forradalom. Ott a rendőrökön kívül senki sem zavargott.
2013. jún. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

Forradalomnak indult ,de a vége fele már nem volt teljesen az.


És értelme sem volt az egésznek.

Az akkori kormány le sem mondott és még újra megválasztották őket.

2013. jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
51%
Október 23-án? Semmiképp. Szeptemberben az MTV ostromnál? Talán.
2013. jún. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
24%

Volt értelme.

Nem választották meg őket újra, sőt végül Gyurcsány is lemondott. Az önkormányzatoknál pedig győzelem volt.


Azok akik akkor ott voltak a szememben hősök.

(Bevallom, hogy én akkor egy wellness hotelben voltam, az ország másik felén, tehát semmi érdemem nem volt a megmozdulásoknál. Utólag is sajnálom.)


Az attól függ, hogy hogyan értékeli az utókor, hogy milyen igazságok derülnek ki. Kiderül-e az izraeli jelenlét, a Gyurcsány-Bajnai kormányok milyen érdekeket helyeztek a magyar érdekek elé stb. Sikerül-e megint történelmet hamisítani és kik lesznek akkor hatalmon.

2013. jún. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

A tüntetők nagy része békés volt, csak néhány százan lehettek, akik randalírozni kezdtek.

Mivel másnap már minden ment a régi kerékvágásban, nem hozott változást, így túlzás forradalomról beszélni.


De ennek megítélése inkább politikai kérdés. Egy adott politikai rendszer elleni tömeges utcai fellépést az adott kormány mindig zavargásoknak tekinti, ha viszont a megmozdulások sikert érnek el, győznek, akkor az új hatalom forradalomként értékeli az eseményeket.

2013. jún. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Hogyne, a hót bebäszott révész máriusszal az élen, aki vezette a 100 kopasz állatot. Mint anno István Király.
2013. jún. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%

a forradalom a rendszer a zavargás mindenki ellen irányul


na már most aki magánszemélyek autóit gyújtja fel. üzletekbe tör be, és mindent elpusztít ami a keze ügyébe kerül az határozottan zavargásnak nevezhető


le lehet kommunistázni meg osztani az mszp bérenc bélyegeket


tény ami tény hogy rengeteg felesleges kárt okozott egy rakás idióta

lehet szidni a rendőröket is de tegye a szívére a kezét és mondja azt valaki hogyha fejbe vágják féltéglával nem vág vissza

én kíváncsi lennék egy értékelésre amiben megállapítják pontosan mekkora anyagi kárt okoztak a turbómagyarok

utána arra is kíváncsi lennék ezek a károkozók mekkora és milyen arányban fizették vissza az általuk okozott károkat


köszönöm ez az én véleményem nincs több kérdésem

2013. jún. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!