Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért kötekedne...

Magyarországon miért kötekednek és miért cseszegetik egymást folyton folyvást az emberek?

Figyelt kérdés
Számomra elég elkeserítő, hogy mennyi a rosszindulat.

2013. jún. 19. 06:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez sajnos igaz, de az okára én is kíváncsi lennék! Bár vannak körök ahol ez "menő", más körökből az ilyeneket kizárják :) neked kell megválasztani hogy ki érdemli meg, hogy velük legyél...
2013. jún. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az ok rendkívül egyszerű, bár valójában bonyolult mechanizmus. A döntő többség nem szeret kilógni a sorból. A sort a hangadó vezéralakok határozzák meg. A trendi meghatározóját ma Orbán Viktornak hívják. Van elég sok mamelukja, akik operatívan gondoskodnak a trendi pontos formájáról és annak betartásáról. Orbán Viktor kedvenc fogalmai: csata, harc, győzelem, beavatkozás, eltiprás, nem hagyjuk magunkat. Ezt teszi a köznép jó része is, ez a trendi. Ettől én nem keseredek el, hanem egyszerűen nem alkalmazom. És erre biztatnék másokat is. Van hasznosabb trendi!
2013. jún. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
semmi extra, ez magyar tulajdonság. de elég ha csak itt szétnézel ... nem igazán tudsz úgy kérdést feltenni h a nagy része ne kötekedne meg cseszekedne. ritka ahol csak normális válaszokat látsz. én se tudom a választ de asszem nincs is, ezt én már régóta genetikainak gondolom. és máshol egyáltalán nem tapasztalom, pedig elég sok helyen jártam már.
2013. jún. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mert a magyar kényelmes, és sokkal kényelmesebb a másikban bűnbakot keresni, mint segíteni saját magadon
2013. jún. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az osztrákok is ugyan úgy cseszegetik egymást..igaz ők nem olyan szinten mint mi,de ez emberi tulajdonság és nem magyar.Ilyenek az emberek,van ahol toleránsabbak és van ahol nem,ami nem jelenti azt hogy nem kötegednek egymással.
2013. jún. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alapvető ember tulajdonság jelen pillanat, az oka pedig egyszerü : EGO.


Az ego először is azonosul valamivel. Legyen az a bal oldal / jobb oldal.

Aztán az egó mindig nőni akar. Amikor éppen nincsenek az embernek anyagi sikerei, akkor egyszerüen csak növekedik a másik egóján. Amikor 2 ember szembe van egymással valójában 2 ego áll szemben egymással. Kivéve, ha az ember tudatos, de az egot kizárni még akkor sem lehet teljesen. Növekedni úgy tud az ego a másikból, hogy

-Magát magasztalja

-A másikat nyomorítja


Tipitkus példák

-Az én farkom nagyobb!

-Nekem sokkal csinosabb a derekam!

-Látod, hogy nekem volt igazam?

-Te mindig csak a hülyeséget beszéled!

De a legviccesebb, amikor a mamik licitálják egymást túl az orvosi rendelőben!

-Ugyan, maga beszél? Nekem már 8 infarktusom volt! És nézze meg! A derekam is majd leszakad! 12 vese műtét volt a múlt héten!

Ez mind mind az egó műve. Általánosságban elmondható, hogy az ego képes a saját gazdatestet is nyomorítani, azért, hogy aktuálisan azonosuljon valamivel, hogy speciálisnak érezze magát. Nézz rá egy depressziósra, ők éppen a szerencsétlen semmirekellővel azonosulnak, akiknek speciálisan nagyon szar az életük.


Az ego öröklött mintákon alapul, mindenkinél ugyan úgy működnek. Majd csak figyelj amikor valakivel beszélgetsz, néha burkoltan, néha kevésbé, de valójában mindig ez van terítéken

2013. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!