Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érdemes még kimenni Németorszá...

Árokpart kérdése:

Érdemes még kimenni Németországba munkát vállalni? Tudna esetleg ezzel kapcsolatban bármilyen tanácsot adni aki esetleg kinnt van?

Figyelt kérdés
Könyvtáros és élelmiszer és vegyiáru eladó szakmunkás, valamint kereskedelmi szakközépiskolai bizonyítványaim vannak. Mindkét szakterületemen már dolgoztam eladóként gyakornokként 1 , rendes munkavállalóként fél évet. Könyvtárosként szintén 1 évet egy kb. 30000-es kötetállományú könyvtárban minden munkafolyamatot végeztem ez idő alatt. Továbbá helyi önkormányzat kistérségi irodájában dolgoztam szintén 1 évet. Sajnos egyre jobban azt látom,azt tapasztalom hogy bárhová adom be hasonló helyre a jelentkezéseimet, szinte "mumusnak" számít a közigazgatás és alárendelt intézményeiben, hogy korábban MSZP közeli önkormányzatnál dolgoztam hozzáteszem csupán sima munkavállalóként. Ezért gondolkozom egyre többet, hogy ha végképp nem működik vagy nem fog itt Magyarországon az elhelyezkedés akkor egyébként sajnálattal de legalábbis átmenetileg ki kellene mennem Németországba szerencsét próbálni mert legalább ezt a nyelvet a magyaron kívűl beszélem.
2013. jún. 20. 09:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Én bár Skóciában élek, de külföldön való munkavállaláshoz a nyelv jó társalgási szintre való fejlesztése és komoly talpraesettség nélkül értelmetlen. Ha a szakmádban nagyon jó is vagy, ha nincs meg egyfajta bátorság, közvetlenség, határozottság akkor könnyen csalódva végezheted. Ahol élek itt sokan így jártak. Nem tudom erre voltál-e kíváncsi, vagy csak az ottani munkalehetőségekre.
2013. jún. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!