Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most hallottam a hírekben,...

Most hallottam a hírekben, hogy Magyarország a 4. legszegényebb ország. Ez változhat pár éven belül jó irányba?

Figyelt kérdés
Mert ki szeretnék költözni Budapestre. Ez az álmom, és az álmomat valóra szeretném váltani.
2013. jún. 20. 18:44
1 2
 1/13 titak ***** válasza:
100%
Persze, ha közben mások jobban elszegényednek Magyarország előbbre kerül.
2013. jún. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Már hol a legszegényebb?Esetleg a 27 tagú EU-n belül, de hidd el, az előttünk lévő 23 ország többségében sem dőzsölnek az emberek.
2013. jún. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mint budapesti boldog és kiegyensúlyozott életet élek a városban, annak ellenére, hogy Magyarország a negyedik legszegényebb. Nyilván Bécsben vagy Londonban vagy akárhol nyugatabbra magasabb lenne az életszínvonalam, de azért itt sem nyomorog az emberek többsége. Szóval emiatt kár rögtön feladni az álmokat.
2013. jún. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az a döntő szempont, hogy Magyarország hanyadik?

Inkább azt nézd, hogyan élnek az emberek, hol élnél szívesen.

Budapest egyébként 30%-kal az EU-s átlag felett van, de Luxemburg vezet 280%-kal.

Azért Budapest egy élhető város, én csak a rossz levegőt utálom. 6% a munkanélküliség, a nettó átlagfizetés a fizikai munkát végzőknél 110000 Ft, szellemi munkakörben nettó 218000 Ft a statisztikák szerint.


Itt van néhány térkép, grafikon a különbségekről:

[link]

2013. jún. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én most megyek pincér szakács szakra szakközébe, és félek, hogy ez nem lesz elég ahhoz, hogy kimehessek Pestre. Nem szeretnék itt maradni ebben a kisvárosban, mert itt nem is érzem otthon magamat. Egyébként 120 km-re lakom Bp-től. Ami igaz nem a világ végén vagyok.
2013. jún. 20. 23:05
 6/13 anonim ***** válasza:

Hát igen, remek, színvonalas város ez..... Csövesek lépten nyomon....rámenősen kéregetnek,zaklatnak, utaznak a bkv-n a bűzlő mocskos ruhájukba. Street view : [link]

Rohad az egész város. Ez színvonal???? A béka segge alatt. Jártatok már külföldi nagyvárosban?

2013. jún. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

És ezt a csövest teljesen véletlenül találtam mert egy címet kerestem.

Mi van ha egy külföldi turista bukkan rá ? ( rá fog...) És ez itt a valóság.

És akkor nem beszéltem még a sok-sok-sok "illetlen" városlakóról, akik túl sokat napoztak.......

2013. jún. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Én jártam már nem egy nagyvárosban, és képzeld, csövesek mindenhol vannak. Vagy komolyan azt hiszed, hogy ez magyar sajátosság, és nyugaton mindenkinek jut lakás és munka? További szép álmokat akkor.
2013. jún. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Milyen értelemben veszed szegénynek az országot? vannak szegényebbek, eleladósodottabbak, Görögországban pl minden 5. ember munkanélküli, Budapesten ehhez képest jó a helyzet és sztem konszolidáltabb is lesz.
2013. jún. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nigéria Etiópia . Afganisztán Iraq , Niggéria , Zambia . és csómó szegényeb ország van nálunk. Félre érteteél valamit
2013. jún. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!