Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel jobb az ha a miniszter...

Mivel jobb az ha a miniszter határozza meg, hogy ki legyen az iskolaigazgató, mint ha az önkormányzat vagy akár az iskola tantestülete?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jún. 22. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Semmivel nem jobb, de jogában áll. Nálunk a város egyik legjobb gimnáziumába az önkormányzat egy színészt nevezett ki igazgatónak pár éve. Dilettáns döntést az önkormányzat is tud ám hozni...
2013. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Annyival, hogy így ki lehet hagyni a döntési láncból a szakmát, kizárólag a "ki nyal jobban" elvet lehet érvényesíteni.
2013. jún. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Egyik eset sem jó.


A miniszter úgyis valami párthű embert tesz be.


Az önkormányzat meg a polgármester nővérét.Érvényesül a sógor-koma jó barát eset.

2013. jún. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
A tantestület tud egyértelműen a legjobb döntést hozni, ők ismerik a saját kollégájuk (belsős pályázó esetén), tudják, mi az iskola érdeke, specialitása. Az önkormányzatnál csak a pénz és egyéb dilettáns indokok alapján döntenek, bár itt a helyi érdekeket és a javaslatokat is figyelembe vehetnék, ha akarnák. Ugyanígy a minisztrium, de ez azért a legrosszabb, mert mindenféle speciális helyi ismeret nélkül neveznek ki általában benyaltakat, és Balognak a Kákanyoszolyói Szakiskola csak egy a sok száz magyar középiskola közül.
2013. jún. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Az első válaszoló vagyok. A Debreceni Egyetemen a kongresszus nemrégiben rektort választott, amit a miniszter úr egy tollcsapással átírt. Hatalmas balhé volt belőle. Holott semmi alapja nem volt az egésznek. A miniszternek van JOGA erre, akkor miért baj, hogy él a jogával? Ha nem lenne joga hozzá akkor lehetne károgni. Igaz az egyetem nem általános iskolai szinten működik de pont ezért nem szükséges a tantestületileg választott vezető. Szerintem.
2013. jún. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A lepontozóknak teljes szívből kívánom, hogy dologozzanak olyan helyen, ahová egy tehetségtelen pármajmot neveznek ki. Majd utána magukba szállnak a majmok. :D :D :D

Értem én, hogy a jobberek minden velük ellentétes véleményre hörögnek, de a fentebbi hozzászólásomban a szín tiszta igazságot írtam, ha kettészakadnak is így van, lehet károgni. Nem tudom, mi abban az érthetetlen, hogy a helyi közösség tudja a legjobban, mi kell egy iskolának, nem pedig egy vízfej, aki talán a papíron hallott legelőször az intézményről.

A jogok meg szép dolgok, csak nem mindig alátámasztott igényeken alapulnak. Hitler is hitte, hogy joga van milliókat lemészárolna, oszt mégsem... A kormány pedig úgy alakítja a saját jogait, ahogy akarja, ez kevés a széles körű társadalmi legitimációhoz.

2013. jún. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!