Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem vettem fel devizahitelt,...

Nem vettem fel devizahitelt, mert túl kockázatosnak éreztem, engem miért nem akar senki megmenteni? Meg azokat, akik felvették, de kifizették?

Figyelt kérdés

10 éve élek albérletben, összesen kb. 6 millió forint bérleti díjat fizettem ki, pedig mikor pestre költöztem, utánanéztem, konkrétan nulla forintos önrésszel is ugyanannyi lett volna a törlesztőm, mint az albérlet. A családom felvett, de nem lakhatási céllal, hanem vállalkozni akart belőle, aztán mikor látták, hogy borul a bili, eladták a házat amiben felnőttem, vettek egy sokkal kisebbet, kifizették a hitelt, hogy ne legyen nagyobb baj, de a gyerekszobám elúszott, anyukám meg elment külföldre dolgozni.

Mindvégig felelősen gondolkodtunk, és kimásztunk mielőtt nagy baj lett volna. Most az lesz a vége, hogy a választások megnyerése érdekében azok lesznek jutalmazva, akik nem tudnak olvasni/számolni/gondolkodni? Felháborítónak tartom ezt az egész műsort, amiben megint az jár jól, aki nem gondolta át, míg aki megfontoltan hozta meg a pénzügyi döntéseit, az vessen magára? Miféle kifordított logika ez? Hogy lesz így valaha felelős a dönétseiért a magyar társadalom?

Igen, az élet ilyen, én is laktam a 12-ik kerülteben kertes házban, mikor jobban mentek a dolgok, most meg a nyóckerben lakom panelban, mert nem megy olyan jó. A seggemet verném a földhöz örömömben, ha lenne egy kis lyuk, ahol nyugodt lélekkel díszíthetem a falat, mert tudom, hogy maradhatok, de tudtam mindig, hogy ez túlmutat a lehetőségeimen és addig nyújtózkodtam, míg a takaróm ért. Ehhez képest az adóterheim és a járulékaim ugyanúgy nőnek, mint mindenkinek, és ugyanúgy az én adómból lesznek megmentve a devizahitelesek. Miért nem tudnak ők is elköltözni egy olcsóbb albérletbe? Miért az utcán kiabálnak?



2013. jún. 25. 21:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
28%
Nem szép hogy gúnyolódsz a devizahitelesekkel -.-
2013. jún. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%
Az lenne a minimum hogy ha már az én adómból mentették meg őket hogy amikor leruccanok a balcsira ingyen lakhatok a devizahitelből vett nyaralókban.
2013. jún. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
19%

2. ha a TE vagy akárki adóját kiszámolnák, hogy amennyi belement a devizahitelesek segítségébe akkor nemhogy a balatonra még egy vonaljegyre sem futná....


Kérdező.

Mert nektek volt mit mozgósítani és kifizetni, sokaknak nem. Ha nem tetszik a fenéért csináltátok meg. Mennyivel jobb lett volna ha nem teszitek mi? Gondolkozz már.

2013. jún. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

Igazat adok neked. Senki nem kötelezte őket a hitelfelvételre. Az árfolyam kockázatra pedig figyelmeztettek a médiában, és a hotelszerződés is tartalmazza. Tehát ők a felelőtlenek.

Sőt! Aki fel tudott venni 10-15 millió hitelt, és vállalni havi 50-60 ezer törlesztést, az nem az alacsony jövedelműek közé tartozik. Kellett legalább ennyi saját erőnek lenni, és szép összegnek a bebútorozásra. Ezek alapján ma sem tartoznak a szűkölködők közé. Legfeljebb most nem tudnak olyan extra helyeken nyaralni.

Nem tudom őket sajnálni.

2013. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem meg ircsukki a devizahiteleseket. Aztán a hajléktalanokat, majd a nyugdíjasokat és végül az egyetemistákat is. Ja és még azokat is, akik nem mentek egyetemre. Majd végül a közalkalmazottakat is, ha még egyáltalán életben lesz valaki és lehet még irtani.
2013. jún. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
76%

ja, és azt sem kérte senki, hogy a Dunához közel építkezzen bárki is. felénk nincs folyó, akkor kérem azt az összeget, amit ott védekezésre, zsákokra költöttek, nehogymár az én adómból segítsenek máson...


(nem komolyan, még mielőtt valaki lehurrogna..)

2013. jún. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
5%
Nekem a kocsimon van devizám. Nekem senki nem segItett. Másfél millióra, 4.2 milliót fizetek vissza. Most mindenki okoskodik, hogy láthattuk volna ezt. Hát nem láthattuk, mert pár ember spekulációjára sajnos senki nem gondolt. Egyébként pedig miért baj, hogy valaki jobban akart élni, miért kell belerúgni még egyet.
2013. jún. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%

"Miért az utcán kiabálnak?"


Mert sötét proletárok. Volt szerencsém látni a hatalmas vonulást, tipikus óbégató, műveletlen panelprolik. A hab a tortán, hogy az esti híradó szerint simán bementek volna egy bankfiókba randalírozni és vegzálni a semmiről nem tehető ügyintézőket, csak a csúnya rendőrök nem engedték. Ami még tetszett, az az asszonyság, aki elvitte az egyébként rendesen elhízott gyerekét tüntetni, hogy aztán hevesen ordibálva súrolja annak vállát, mert a gonosz rendőrök meglökték, és fáj neki. Gyerek arcán meg a gondolat végigsuhan, hogy vajon hány zacskó csipszet kap vacsorára.

2013. jún. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%
Te meg tipikus buta vagy, hogy ismeretlenül gyalázol másokat, jól megmondod a frankót a kényelmes kis világodból.
2013. jún. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

"Egyébként pedig miért baj, hogy valaki jobban akart élni, miért kell belerúgni még egyet."

Nem baj, csak el kell fogadni, hogy megpróbáltad, nem ment. Nem kell vissza fizetni, lehet bringázni. Én például tudtam venni 300 ezerért autót (látod, a te példádból kiindulva ezen spóroltam 3,9 millát kapásból :)). Elvitt A-ból B-be, volt benne fűtés és szólt benne a zene, szerettem. Csak sajnos a kutyám súlyosan beteg lett, el kellett adnom a vizsgálatok és a kezelés kifizetéséért. Van ilyen is.

Ezt nem értem, hát most az a baj, hogy nem lesz autód? Nem lesz lakásod? Eddig sem volt, soha nem is lehett volna, nem engedheted meg magadnak.

Nekem sincs, mert én sem engedhetem meg, engem mégsem sajnál senki, és még mentőcsomagot sem kapok az adófizetők pénzéből.

Majd akkor lesz, ha gyűjtögetek (kamatadó, csak hogy ne érezzem már úgy, hogy előre gondolkodni jófejség) és tudok egyet venni. Hitelt meg max annyi törlesztővel, amennyi korábban a megtakarítás volt havonta és olyan pénznemben, amilyenben a pénzt keresem.

Aki már októberben megeszi a meggybefőttet, az ne sírjon karácsonykor, hogy nincs meggyes rétes, nem olyan bonyolult ez.

2013. jún. 25. 22:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!