Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem vettem fel devizahitelt,...

Nem vettem fel devizahitelt, mert túl kockázatosnak éreztem, engem miért nem akar senki megmenteni? Meg azokat, akik felvették, de kifizették?

Figyelt kérdés

10 éve élek albérletben, összesen kb. 6 millió forint bérleti díjat fizettem ki, pedig mikor pestre költöztem, utánanéztem, konkrétan nulla forintos önrésszel is ugyanannyi lett volna a törlesztőm, mint az albérlet. A családom felvett, de nem lakhatási céllal, hanem vállalkozni akart belőle, aztán mikor látták, hogy borul a bili, eladták a házat amiben felnőttem, vettek egy sokkal kisebbet, kifizették a hitelt, hogy ne legyen nagyobb baj, de a gyerekszobám elúszott, anyukám meg elment külföldre dolgozni.

Mindvégig felelősen gondolkodtunk, és kimásztunk mielőtt nagy baj lett volna. Most az lesz a vége, hogy a választások megnyerése érdekében azok lesznek jutalmazva, akik nem tudnak olvasni/számolni/gondolkodni? Felháborítónak tartom ezt az egész műsort, amiben megint az jár jól, aki nem gondolta át, míg aki megfontoltan hozta meg a pénzügyi döntéseit, az vessen magára? Miféle kifordított logika ez? Hogy lesz így valaha felelős a dönétseiért a magyar társadalom?

Igen, az élet ilyen, én is laktam a 12-ik kerülteben kertes házban, mikor jobban mentek a dolgok, most meg a nyóckerben lakom panelban, mert nem megy olyan jó. A seggemet verném a földhöz örömömben, ha lenne egy kis lyuk, ahol nyugodt lélekkel díszíthetem a falat, mert tudom, hogy maradhatok, de tudtam mindig, hogy ez túlmutat a lehetőségeimen és addig nyújtózkodtam, míg a takaróm ért. Ehhez képest az adóterheim és a járulékaim ugyanúgy nőnek, mint mindenkinek, és ugyanúgy az én adómból lesznek megmentve a devizahitelesek. Miért nem tudnak ők is elköltözni egy olcsóbb albérletbe? Miért az utcán kiabálnak?



2013. jún. 25. 21:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
39%
Van hitelmentes házam, nyaralóm. Előtte volt egy kocsim amire 1 milliót költöttem 1 év alatt. 1 milliót befizettem és hozzá vettem még fel hitelt. Nem járhatok biciglivel, mert a munkámhoz kell, ja és tudom fizetni, mert fizetem, csak egyszerűen szánalmasnak tartalak, hogy a kis nyolcadik kerületi albérletedből osztod az észt. Én meg látod azt tartom h.lyeségnek, hogy arra kifizettél 6 milliót. Te lakásra tudtál volna forint hitelt felvenni és pár év múlva a tiéd lett volna, csak gondolom a beugró 20 százalékot se tudtad felmutatni. Most meg játszod az eszed.
2013. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
79%
Na a végén a kérdező lesz a hülye, mert addig nyújtózik, amíg a takarója ér. Albérletben lakik, és? Bár igazad van, biztos jobban járt volna ha felveszi a rendkívűl csábító devizahitelt és vesz egy szép családi házat, aztán ha nem tudja fizetni, akkor hoppá kimegy az Oktogonra és árpádsávval ordibál, hogy töröljék a hitelt, mert a bankok rosszak.
2013. jún. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Hát, ha szívesebben buksz el 4,2 milliót, mint kettőt azzal a kocsival, akkor valószínűleg neked még így is megéri, különben biztos kiszállnál belőle.

Ha pedig önerőből van tehermentes házad és nyaralód, akkor biztosan már te is megtanultad, hogy a magas kamatú befektetések magas kockázatúak, az alacsony kockázatúaknak pedig a kamat is alacsony, míg hitelnél épp forídva van. Az alacsony kamatú hitelek általában nagy kockázattal járnak. Nem atomfizika azért ez sem. Megmentés helyett például szívesen költeném arra az adóforintjaimat, hogy legalább a következő generáció tanuljon egy kis közgazdaságtant. Ez a mostani már úgyis bukó, csak sajnos ők szavaznak.

2013. jún. 25. 23:12
 14/25 anonim ***** válasza:
Látom utolsó te pedig olvasni nem tudsz. Forint hitelt Irtam, ha azt nem tudja fizetni, akkor albérletet se nagyon. De mindegy, mert tipikus magyar mentalitás amit csináltok. Örüljetek, hogy nincs hiteletek és kárörvendjetek, bár nem tudom nektek ebben mi a jó.
2013. jún. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
53%
Kénytelen vagyok fizetni, mert ha most kiszálok, bukok rajta. Mindjárt vége a hitelnek, nem veszek fel többet. Szerencsém van, hogy nem kellett házra, lakásra. Viszont én inkább sajnálom őket. Az adófizető forintjaid pedig hidd el, sokkal rosszabb helyekre is megy.
2013. jún. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Egyébként hitelt azért vettem fel, mert a munkám miatt kell, ezért úgy voltam vele, hogy a munka ki is termeli és inkábbv havonta fizetek egy kis összeget, minthogy egy nagy összeget vegyek le a bankszámláról, mert az bármikor kellhet. Ezzel most is Igy vagyok. A hitel nem ördögnek való, sőt a gazdaság mozgató rúgója, ha az normális keretek között mozog.
2013. jún. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem meg az a tipikus magyar mentalitás, hogy gondolkodás nélkül bedőlünk minden hülyeségnek, felvesszük a milliós lakáshitelt, mert az kell, aztán meg ha bedől, akkor nem beismerjük, hogy hülyeség volt, hanem megyünk tüntetni, hogy engem átvertek. De ha meg lefelé ment volna az árfolyam, akkor ők lennének a világ legboldogabb emberei.
2013. jún. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
53%

# 5 és # 6: Ott a pont.


Kérdező: Megnyugodhatsz. Nem lesznek megmentve a devizahitelesek. Ebben az évezredben biztosan nem. :)

2013. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
17-es, Nyugat-Európában minden apróságért össztársadalmi tüntetéseket csapnak, szóval nem értem milyen magyar mentalitásról beszélsz ilyen téren.
2013. jún. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas gratuláció és "respect" a kérdezőnek.

Bárcsak mindenki ilyen felelősen gondolkodna.

2013. jún. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!