Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem vettem fel devizahitelt,...

Nem vettem fel devizahitelt, mert túl kockázatosnak éreztem, engem miért nem akar senki megmenteni? Meg azokat, akik felvették, de kifizették?

Figyelt kérdés

10 éve élek albérletben, összesen kb. 6 millió forint bérleti díjat fizettem ki, pedig mikor pestre költöztem, utánanéztem, konkrétan nulla forintos önrésszel is ugyanannyi lett volna a törlesztőm, mint az albérlet. A családom felvett, de nem lakhatási céllal, hanem vállalkozni akart belőle, aztán mikor látták, hogy borul a bili, eladták a házat amiben felnőttem, vettek egy sokkal kisebbet, kifizették a hitelt, hogy ne legyen nagyobb baj, de a gyerekszobám elúszott, anyukám meg elment külföldre dolgozni.

Mindvégig felelősen gondolkodtunk, és kimásztunk mielőtt nagy baj lett volna. Most az lesz a vége, hogy a választások megnyerése érdekében azok lesznek jutalmazva, akik nem tudnak olvasni/számolni/gondolkodni? Felháborítónak tartom ezt az egész műsort, amiben megint az jár jól, aki nem gondolta át, míg aki megfontoltan hozta meg a pénzügyi döntéseit, az vessen magára? Miféle kifordított logika ez? Hogy lesz így valaha felelős a dönétseiért a magyar társadalom?

Igen, az élet ilyen, én is laktam a 12-ik kerülteben kertes házban, mikor jobban mentek a dolgok, most meg a nyóckerben lakom panelban, mert nem megy olyan jó. A seggemet verném a földhöz örömömben, ha lenne egy kis lyuk, ahol nyugodt lélekkel díszíthetem a falat, mert tudom, hogy maradhatok, de tudtam mindig, hogy ez túlmutat a lehetőségeimen és addig nyújtózkodtam, míg a takaróm ért. Ehhez képest az adóterheim és a járulékaim ugyanúgy nőnek, mint mindenkinek, és ugyanúgy az én adómból lesznek megmentve a devizahitelesek. Miért nem tudnak ők is elköltözni egy olcsóbb albérletbe? Miért az utcán kiabálnak?



2013. jún. 25. 21:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Amikor felveték nem láthaták hogy majd tőbszőrősére nől a tőrlesztő részlet. Sokak a ra vetek fell hugy tudjanak lakást vagy házat veni mert az egyszerü mellós nem tudd millókat zseből kifizetni ha vanak gyerekek is nagyob kell mint egy 8kerrületi egy szoba amibe a furdő is bene van lakásnál. És ere veszik fel évtizedekre a hitelt.

Ha eladnák a háza mig mindig fizethetnének mert a lakás nem fedezi az adóságukat. Akor re jone +ba az albérlet ha ezt nem tudják fizetni akor maradékal együt az albérletetse.


Mitől kéne meg menteni téged?

2013. jún. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
67%
A devizahiteleseket se menti meg senki, megnyugodhatsz. Az állam csak a cigányokat segíti.
2013. jún. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, arra a válaszra nem reagáltál, amiben a válaszoló írta, hogy az ő pénzéből pedig az árvízkárosultakat segítik meg. Miért?

Miért építkeztek oda?

Pedig mindkét esetben az emberek otthonának megmentéséről van szó. A devizahiteleket is nagyrészt lakásvásárlásra vették fel. Valóban jogosan mondhatnánk azt is, hogy miért építkeztek sokan ártérre, hullámtérbe? Az ő megmentésükre is most a te és én és a másik adóforintjait költötték ennyi erővel. Ennyi erővel:miért, milyen jogon? Sőt! Nem csak az adónkból, de adományainkból is. Te nagy hévvel szidsz engem, hogy devizahitelesként megmentenek a te pénzedből, én pedig gondolkodás nélkül hívtam az árvízvonalat, hogy minél nagyobb összeg gyűljön össze a te, és mások településének megmentésére. Ok, te nem ártérbe költöztél, de nagyon sokan oda. Pedig azt mindenki tudja, hogy az a Duna területe, ha árad, az az övé. Akkor most én is háborogjak? Nem teszem. Inkább örülök azoknak, akiknek sikerült megmenteni az otthonukat, és mélységesen sajnálom, akiknek nem. Akár ártérben van az az otthon akár nem.

EGyébként kérdező, hidd el, téged is megmentenélek ha lenne rá lehetőségem, csak téged a gonosz természetedtől, ettől az undorító gondolkodásodtól.

Mellesleg a tegnapi tüntetést én is nevetségesnek tartom, így, devizahitelesként is, egyik erre ment, másik arra... Nekem is az a véleményem, hogy senki nem tartott pisztolyt a fejükhöz, hogy márpedig vegyék fel azt a pénzt...


Vagy talán rábukkanok egy másik kérdésedre is, ahol pedig azon háborogsz, hogy hogyan merték megmenteni az emberek otthonát az árvíztől a te pénzedből? Tudom, hogy nem fogok. Hisz mostanában divat a devizahiteleseket szapulni, felháborodni mindenen, ami velük kapcsolatos, a megsegítésükkel.

Birkaszellem.

2013. jún. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 DukePool válasza:

Csak hogy tudd kedves kérdező. Én megkérdeztem hogy az árfolyam változás csak a törlesztés tőke részét érinti? azt mondták igen. Vagyis az induló THM elvileg fix, ami pedig a tőkét érinti induló időszakban a befizetés alig 10% a. Tehát átvertek. Sajnos ezt a tájékoztatást nem írásban kértem. Vannak politikusaink és vezetőink akiket demokratikusan megválasztott a nemzet. Én nem értek a politikához, így megbízom bennük, de pl. 20 évig vonták tőlem a TB-t. Életemben nem voltam beteg. Elmentem az SZTK-ba ahol egy tömésért legomboltak rólam 5000 Huf összeget mert változott a törvény a húzás ingyen lett volna. Aztán munkanélküli lettem, és mivel korral változik az eü állapotod megint dokinál kötöttem ki, persze addigra a segély lejárt, közölték velem hogy mivel munkanélküli vagyok egy vérkép, és egy labor, és az orvoslátogatás 50.000 Huf, senkit nem érdekelt hogy én előtte 240 hónapig fizettem a TB-t amit nem vettem igénybe. Miközben más családok az idő alatt végig fejték az államot, a szociális háló segítségével, többek közt az én adóforintjaimból. Ráadásul a fiam is akkor született amikor megszünt a szocpol. Helyette jött a fészekrakó amire életkorunknál fogva azonnal alkalmatlanok lettünk, és mire visszajötta szocpol, már benne ültünk a hitelbe. Azóta már megint van munkahelyem, és nem másokat szapulok, hanem a kialakult helyzet megoldását támogatom. Én is gondolkodtam albérleten, de azt kidobott pénznek érzem hosszútávon, úgy gondoltam azt a pénzt inkább a sajátomba fektetem. Valamint egy devizahiteles élete sem egyszerű, ha nem tud fizetni autó hitelt akkor viszik az autóját, ami nem fedezi a végrehajtó, és a hitel fennmaradó részét, ekkor következik az ingatlanja, és a vagyontárgyai. Egy ingatlan esetében még rosszabb lehet, mert sok ingatlan nem fedezi a hitelt, ilyenkor az adós adós marad. Semmi nem kerülhet évekig a nevére, mert azonnal elveszik tőle, nem jogosult továbbá kedvezményes hitelre sem mert BAR listás lesz, munkahelye is neccesen lehet mert azonnal letiltsák a fizetése 30-50% át. Vagyis elbukta a befizetéseit, az ingatlanját, az autóját amit addigra talán már ki is fizetett volna, és elesik a kedvezményes hitelektől is amitől újra talpra állhatna. Ez "jobb" esetben öngyilkossághoz vezet, legrosszabb esetben bűnözéshez vezet. Ez mindenképp olyan társadalmi probléma amit kezelni kell.Egyébként statisztikák szerint a HUF hitelek 2-3 % ban dőlnek be míg a devizahitelek 40% an. Több is lenne ha az emberek nem veszik igénybe az árfolyamgátat, ők csak időt nyertek pár évre, de ha már most gondjuk volt a fizetésekkel, akkor pár év múlva egy 20-25 éves futamidejű devizahiteles garantáltan be fog dőlni.


De hogy idézzem egy máshova tett kommentem, hogy megértsd a helyzetet.


A termék hibás, devizahiteles vagyok. Forint hitelt akartam felvenni, mert annak az induló törlesztője 53.000 lett volna fix kamatozással 5 évre belőve, aztán kamat tárgyalás lett volna, de ez ütötte a fizetésem 30% át. És ezt túl kockázatosnak ítélték. Így a hitelem 44.000 Huf ról indult 2008 ban 10 éves futamidővel Az 53.000 6 hónap alatt meg is ütötte az árfolyam. 2008-2009 ben volt egy bankközi, és állami megállapodás melyet Csányi is aláírt meg több vezető politikus is, mely szerint ha elkezd elszállni az árfolyam a bankoknak kötelességük felhívni az adós figyelmét a várható következményekre, és ha szeretné díjmentesen átállítani forint hitelre. Erről mélyen hallgattak erről a dokumentumok 2013 ban láttak napvilágot. Jelenleg 90-100.000 huf közötti a törlesztő részletem a 4 M huf-t amit felvettem már régen visszafizettem, de jelenleg 5.300.000 Huf a tőketartozásom, kamatok nélkül. nekem még 5 év és letelik. De aki 20-25 évre vette fel az el fog vérezni, az arfolyam rögzítés csak a baj elodázása és aki belement az nagyot fog szívni mert a különbözet gyűlik. Én szerintem lejáratkor havi 120-150.000 Huf os havi törlesztőt lőttem be, de simán lehet több is. És mindez azért mert egy fiktív devizaügyletet tettek a szerződés mögé, ami sem szerződéskötéskor, sem törlesztési periódus alatt nem teljesül. Tehát ha a bank hasznát nézem az esetemben, akkor 5 év fix törlesztő HUF hitel esetén 5*12 hónap az 60*53.000=3180000 vagy átlagolom a jelenlegi folyamatosan növő árfolyamot mondjuk 60*80000=4800000 tehát eddig a bankot a fiktív üzlete miatt 1.600.000 Huf al fizettem túl. Mivel kiderült, a bank nem tud sem a folyósítás mögé CHF/JEN/EUR devizát tenni és a törlesztés mögé sem akkor az egész ügylet fiktív, és az árfolyam váltás mellé pedig gusztustalan. De nincs para hiszen minden adófizető állampolgár már devizahiteles lett mert bár mindenki tudja hogy ez egy hibás konstrukció, amit más államok már semmissé tettek, mégis az önkormányzatok, és egyházak devizahitelét már állami pénzekből piaci árfolyamon kiváltották, ami következménye az hogy máshonnan ez a pénz hiányozni fog. Tehát igenis fontos az hogy olyan döntés szülessen ami korrektr alapokra helyezi a hitelezést. Én vissza akarom fizetni a hitelem de ha havi 53.000 Huf-t fizetnék akkor több maradna nekem is másra és nem a gyermekem nyaralásán, a család étkeztetésén, és egyéb kiadások lefaragásán próbálnám ezt lefaragni. Továbbá ezzel beindulna a gazdaság is mert az emberek picit többet tudnának költeni egyéb dolgokra, ami munkahely teremtő is lehetne, és nem bezárt, és tönkrement cégeket termelnénk, nem tönkrement családokat, és segélyen élő valaha tisztességes állampolgárokat, akiket felszív a minimálbéres vállalkozó, vagy éppen elhagyja az országot. Apróbetús részről pedig csak annyit hogy én nem vagyok közgazdász, sem pedig jogász. A szerződésem el akartam vinni jogászhoz hogy nézze át, ezt nekem nem engedték, mindenféle határidőre, és éppen aktuális napi árfolyamváltozásra hivatkozva illetve arra hogy ez esetben 1 nap múlva új közgyejzői okirat kell mert már mások lesznek a számok az árfolyamváltozás miatt, így az összes papírt újra nekem kell megfinanszírozni, ha kell az ingatlan újra felmérését is... De én akkor még bíztam a bankrendszerben... hibáztam. De ha veszek egy lopott autót egy kereskedőtől és pár év múlva derül csak ki, és amikor jogi útra terelem a dolgot és a kereskedő nem tudja hitelt érdemlően bizonyítani honnan származik a gk. az nem elfogadható kifogás hogy aláírtam az adásvételit... ez igenis egy jogvita. Itt felelősségi hatáskörök vannak, mert ebbe a jogügyletbe közjegyzőket, és jogászokat vonnak bele akik a nevüket adják az ügylethez, mindezt azért teszik mert egy hitelt felvevő állampolgár nem kötelezhető arra hogy jogi, és számviteli vizsgát tegyen mert hitelhez szeretne jutni. Mellesleg a szerződéskötéskor derült ki hogy Deviza vételin folyósítottak, és Valuta eladásin kell törlesztenem. 2011 ben meg nem engedtek végtörleszteni mert banki sikkasztás, és hűtlen kezelés gyanúja merült fel. Jelenleg perben állok.

2013. júl. 7. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
Nos, én is vettem fel devizahitelt, az örökölt szülői ház felujitására. 10 millió forintra 2007-től 5 éven át kb. 4 milliót fizettem vissza. Azután eladtam az ingaltant,kisebbet vettem, a bank ekkor - mindenféle számlazárási és egyéb költségekkel együtt - még 15,2 milliót fizettetett vissza. A vételnél forinthitellel kellett kipótolnom, mert ezek után nem volt elegendő a megmaradt pénz, pedig nem palotát vettem. Nem vártam állami segitségre, magam cselekedtem. Nem illetett meg a 180 forintos CHF visszafizetés, mert nem voltam az arra megszabott határidőben. Aki kivárt, nem fizetett most jobban jár? Visszamenőleg minket semmi sem illetne meg?
2013. nov. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!