Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez szerintetek vicc, vagy komoly?

Ez szerintetek vicc, vagy komoly?

Figyelt kérdés
[link]
2013. jún. 26. 10:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
egyrészt tök komoly, másrészt évek óta kellene.
2013. jún. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
még mázli, hogy nincs nyaralóm. :D
2013. jún. 26. 10:50
 3/12 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel bárhol kérhetnének adót a barátok után az egész országban, akkor is, ha pl. faluról bejön egy osztálytársad nálad aludni a városba nyáron pár napot, elvégre ő ott idegen... Nyaralni sem csak vízparton lehet. Már maga az idegenforgalmi adó is gáz, mert miért vagyok én a saját országomban idegen? De nem baj, süllyedjünk még mélyebbre, remélem lesz családtag adó is.
2013. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Figyeljétek meg, az lesz a következő, hogy a születésnapi, szilveszteri bulik, karácsonyi/húsvéti családi összejövetelek is adókötelesek lesznek.


Már látom, ahogy a TEK rátöri karácsonykor a nagymamára az ajtót, beugrik egy NAV-os ellenőr a vacsorával kapcsolatos kérdéseivel:

- Hány gyerek, unoka, meny/vő van jelen, mit esznek, ki főz, ki tálal, ki mosogat?

- Beigli-illeték, töltött káposzta-adó be van-e fizetve?

- Mennyből az angyal, csendes éj című karáconyi dalok eléneklés a fa alatt bizony élő zenés felárnak számít a vacsoránál, plusz a nagy hangerő már csendháborítás, ezért szabálysértés

- kvázi borravaló: az étel után "nagyon finom volt nagyi" szóbeli dicséret borravaló, természetbeni juttatásnak minősül, ezért adóköteles

- munkavédelmi előírásoknak eleget tettek-e a sütő, gyertya és csillagszóró ellenőrzésével?

2013. jún. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

"Már maga az idegenforgalmi adó is gáz, mert miért vagyok én a saját országomban idegen? De nem baj, süllyedjünk még mélyebbre, remélem lesz családtag adó is."


Más országokban is van. Más országokban is fizetik a helyiek. A törvény meg több, mint 20 éves. Az önkormányzatokat meg megfosztották a bevételeik nagy részétől, ki kell találniuk valamit.

2013. jún. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem vágom. Annyit kell mondani, hogy jelenleg ott van, de nem alszik ott egyetlen éjszakát sem. Kész, ennyi.
2013. jún. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
IFA évek óta létezik
2013. jún. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez már réges régi törvény, nem valami új dolog.
2013. jún. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tényleg, nem mondod? De úgy tudtam az idegenforgalmi adót, akkor lehet kérni, ha fizet valaki a szolgáltatásért. Ebben az esetben pedig erről nincsen szó.
2013. jún. 26. 12:33
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy te úgy tudtad, egy dolog.


"Adókötelezettség terheli azt a magánszemélyt, aki nem állandó lakosként az önkormányzat illetékességi területén legalább egy vendégéjszakát eltölt."


[link]

2013. jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!