Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érpatakon a legfontosabb...

Érpatakon a legfontosabb falut érintő munkavégzés az építési hulladék továbbaprítása?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=SQI13..


Nézzétek végig ennek a modernkori Déscartesnak a videóját, aki polgármesternek hívja magát. A beszédmódja szerintem igényesebb hatodikosokat a fülük kivájására és forró ólommal beöntésére késztetne, de ez most igazán mellékes.


Nagyon érdekesnek tartom, hogy egy falu legnagyobb problémája az legyen, hogy építkezési sittet törjenek kisebb darabokra, még akkor is, ha kihangsúlyozza a derék legény, hogy mindenki ezt csinálja.


Az meg furcsa egybeesés és semmi több, hogy ezt a munkát mivel asszociálják a legtöbben? :)


Komolyan, ha ez a legnagyobb gondjuk küldjenek már pár embert hozzánk is kutyaszart szedni!



2013. jún. 30. 10:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem csak ott, ez mindenhol a elsődleges kellene hogy legyen.
2013. jún. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%

Nem normális ez az ember. Egyébként meg arról tesz is, hogy mondvacsinált ügyekkel pénzbüntetésre, majd ilyen köz(rabszolga)munkára vezényeljék az embereket.

Itt most már nem arról van szó, hogy a bünözőket -lumpeneket megbüntessék, hiszen már a magyarok is tiltakoznak az idióta önkényeskedései ellen. Itt már bárkit kivezényelhetnek ilyenre aki nem szimpatizál a polgármesterrel, és intézkedéseivel. Pl.: Elég ha nem a gyalogátkelőhelyen megy át és máris köz(rabszolga)munkán találhatja magát.


Ez azért túlmegy minden határon.

2013. jún. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Húdeborzalmas, dolgoztatja a cigányokat! Te jó ég, szóljunk a jogvédőknek! Mi az, hogy ott azok dolgoznak?
2013. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Sőőőt, hú de borzalmas dolgozni kell magyarnak és cigánynak egyaránt.

Fujj, milyen aljamunka kőtörés, még piszkos lesz a kis kezük...szálljatok már le a földre.

2013. jún. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Aki még nem volt Érpatakon nem tudom hogy meri kritizálni a polgármester döntéseit. Egy lerobbant településből -ahol a cigányság okozta problémák az egész településre rányomták a bélyegét - csinált egy egész korrekt helységet.


A kérdező bizonyára nem járt még kistelepüléseken ahol mondjuk a földutak járhatatlanok lennének egy-egy esőzés után. Ezeknek az utaknak a javítása tökéletesen megoldható kőzúzalékokkal.. No mindegy


Valaki említette a nem zebrán való átkelést. Azért a rendőr büntetni szokott. Most egy segélyből élő ember fizesse be a büntetést vagy munkanélküliként menjen el inkább közhasznú munkát végezni?


Persze lehet erről véleményt alkotni, úgy hogy magát a problémát hírből se ismerjük, csak azt látjuk, hogy pár embernek követ kell zúznia. De ez roppant felszínes hozzáállás és sokat elmond a vélemény alkotójáról is.

2013. jún. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ne tegyetek már úgy, mintha egy normális embernek nem tűnne fel az, hogy egy közmunkás egy napi kőtörésével kb. annyi kőzúzalékot csinál, amennyit a tüzépnél 80Ft-ért vágnak hozzád. Nem a pénz spórolásáról van itt szó, hanem egy kőkorban élő polgármester bosszúhadjáratáról, ami már messze nem csak a gonoszcigányokat érinti, ahogy #2 is írta, nem ő volt az első forrás, akitől ilyet hallottam.


Érpatakon pont nem jártam, viszont az egész családom egy 1800 fős kisfaluból származott el, tisztában vagyok azzal, hogy milyen tényleges problémák léteznek, amikre a közmunkások tökéletesek lennének: vízelvezetők tisztítása, kaszálása. Romos, elhagyott házak udvarának tisztítása, rendbetétele. Parlagfűmentesítés. Önkormányzati gépek, épületek karbantartása. Takarítás, szemétgyűjtés. Akármi.


De nem, neki megtetszett a recski munkatábor ötlete és ezt KELL csinálni, mert a polgármester úr felháborítónak tartja, hogy napi 5000Ft "jár" a bírságot ledolgozóknak.


Ne nevettessetek már az ilyen álságos butaságokkal, hogy kell a földútra. Tisztában vagyok vele, hogy kell. Meg azzal is, hogy egy komplett falu összes földútjára elég kamionnyi kőzúzalék kerül mondjuk 50.000Ft-ba.

2013. jún. 30. 13:06
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

és minek fizessen 50 ezret is ha van aki ingyen meg kell hogy csinálja saját hibájából?

Nehogy azt hidd már hogy ezek a közmunkások olyan keményen dolgoznak, jó ha 8 órából 5-6ot ott töltenek ahol kell és 3-4-et végigdolgoznak. Nem kell őket így sajnálni.

2013. jún. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Te komolyan ennyire szellemi sérült vagy? Olvasd el a második hozzászólást, de én is lefordítom neked a nyelvedre: nem csak cigányok vannak közmunkán. Akárki, aki a polgármesternek nem tetszik. "Magyarok" is. Te is lehetnél.


Nem éreznéd megalázónak, hogy egy olyan munkát végeztetnének veled, aminek pénzügyi eredménye nincs (mert azt garantálom neked, hogy a többi munkát jó pénzért baráti radikális vállalkozók munkásaival végezteti ez a derék úr), azaz van: negatív, cserébe 50-100-mittudoménmennyi embert dolgoztat a semmiért egy éven át annyi pénzért, amit egyetlen szabálysértésből beszed.


Tudom, hogy a te világodban a "cigányokkal mindent, a magyarokkal semmit" logika működik, úgyhogy azon gondolkodj el a válasz előtt, hogy a szent tehén fehérekkel is csináltatnál-e ilyet, ha 100%-ban etnikai magyar lenne ez a falu. Nem? Tényleg? Ne már, komolyan?!

2013. jún. 30. 14:25
 9/12 anonim ***** válasza:

"Nem éreznéd megalázónak, hogy egy olyan munkát végeztetnének veled, aminek pénzügyi eredménye nincs"


Nem nekem címezted de én is reagálnék rá. Speciel én azt érezném megalázónak ha jogerős bírósági ítélet lenne ellenem. A kirótt büntetés már csak a hab lenne a tortán. Írtad az vízelvezetők tisztítását. Honnan veszed hogy azt nem csináltatja meg a közmunkára ítéltekkel?

2013. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

A kérdező engem emlékeztet egy másik emberkére aki kifogásolta a 2 év 4 hónapos ítéletet egy tolvaj ellen aki tűzoltótól lopott az árvízi védelem alatt.


Olyan dolog miatt háborodsz fel ami miatt nem illene. Közmunkára ítéltek magyarokat cigányokat vegyesen. Majd a polgármester ezt adta ki közmunkának. És? Az árok tisztítás miért másabb munka szerinted? Mellesleg ahogy az előbb írtam arra biztos van más közmunkát végző egyén.


A kedvencem pedig: Egy teherautónyi kőzúzalék elég egy fél utcára talán nem egy komplett falura. Hülyeségeket ne irkálj már könyörgöm.

2013. jún. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!