Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is vissza kellene...

Szerintetek is vissza kellene állítani az alkotmányos monarchiát Magyarországon? A Szent Koronának pedig az egységes Magyarságot kellene jelképeznie?

Figyelt kérdés

2013. júl. 4. 18:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem kell.


Jobboldali vagyok ,sőt Jobbik szimpatizáns ,de szerintem semmi szükség a királyság visszaállítására ,sem pedig a vallásosságra.


Egy modern társadalmat kell építeni amely tiszteli a hagyományait és büszke arra aki.

2013. júl. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2013. júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Vissza bezony.
2013. júl. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
A tőrzskőzőséget kell mert mióta királyság let csak szivunk.
2013. júl. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

köndolom a koövetkező lépésed az lenne hogy megkoronáznád viktort a duna jegén.

mondjuk nm bánnám. ha oda beszakadna senki nem venné ki.(arrol meg tutti gondoskodnának hogy beszakadjon)

2013. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Komplikato ***** válasza:
1-el értek egyett. De volt "szerencsém" beszélni olyannal aki szerint igen! Hát mit is mondjak a magvas beszélgetésről? Ford Fairlane hasonlata a sajtreszelőről meg van?
2013. júl. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha valakit megkoronáznak, attól nem lesz okosabb, erényesebb. De ha felbukkanna egy arra érdemes ember, akkor kapásból.
2013. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

1-re igen, vissza kellene állítani, de ezt szó szerint értem. Azaz, hogy nem egy angol, vagy holland mintájút, ahol reprezentatív szerepet kap, hanem az alkotmány keretei között uralkodik és ha szükséges, kormányoz.

2-ra nem, mert a Szent Koronának soha sem volt ilyen szerepe - szükség lenne végre megtisztítani a Koronát attól a sok (többek között a mai szélsőjobb által) ráaggatott feleslegtől, ami miatt sokan azt hiszik, hogy az egy varázspálca.

2013. júl. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bocs, az első résznek a mondatát nem fejeztem be.

Tehát visszaállítani - egy ellenforradalommal - , restaurálni az 1918. október előtti állapotot, alkotmányostól, uralkodóházastól, mindenestől.

2013. júl. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Pro Patria ***** válasza:

Az alkotmányos (vagy parlamentáris) monarchia visszaállítása ellen nincs alapvetően elvi kifogásom, de nem is tartom szükséges lépésnek.

1) Ettől nem lenne semmivel sem előrébb a gazdaságunk, nem oldana meg semmit a problémákból.

2) Fejtörést jelentene, hogy ki lehetne az alkalmas király, aki erkölcsileg és szellemileg is méltó lenne rá.

2013. júl. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!