Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar állam miért szórja a...

A magyar állam miért szórja a pénzt hülyeségekre állandóan?

Figyelt kérdés

Főleg ezekre gondolok:

-milliós végkielégítés

-cigány integráció

-Holokauszt kárpótlás.


Ezek soha meg nem térülő befektetések ergo nincs értelmük.Nincs hasznuk.


A legutóbbira ,nemrég 5,6 millió dollárt(!) fizetett ki az állam.


5,6 millió dollárból tudjátok mennyi mindent lehetett volna venni?

Ez KB 1,3 milliárd forint.


Ebből lehetett volna venni néhány új buszt ,és kidobni azokat a csöcsrázós ,bőrüléses csotrogányokat ,vagy néhány új vasúti járművet is lehetett volna venni mert némelyik már nosztalgia járműnek is öreg.


Sokkal fontosabb dolgokra kellene költeni a pénzt.



2013. júl. 6. 16:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
21%
Mert a zsidók és a cigányok számítanak nekik, a rohadt magyarok meg le vannak szarva.
2013. júl. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
36%

Teljesen igazad van.

A jelenlegi vezetés is szórja a pénzt.

Ők ott a 10 és 100 milliárdok között egészen másként tekintenek a forintra,mint akinek pl jut 5 drb húszezres egész hónapra,azt slussz.

Havi 1-2 milliós fizetésnél ,már az agy is másképp jár.

2013. júl. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
Elsősorban azért, mert rengeteg van belőle.
2013. júl. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 ConnectCare ***** válasza:
65%

Milliós végkielégítés: Ha a társadalom nem ellenezné ennyire a privatizációt, akkor ezek a cégek nem a közpénzen függenének és akkor nem lennének milliós végkielégítések vagy ha lennének, nem közpénzből.


Cigány integráció: Az miért hülyeség? Jelentős részét adják ma már a lakosságnak és világosan látszik, hogy ez egy kezeletlen probléma. Mivel eltüntetni nem lehet a cigányságot, marad az integráció lehetősége.


Holokauszt kárpótlás: Ebben egyetértünk. Sok szemétség volt a történelemben, de ez az egyetlen, ahol ilyen kárpótlásosdi megy.


Szerintem a túl vagy, "vízfejű" állam miatt van ennyi felesleges, hülye kifizetés.

2013. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 rémuralom ***** válasza:
A GDP felét magukhoz veszik, aztán újraosztják. Itt elkerülhetetlen a súlyos milliók, milliárdok hülyeségre költése, ugyanis a klasszikus szerint négyféleképpen lehet pénzt költeni: saját pénzt saját magadra, saját pénzt másokra, mások pénzét saját magadra és mások pénzét másra. Az első esetben figyelsz az árra és a minőségre is, a másodikban csak az árra, a harmadikban csak a minőségre, a negyedik esetben pedig egyikre sem. Az állami újraelosztás a negyedik kategória: az államnak saját pénze nincs, csak az, amit a gazdasági szereplőktől elvesz, és ennek nagy részét nem a saját fenntartására (bár az államszervezet fenntartására költött milliárdok esetében sem figyelnek az árra, lásd fent a harmadik esetet) költi, hanem szociális juttatásokra meg egyebekre. Köztük borzasztó sok baromságra is.
2013. júl. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
68%

-milliós végkielégítés - jogos


-cigány integráció - Hehh? A cigánysátoron kívül van bármiféle más amivel próbálkoznak?


-Holokauszt kárpótlás - Holokauszt kárpótlást utoljára 50 éve fizetett az állam. Azóta egy fillért sem de nocink.


De csapjuk hozzá a listához a :


- EU-s és ellenzéki lejáratókampányok

- Stadionépítés

- magyar focinak nevezett vicc életben tartása

- BKV, MÁV

2013. júl. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

"- EU-s és ellenzéki lejáratókampányok

- Stadionépítés

- magyar focinak nevezett vicc életben tartása

- BKV, MÁV"


Egyetértek.


A MÁV és a volántársaságok járműparkja ,többnyire régi járművekből áll.

Ezek a régi járművek akkor készültek amikor a fogyasztás még nem számított.

Hatalmas az energia/üzemanyag igényük , a karbantartási költségekről nem is beszélve.


Az új járművek sokat tudnak spórolni a vasútnak és a volánnak.

2013. júl. 6. 17:00
 8/26 anonim ***** válasza:

eddig is ment a szórás , csak akkor az volt a feladata a médiának, hogy minden szép minden boldog ....

Most más szelek fújnak ....

2013. júl. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
55%

Én is azt hittem, hogy manapság nem kapnak a holokauszt túlélők pénzt, de reggel megláttam ezt: [link]


Azt hittem földhöz vágom magam. KÜLFÖLDI túlélőknek mi a fülemfarkáért MI fizetünk? Ha annyira pénzt akarnak beszedni, akkor szedjék be a németektől, magyar területen egyetlen egy haláltábor sem volt.

Amúgy itt én most sajnáltam a kormányt. Ha fizetnek, akkor a hozzánk hasonlók hurrogják le, ha nem akkor meg külföldön jól elmondanak minket utolsó nácinak. Ez ilyen 22-es csapdája.

2013. júl. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

#9

Ha elolvastad volna a cikket nem csak a címet akkor tudhatnád hogy olyanok kapnak akik jogi viták miatt eddig nem kaphattak mivel nem volt tisztázott hogy kinek kell fizetnie a kárpótlásukat.

2013. júl. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!