Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az esélye, hogy a Jobbik...

Mi az esélye, hogy a Jobbik egyedül 100%-ot kapjon a választásokon 2014-ben?

Figyelt kérdés

Így képzelem el:


Fidesz 0%,

Mszp 0%,

E2014 0%,

Jobbik 100%!!!


De szép is lenne, ejj!


2013. júl. 11. 00:20
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
94%
mit vártok egy 15-17 évestől? :D tapasztalatot, sütnivalót, felelős gondolkodást? ! neeeeeeeee máááááááár :D
2013. júl. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 Pro Patria ***** válasza:
100%

Igen, ironizál. És komolyan szégyenlem magamat köztetek, hogy olyan okosnak hiszitek magatokat, fennhéjanzón odavettek valamit a kérdezőnek, miközben nem veszitek észre, ami kiszúrja a szemeteket.

Tényleg...?


De ugyanez igaz a "másik oldalra" is. Mint ennél a kérdésnél:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__450..


Akkor sem esett le, még a "zongora rasszizmusa" komment után sem, sőt, még utána is érkeztek a válaszok, amikor a kérdés feltevője maga írta, hogy csak provokált. Ilyenkor tényleg a fejemet fogom: van ez a felfogóképesség...?


Vagy el sem olvassátok, mire írtok? (Remélem, mert akkor az puszta trehányság. De az egymásra épülő kommentekből másra következtetek.)


Minden bizalmamat elveszítem ilyen orbitális primitívség láttán.


Egyszerűen nem látjátok a nyilvánvalót, nulla intelligenciátok, figyelmetek, logikátok van.


Ugyanez itt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__456..


Nekem ez két perc után leesik, ti meg vérre menő vitákat kezdeményeztek, a kérdező(!) szellemi képességeit gúnyolva és kritizálva, kinevetve, halál komolyan véve magatokat, fölényeskedő, lekezelő magabiztossággal, mint valami próféták.

Rátok épül ez az oldal.

"Az a baj, hogy az értelmesek mindig kételkednek, a hülyék pedig holtbiztosak mindenben."


És most nullázztok le ész nélkül. Az még egy jellemző vonás.

2013. júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

33-aska, te világ zsenije, miért is ereszkedsz le közénk?

Muszáj neked itt lenni és osztani az észt ugyanúgy, mint amit közben meg is kritizálsz?

2013. júl. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

"'Rátok épül ez az oldal. "


Na ebbe te is beletartozol szépen. Kapásból linkelgetsz egyéb kérdéseket is :) Kicsit sem vagy függő! LOL


De nem baj, érezd magad legalább itt mindenkinél okosabbnak.

2013. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

Annak az esélye, hogy 100%-os győzelmet arat a jobbik 0, illetve nem mérhető, hiszen még nem volt olyan választás, vagy közvélemény-kutatás, amin a jobbik 100%-ot ért volna el. Ellenben sokféle adat van a birtokunkban nem 100%-os támogatottságokról. Bátorkodtam kiötölni egy szórakoztató, ám annál kétségesebb hitelességű metódust kialakítani annak a mérésére, vajon hány százalékot fog elérni a JOBBIK a 2014-es országgyűlési választásokon. A következő módszertant dolgoztam ki:

Kiszámoltam a jobbik eddigi teljesítménye alapján várható értéket. Ez tulajdonképpen a százalékos adatok súlyozása a szerint, hányszor fordul elő az adott támogatottsági érték. Ez 14,071 lett.

Ezek után egy trendvonallal megpróbáltam megjósolni a jobbik várható eredményét 2014-ben oly módon, hogy 2010 I. negyedév és 2013 II. negyedév között húztam egy lineáris trendvonalat, amit 2014 II. negyedévig folytattam. Ezt követően 2010 II. negyedévtől tettem ugyan ezt, hogy kövessem a trendvonal változását a szerint, hogy hány negyedévvel számolok. Egészen 2012 IV. negyedévig csináltam ezt. A kapott 12 adatnak szintén kiszámoltam a várható értékét, majd a két értékből átlagot számoltam. Ugyan ezt tettem a bizonytalanok arányának adataival is.

Ez után a bizonytalanok száma, és a jobbik szavazatainak aránya között kerestem összefüggést a két adatsor lineáris korrelációs együtthatójának segítségével. r=0,553897

és r^2=0,306802 lett az eredmény.

Ez utóbbi azt jelenti, hogy 30,6802%-al nő a jobbik támogatottsága, ha a bizonytalanok aránya egy százalékkal nő a társadalomban. A bizonytalanok együttes várható értéke 47,01190476 a trendvonal adatok, és a felmérések adatai szerint. Ez azt jelenti, hogy a 2010 I. negyedévi (ez nem negyedévi átlagot jelent, hanem a negyedév utolsó hónapjában mért támogatottságot) 30%-os bizonytalan arányhoz képest egy 56,706%-os növekedés következik be. 2010 márciusában 11%-os volt a jobbik támogatottsága. Ehhez képest egy 56,706%-os növekedés mintegy 17,0118%-os növekedést idézne elő a párt támogatottságában. Így 12,8713%-os támogatottságra számíthatunk e-szerint a módszer szerint. Ha az előzőekkel összevetjük, és átlagot számolunk, akkor 13,766%-os eredményre számíthatunk. Mindenki döntse el, hogy hisz e ennek a feltételezésnek, vagy sem!

2013. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%
Ja de nem jó, mert csak a biztos pártszavazók körében néztem a támogatottságot. Akkor ezzel csak azt jósoltam maximum meg, hogy mennyi lesz a biztos pártszavazók körében a jobbik támogatottsága 2014-ben a választásokkor. Mindjárt javítom, és belekalkulálom a teljes népesség körében vett adatokat is.
2013. júl. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

"Ez utóbbi azt jelenti, hogy 30,6802%-al nő a jobbik támogatottsága, ha a bizonytalanok aránya egy százalékkal nő a társadalomban."

Bocsi 0,36802%-al nő.

2013. júl. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
Na összevetettem az adatokat az összes megkérdezettek körében mért százalékos adatokkal. Ha feltételezzük, hogy a bizonytalanok egészen biztosan nem szavaznak a jobbikra, és közülük elmennek szavazni valamennyien, akkor egy százalékos bizonytalan növekedés (az otthonmaradók aránya nő 1%-al) 0,091757813%-os jobbik szavazati arány növekedést idéz elő. Tehát ha minden bizonytalan otthon marad, aki az előrejelzésem szerint bizonytalan lenne, akkor a jobbik 4,314%-al több szavazatot kapna, mintha mindegyik bizonytalan elmenne szavazni. Ugye azt mondtuk, hogy a jobbiknak 14,66%-os eredménye születne ha csak a biztos pártszavazók mennének el választani. Innen nem nehéz már kitalálni, hogyha mindegy bizonytalan voksolna, és egyik sem a jobbikra, akkor kb 10%-os lenne a fent említett párt szavazati aránya. Tehát számításaim szerint max 15 min. 10%-os eredmény születhet.
2013. júl. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:
32%

Ez azért mérvadó lehet:


[link]

2013. júl. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

0% esély van erre.

Ha léteznének földönkívüliek, akik fegyverrel bevonulnak Magyarországra, és a szavazólapon csak a Jobbik-ot szerepeltetik akkor simán megnyernék a 100%-ot, de ennek is nulla a valószínűsége.

2014. márc. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!