Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 2050-re elérjük Szlovénia,...

2050-re elérjük Szlovénia, Görögország, Portugália jelenlegi fejlettségét?

Figyelt kérdés

Ezekben az országokban a GDP/fő 60-70 százalékkal magasabb, mint Magyarországon, a fizetések körülbelül kétszeresek.


Ehhez az kellene, hogy a munkaerő termelékenysége (GDP/munkaóra) évente 1,8%-kal nőjön (Németországban ez 1991-2010 között évi 1,3% volt). Az ország gazdasága évente átlag 0,8 százalékkal növekedne.

Figyelembe vettem, hogy 2050-ig az ország lakossága 8 millióra, a dolgozók száma a jelenlegi 3,8 millióról várhatóan 2,6 millióra csökken.



2013. júl. 16. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

20-25 év kellene a jelenlegi spanyol szinthez.

A munkanélküliség tényleg magas ott , de jóval fejlettebb ország , mint a miénk.

2013. júl. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dick Esmen ***** válasza:
56%
Szerintem nem.
2013. júl. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez nem valószínű.

Ahhoz, hogy elérjük Spanyolország jelenlegi fejlettségét 25-30 év múlva, az kellene, hogy az egy dolgozó által előállított GDP évente átlag 4%-kal növekedjen.


Összehasonlítva az 1989-2004 időszakkal, amikor jelentősen modernizáltuk a gazdaságot, termelést a térségben:

Magyarország - 3,8%

Lengyelország - 3,4%

Szlovénia - 2,8%

Szlovákia - 2,7%

Csehország - 2,4%

Ausztria - 1,8%

Románia - 1,4%

Bulgária - 1,2%


Ezért gondoltam évi 1,8%-ra, az még talán hosszabb távon is reális lehet.

2013. júl. 16. 16:26
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
2050-ben már nem MAGYAR ország leszünk hanem tudjuk milyen ország...vagy teszünk valamit vagy pakolhatunk a bőröndökbe...ugyan ez vonatkozhatna Romániára, Moldovára, Ukrajnára, Bulgáriára és Szlovákiára...Mert sajnos a tudjuk kik többsége nem normális hál istennek VAN KIVÉTEL!
2013. júl. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
23 éve Pozsona és Moszkva előtt jártunk. Most vásárlóerőparitáson A bukaresti átlagfizetés megelőzte a budapestit. Ezt a trendet interpolálva 37 év múlva elérjük Etiópia szintjét. Szociolúgusok szerint 4.5 milló ember nyomorog. Szerintem minden család nyomorog ahol nincs + a rezsi +havi 400 euró fejenként. Ők ennek a felével számolnak. Évi 70.000 dolgozó lelép. Hazugsághegyek a kivándorlásról (is). A fejesek pontosan ismerik a számokat. Hány embernek van egészségbiztosítása? Az utolsó hajléktalan is megkapja a közgyógyot. Aki kimegy az + nem fizet.
2013. júl. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Én már most előttük járok keresetben.

Ha visszafogom magam /kevesebbet dolgozok/ akkor le tudok ereszkedni az ők fejlettségi szintjükre.

2013. júl. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%
2050-re val.szín egyedül Ukrajna "fejlettségi" szintjét tudjuk elérni.
2013. dec. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
16%

3-as: "Összehasonlítva az 1989-2004 időszakkal, amikor jelentősen modernizáltuk a gazdaságot,"

Mit is modernizáltunk a gazdaságon?

Az nem modernizálás, hogy szétloptak, eladtak, bezártak mindent!

A nyolcvanas évek végén közelebb voltunk az osztrák élet-színvonalhoz mint napjainkban - és a távolság egyre nő!

2017. okt. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!