Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendszerváltáskor miért...

A rendszerváltáskor miért esett vissza annyira a foglalkoztatás?

Figyelt kérdés
Magyarországon a rendszerváltás utáni évtizedben 25 százalékkal, Bulgáriában 30 százalékkal, Romániában 23 százalékkal, Szlovéniában, Szlovákiában, Csehországban 15 százalékkal, Lengyelországban 8 százalékkal csökkent a dolgozók száma.

2013. júl. 16. 16:49
1 2
 11/11 Pro Patria ***** válasza:

"Nem lehet vezényszóra gyáraknak más profilt, új technológiát adni, az emberek tudását ahhoz igazítani."

- De nem is feltétlenül kell a rendszerváltásnak együtt járnia a gyártósorok átalakításához. Hiszen fazékra később is szükség van, Csepel-biciklire is, és Videoton-rádióra is.


"Nem a 3,60-at sírták vissza, hanem kikényszerített változásról nem hitték el, hogy az más életmódot követel."

- Ezt az összefüggést nem értem.


"A világban ilyen gyors rendszerátállás (nem politikai, gazdasági!!!) még soha sehol nem volt, honnan tudta volna bárki a világon, hogy kell csinálni."

- Egyetértek, hogy az ebben való járatlanság okozta a rendszerváltás botlásait. Viszont az nem igaz, hogy sehol máshol ne lett volna, sőt, az egész szocialista táborban ez zajlott le. Csehországban az egész egykori közigazgatást lefejezték, mindenkit elküldtek a hivatalokból, először 5, majd 10 évre eltiltva. De mondhatnám Berlint is, ahol ma is látható színvonalbeli különbség van a keleti és nyugati városrész között.

2013. júl. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!