Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A cigányok nehezen férnek...

A cigányok nehezen férnek hozzá az oktatáshoz, egészségügyhöz, szoc. Ellátáshoz Magyarországon legalábbis az amerikai országjelentés szerint. Mi a véleményetek (cigányozás mentesen, köszönöm)?

Figyelt kérdés

Nyilvánosságra hozta országjelentéseit az amerikai külügyminisztérium.

A romák nehezen férnek hozzá az oktatási rendszerhez, az egészségügyi és szociális ellátáshoz, és hátrányos megkülönböztetés éri őket a munkaerőpiacon is.

[link]



#oktatás #egészségügy #roma #foglalkoztatás #országjelentés #amerikai külügyminisztérium
2013. ápr. 20. 13:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Ezt én is olvastam.


Na , majom amerikaiak magyaráznak.Bagoly mondja verébnek


Amikor az iszlám hitű emberekkel olyan előítéletesek , hogyha olyan kendőben bemegy egy nő a boltba, akkor ki sem akarják szolgálni.


Amiket írtál azok közül egyik sem igaz.


Olyan mértékű a pozitív diszkrimináció itt , amilyen az USA-ban sosem volt.

Az oktatásnál előny a roma származás , az egészségügynél is jelent valamit.

Ki van nyalva a valaguk.


Szóval kedves hamburgerfaló barátainknak csendben maradhatnak.

2013. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%

"Na , majom amerikaiak magyaráznak.Bagoly mondja verébnek"


Ha nem világítana a negró a szádban... Tudod te, hogy az amerikai egyetemeken hány százalék a feketék aránya? És hogy nálunk mennyi a cigányoké? Ha nem, nézz utána!

2013. ápr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek az első válaszolóval. Ugyanúgy hozzájutnak az egészségügyi ellátáshoz mint a magyarok. Szerintem az oktatással kaocsolatban sem éri őket negatív diszkrimináció, ők is vihetnék bármire, ha hajlandóak lennének tanulni. Sajnos az a tapasztalatom, hogy nagyon kis százalékuk az, akik tényleg rendesen tanulni, dolgozni szeretnének. A szociális ellátásokról annyit, hogy véleményem szerint sokkal többet tesz meg az ellátásukért az állam, mint amit kellene. Természetesen jelentős részük mindennemű képzettség hiányában ha szeretne, sem találna munkahelyet (a képzettség hiánya miatt, és nem azért, mert roma). A problémát én abban látom, hogy sok roma egyáltalán nem is szeretne dolgozni, inkább a szociális támogatások és bűnözés segítségével szeretné magát fenntartani, mert az sokkal kényelmesebb. Én úgy gondolom, hogy az USA-nak akkor kellene ebbe a kérdésbe belszólnia, hogyha legalább olyan ellátást és támogatást biztosítanának az ott élő fekete, latin-amerikai, stb. kisebbségeknek, mint mi a romáknak.
2013. ápr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 intrepid ***** válasza:
57%
Hülye amcsiknak, nem az ők érdekképviselőiket kellene megkérdezniük ha az igazságra kiváncsiak, mert biztos, hogy tőlük elfogult válaszokat kapnak, hanem másokat is. De nem is várok mást egy tojásfejű amerikaitól, náluk már majdnem minden autó automata sebességváltós, és tudjátok, hogy miért? Mert mást nem is tudnak vezetni.
2013. ápr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Mikor mamám haldoklott egy cigány nőt is kezeltek a szobában. A saját szememmel láttam amint padlóra dobja a gyógyszert amit adtak neki. Vigyorogva a 2 nővér képébe hazudta hogy "hábeszettemééén"..... személy szerint le voltam döbbenve. Akkor minek fekszik be kórházba? A válasz nem sokat váratott magára: valaki ellopta mamám és a másik fehér nő pénzét. 3 an voltak a szobában. Valaki.

Mikor meglátogatták a kórház udvarára, folyosójára is jutott a hangoskodókból.

Mindez Győrben, Zrínyi kórházban. Csak egyetlen eset az egészségügyből amiből persze nem lehet általánosítani.

2013. ápr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

5. Megerősítem az efféle eseteket.


Egy barátnőm a kórházban dolgozik ápolóként.

A cigányasszonyok direkt a lepedőn végzik a dolgukat és indokolatlanul ugráltatják a személyzetet.


Na , most akkor , hogy álljon hozzájuk az ember?

2013. ápr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
Nehezen férnek hozzá az egészségügyhöz ja.. mennyi TB-t fizettek ők ki? Mégis minden ingyen jár nekik, az eü ellátás is. Az oktatáshoz nehezen férnek hozzá? Nekik is ugyanolyan lehetőségük van tanulni, mint a magyarnak. Csak tesznek rá, nem tudnak viselkedni, nem érdekli őket az egész. Nem tudom melyik okos amcsi írta ezt a baromságot, de javaslom neki költözzön be Avasra vagy Tiszabőre egy évre, utána írja meg a jelentését.
2013. ápr. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Én a legjobban mindig az oktatáson akadok ki...minden rászoruló kap rá támogatást is, meg az pont az a dolog, ami az egyénen múlik, és a családon, mert a lehetőség az adott mindenkinek, sőt kötelező hogy tanuljon, az meg nehogy már a mi számlánkra legyen írva, hogy egy cigány gyerek 18 év alatt járja ki a 8 általánost. Jöhet valaki a legutolsó putriból is, tanulni attól tud, nehogy már még sajnáljam is.


Meg érdekes módon a szoc. segélyek osztásánál is 90%-ban cigányok állnak sorba, a jól megtermett kancigány fajtából....érdekes, ők könnyen hozzá fértek.

2013. ápr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
Az oktatáshoz nem is akarnak hozzáférni, a munkaerőpiachoz szintén nem.
2013. ápr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:

Kedves kérdező!

idézem amit írtál!

"A romák nehezen férnek hozzá az oktatási rendszerhez, az egészségügyi és szociális ellátáshoz, és hátrányos megkülönböztetés éri őket a munkaerőpiacon is. "

1. Oktatás milyen oktatásról van szó?!! Mikor átlagosan 1 Roma származású állampolgár (Van kivétel, de a nagy része)

minimum 1 bukással járja ki az Általános Iskolát (emberek az lenne az alap hogy az alap oktatásban nem bukik meg az ember) Tanulni nem akarnak inkább Rongálnak!

Ha az alap szintű oktatást nem képesek rendesen minimum 3-4 tanuló ként ki járni attól mit várunk hogy Gimnáziumba és Egyetemi felső oktatásban részesülnek!

Sajnálattal közlöm hogy csoda hogy Roma származású embernek van 1 szakmája mai világban.


2.egészségügyi szolgáltatások:

Ugyan olyan szolgáltatásban vannak részesül mint a magyar állampolgárok, csak az a baj hogy Magyarországon nincsenek szak képzett Orvosok mert amint meg kapják a diplomájukat egyből mennek Nyugatra és közben egyre több Szlovák, Román, Szerb származású magyar állampolgárt hívnak be magyar országra hogy legyen Orvosok mert Szinte már Magyar ország Orvos hiányában küszköd.


3.hátrányos megkülönböztetés:

Ez alatt mit értünk?! Míg a Magyar ember 100 ezer Ft keres és kb 1-2 gyereke születik és nehezen de 1 közepes szín vonalon meg él addig 1 Roma származású embernek talán van 8 általánosról bizonyítványa van 4-5-6 gyerek és ami járna szociális támogatás (Családi) a gyerek részére azt a Szülők élik fel Siránkoznak hogy Nincs ruhájuk nincs kajájuk nincs pénzük de azért Családi támogatásból a szülőnek Ruhára élelmiszerre nincs pénze de addig Dohányra és Alkoholra van!

Vissza térve a kérdésre hátrányos megkülönböztetés mi talán a gyerek ingyen tankönyvet kap? Ingyen ehet a menzán, különféle szociális támogatást kap az önkörmányzattól PL: Mikulás csomag a gyereknek 1 jár de kap 3-4 mert 1. az államtól 2.a Roma kisebbségtől 3.A szociális támogatásból kap mert "rászorul" míg a magyar gyerek csak egyetlen 1 csomagot kap de ez még nem lenne elég MINDEN amit állam támogatásból kapnak Nem becsülik meg az ingyen tankönyvet össze firkálják szét tépik a Menzán nem elég amit kapnak étel adagot Pofátlanul követelnek még ráadást +lopnak mindent amit csak lehet iskola táskákból a gyerek enni valóját menzán a kaját az evő ezsközöket! Amit kapnak ingyen pk: gyümölcsöt csoki nyuszit (húsvétkor) almát eldobálják az úton a mandarin vagy narancs héját az alma csutkát+ a csokoládés papírt is! A munkaerőpiacon pedig ne csodálkozzunk hogy nem Veszik fel őket mert talán csak 8 osztályos bizonyítványost nem vesznek fel csak alja munkákra mert csak arra elég az, HA dolgozni akarna!

És még nekik áll feljebb hogy milyen szegények meg mindenki csak bántja őket!

(Amiket leírtam azokat a saját élet tapasztalaimból gyűjtöttem éltem állt)

Ennyi lenne az én kis rövid válaszom

Remélem segítettem a válaszommal!

2013. ápr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!