Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon tanítanak...

Magyarországon tanítanak Erkölcsi nevelést, vallás vagy hittan órát az általános iskolákban és gimnáziumokban, közép iskolákban?

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 14:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Etika nevű tantárgy van.
2013. júl. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
89%
Nálunk annak idején az általánosba volt hittan. De remélem betiltják! A gyerekeket riogatta az a szemét k*va, elvette az elsősöktől a plüss állatkákat, meg az akkor menő Yugi-Oh kártyát és elégette a szemük láttára, azzal a mondattal: ez az ördög ajándéka, nem szabad elfogadni. Meg avval riogatta őket hogy ha nem járnak se hittanra se templomba akkor nem lesz esküvőjük (kislányok nagyon sírtak). Volt hogy rángatta az egyik gyereket hogy márpedig neki is járnia kell az pedig bőgött és az anyukája szedte le azt a k*vát a gyerekről. Szerintem nem kötelezhető egy gyerek a hittanra, meg arra hogy valami olyanba fektesse a hitét ami lehet nem is volt. (nem hiszek ebben az egészben :):) Szerintem a KRESZ oktatás fontosabb lenne, hogy a gyerek is tudjon közlekedni, akár biciklivel is. Mostani balesetben sem az autós volt a hibás hanem a kisfú aki szabályosan az autónak szaladt. Ez fontosabb minthogy már 6 évesen vasárnap a misén üljenek, minthogy temetni keljen őket....
2013. júl. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
2-es téged tényleg megnyomorítottak lelkileg, ez látszik.
2013. júl. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt...

Reformátusoknál (nálunk) tanultunk a Bibliáról meg ami úgy kell az általános műveltséghez... Meg hogy mit lehetne ma aktualizálni... Érdekes volt szerintem :)


Katolikusok meg kifogtam egy tanárt aki mindig szivatta őket, meg minden nap naplót kellett írniuk (persze nagy részét csak úgy hasból írták meg :) )... Aztán meg megkaptak egy tanárnőt, aki folyton hisztizett meg kiborult. Egyik órán a fél osztályt le is küldte az igazgatóhoz :DD

2013. júl. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
*kifogtak
2013. júl. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hittan volt külön időpontban. Viszont, ha jól tudom, szeptembertől be lesz építve vagy a hittan, vagy az erkölcsi nevelés a tantervbe.
2013. júl. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
A 3. kommentelőtől kérdezném hogy miért vagyok lelkileg megnyomorítva? Azért, mert egyáltalán nem hiszek ebben, és a KRESZ-t jobban tanítanám mint ilyen hülyeségeket? Ami nálunk ment általánosban hittan néven az kicsit durva volt. Sírva jöttek ki a gyerekek stb. :) Nem én vagyok lelkileg megnyomorítva, ha ilyen emberek tanítanak bármit is. :) És igen vállalom hogy nem hiszek ebben :)
2013. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 compactegon ***** válasza:
74%
KRESZ-es! tökéletesen igazad van. mindenkinek szíve-joga eldönteni, miben hisz. a kereszténységnél amúgy is kevés véresebb vallás van (egy ember bordán döfve lándzsával, fején töviskoszorú, keresztre szögezve, wtf?!?!?).
2013. júl. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
A gyerekeket inkabb kritikai gondolkodasra kellene nevelni, es nem ettol eltavolitani, mint a vallas teszi (higgy el mindent amit olvasol egy könyvben megkerdojelezes nelkül). Ezert van ennyi feledekeny valasztopolgar meg devizahiteles.
2013. júl. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%

Még jó, hogy nem a kérdésre válaszoltok, csak nyomatjátok az agyatlan propagandát.

Ősztől lesz erkölcstan oktatás a nem vallásosaknak, a vallásosaknak meg hittan.

Kritikus gondolkodás, mi? Még a kérdést sem olvasod el öreg.

2013. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!