Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fog javulni Magyarország...

Mikor fog javulni Magyarországon a helyzet, megéri vállalkozást csinálni? Megéri Magyarországon maradni?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy mindig is vagy favágó vagy mezőgazdaságban akartam dolgozni.De aztán mezőgazdaság jobban bejött,aztán elkezdtem vállalkozáson gondolkozni hogy ha majd befejezem a sulit csinálok egy kis tanyát aztán szép lassan fejlesztgetni modernizálni.Régen ez volt az álmom.El is kezdtem a mezőgazdaságot kitanulni

leérettségiztem,közben meghaltak a szüleim.Utána érdeklődtem mennyi családit,meg árvaságit kapnék,és valami 40 ezer ft-ot alatti összeget kaptam volna egy hónapban.Mivel tovább szerettem volna tanulni mezőgazdasági technikusnak.A dzsipszi szomszédom kétszer ennyit kapott 0 nap munkaviszony után huszonévesen,még 8 általánosa se volt.

Nem tudtam volna megélni így kijöttem nővéremhez külföldre

lakni.Mikor mind utána jártam mennyit kapnék össze számoltam otthon nem akartam elhinni 18 éves fiú létemre nem tudok megélni egyedül,de aki életében egy napot sem dolgozott több pénzt kap mint én.Kérdem én így minek Magyarországon maradni,vagy esetleg vállalkozást nyitni?Főleg úgy hogy borsodban olyan jó a közbiztonság hogy attól kell félni éjszaka mit lopnak el.Az udvarunkban nem lehetett csirkét meg semmilyen állatott tartani mert másnap reggel nem volt meg egyszerűen ellopják.Van egy pár ismerősöm akinek vállalkozása volt de csődbe ment. Nektek mi a véleményetek?:


2013. júl. 21. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%

rossz a helyzet manapság, ez igaz, azonban az alábbi mondatod alapján csak a bőrszín alapján ítélsz el valakit.


"dzsipszi szomszédom kétszer ennyit kapott 0 nap munkaviszony után huszonévesen,még 8 általánosa se volt. "


honnan tudod hogy ő mennyire rászoruló? ismered személyesen a családi hátterét? Nem! Egyszerűen mivel cigány az illető, rögtön az gondolod, hogy ő kap mindent, te meg semmit.

2013. júl. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én nem ítélek bőrszín alapján,mivel az utcámban volt egy normális roma származású aki dolgozott,még a felesége is.Tanfolyamokat végzett,próbált minden munkát megragadni,csak az a baj hogy csak ő volt az egyedüli az egész városban aki próbált normálisan megélni roma származásúként.A többi meg semmit nem próbált tenni az ellen hogy jobban éljen hanem otthon ültek,és kihízva énekeltek egész nap.
2013. júl. 21. 18:07
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vállalkozást csak akkor éri meg csinálni ha van biztos ügyfélköröd és ha esetleg kereskedelem akkor nem árt ismerni pár jó beszállítót akik olcsón jó minőséget adnak.

Sajnos valóban nem könnyű már vállalkozni de ha ezek megvannak amit felsoroltam akkor arra elég hogy megtudj élni belőle és ha van alkalmazott akkor fizetni őket meg az üzleti dolgokat, illetékek, helyiség bérlet stb....

Nekem is van pár ismerősöm akiknek becsődölt a vállalkozásuk, egyiknek a szerencséje az volt hogy még időben visszalépett így legalább maradt egy kis pénze ameddig nem talált munkát magának.

Szóval mindent jól meg kell gondolni manapság, hogy mihez kezdjen az ember.

Nagyon nem éri meg már itt maradni, csak ahhoz hogy valaki külföldre mehessen megint pénz kell legalább 200 ezer ameddig elvan belőle mire kap is fizetést vagy munkát külföldön, mert már máshol sincs aranyélet.

Már én is rég leléptem volna de a barátnőm nem nagyon akarta, igaz hogy Ausztriába dolgoztam és haza is bírtam járni mert nem laktam messze, de távolabbra már nem akart elengedni. Persze megélni megtudunk de nagyon nem tudunk előre lépni, ugye nem ártana házat felújítani mert már az is nagy dolog hogy saját házunk van ami barátnőm öröksége, és azért lenne mit csinálni, de ameddig nem tudunk jobbat addig be kell érnünk ennyivel.

2013. júl. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagynéném mondta a kukánkat a szeme láttára lopta el a közvetlen volt szomszédom akit a szüleim kb 30 éve ismertek.

És nagy lelkesedéssel mesélte neki az öregasszony a nagynénémnek hogy hát a kukát ellopta valaki.

2013. júl. 21. 18:10
 5/11 A kérdező kommentje:

Második.

Pontosan így van ahogy mondod,az a szerencséd hogy még át tudsz járni melózni osztrákba,de ahogy írod ti se nagyon tudtok egyről a kettőre jutni.Én is ezért jöttem ki nővéremhez mert hát munkát találni nem tudtam így hát más nem maradt.

2013. júl. 21. 18:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell sajnos ábrándítsalak, de a helyzet javulni nem fog még jó darabig. Ha kint van lehetőséged dolgozni próbálj ott boldogulni, aki itthon van már az is kifelé menőben, mert a fiatalok többsége munkanélküli. Családalapítás? Huszon, harminc éves fiatalok otthon laknak a szüleikkel, mert nem tudják magukat fenntartani... ide akarsz visszajönni? A vidék meg egyenesen botrányos... vannak olyan települések, ahol az idősek már kimozdulni se mernek a házakból, mert ha üresen hagyják a romák azonnal feltörik és kifosszák. Jelentsük fel őket? Oké, beviszik a zsaruk, másnap meg hozzák vissza... ennyi történik, és minden ott folytatódik ahol abbamaradt és ne jöjjön nekem senki azzal hogy ez rasszizmus, mert ez nem rasszizmus, hanem tény...
2013. júl. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Nem éri meg vállalkozást csinálni és nem éri meg itt maradni. Külföldön, ha van nyelvtudásod és igazán akarsz érvényesülni akkor tudsz, ellenben itthon nem.

4 éve érettségiztem. Az egyik barátom rögtön érettségi után kiment külföldre, engem is próbált rábeszélni, de nem mentem. 23 éves és már saját gyors étkezdéje van, mellette egyetemre jár. Igaz, hogy hitelt kellett felvennie, de tudja törleszteni. Én 1 éve fejeztem be az OKJ képzést és nem tudtam elhelyezkedni. Év végén én is szedem a sátorfám, szerencsére van kint kapcsolati tőkém + összespóroltam annyit amiből elvegetálok egy ideig kint.

2013. júl. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

"Nem tudtam volna megélni így kijöttem nővéremhez külföldre lakni."

"otthon nem akartam elhinni 18 éves fiú létemre nem tudok megélni egyedül"


Kint sem egyedül élsz meg. Na és a legfontosabb kérdés: miért is kéne EGYEDÜL megélned?

2013. júl. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

egyetértek veletek sokan mennek külföldre én sem szándékozok vissza menni Magyarországra mert feleslege.

Utolsó nem az a lényeg hogy külföldön sem egyedül élek,hanem az hogy ha valaki egyedül marad és tanulni akar,nem tudja magát fent tartani Magyarországon ,egyébként meg olvasd el miért is maradtam egyedül Magyarországon.

2013. júl. 21. 19:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Borsod? Én miskolci vagyok de jóban vagyok a cigókkal általánosban is jóban voltam ott Csabára jártam nem volt gond most végeztem gimit ott ugye nem voltak, Görömbölyön pedig ahol lakom tök jó arcok simán lekezelek velük meg minden, bár lehet az Avason a számozott utcákon / vidéken más a helyzet.
2013. júl. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!