Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig tud süllyedni az...

Meddig tud süllyedni az életszínvonal Magyarországon? Mi lesz a helyzet "legalja"?

Figyelt kérdés
Mindenkitől csak a rosszat hallom. Mindenki meg van rémülve, el van keseredve. Több embertől hallom, hogy már csak két hónapom van hátra, és vége. Nem tudom tovább fizetni a kiadásaimat. Lassan enni sem lesz pénz? Nem akarok rémhír-madár lenni, de tényleg olyan, mintha a legalja előtt lennénk egy lépéssel. Aki még tud, az kicsal a többi emberből amit tud, de már szinte alig van életképes vállalkozás, valódi termelés. Mintha minden csak virtuális lenne körülöttünk. Ha úgy is néz ki, hogy valakinek van valamije, az is hitelből van. Mi lesz ennek az egész folyamatnak a vége? Szerintetek meddig lehet még itt süllyedni? Elképzelhető, hogy akár még éhezni is fogunk? Házunkat elveszítjük, gyerekeinket nem tudjuk majd normálisan felnevelni? Mennyire lehet valós egy ilyen félelem? Ez igaz lehet, vagy csak egy pesszimista utópia? Most akkor ki a "bolond" az aki nem veszi ezeket a jeleket észre, és azt mondja azokra akik így gondlkodnak, hogy paranoiás, vagy pedig ezek már eget rengető figyelmeztetések, és aki naiv, az nem akarja ezeket a jeleket észrevenni? Annyira negatív mindenki. De hogy is lehetne pozitív, ha annyi rossz vesz körül mindenkit? Aki törekszik a pozitív gondolkodásra, ő csinálja jól, vagy a velük ellentétben a realitás talaján jól látó embertársaik? Már annyira nehéz ezt megítélni, hogy mi a valós, és mi várható ebben az országban? Remélem érthető voltam, hogy mit szeretnék kifejezni, aki érti, válaszoljon már. köszi

2013. jan. 9. 21:38
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
92%

Még mindig lehet hová süllyedni......



Pl. éhséglázadás, polgárháború.

2013. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Majd ha a magyar nép képes lesz kinyitni a csipától összeragadt 70 éve lezárt szemeit akkor javulni fog a helyzet.


A magyar nemzet már megérett egy forradalomra.

2013. jan. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Nincs legalja. Mindennél van lejjebb.
2013. jan. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
jó de meddig mennek el? vannak olyan pofátlanok, hogy mindenki elszegényedik miattuk teljesen? ugyanis ezt fentről irányítják.
2013. jan. 9. 21:48
 5/21 anonim ***** válasza:
51%

"ogy mindenki elszegényedik miattuk teljesen? ugyanis ezt fentről irányítják."


Nem igaz! Az életét mindenki maga irányítja! Senki más! Ha elrontod az életed, akkor az a te hibád, nem másé! Nem másokra kell a felelősséget hárítani állandóan!

2013. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

5/5. Ugyan olvasd el a rákos, térdműtött, járás képtelen asszony nyilatkozatát, akit munkaképesnek nyilvánítottak. Nem kap semmilyen segélyt, nincs még arra sem pénze, hogy a gyógyszereit kiváltsa!

Lehet, hogy te jómódú vagy, aki tudja irányítani az életét, de egyre többen vannak, akiknek nincs rá módjuk. Senki nem akar napról-napra élni!

2013. jan. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
45%

"Lehet, hogy te jómódú vagy, aki tudja irányítani az életét, de egyre többen vannak, akiknek nincs rá módjuk."


Nem vagyok gazdag, egyszerű átlag polgár vagyok, átlag körüli fizetéssel, átlag cégnél. Semmi átlagon felüli nincs bennem, mégis tudom irányítani az életem. Nem kell gazdagnak, híresnek lenned ahhoz, hogy magad irányítsd a dolgokat! Módja pedig mindenkinek van arra, hogy jobban éljen! Csak meg kell találni a lehetőségeket és élni kell velük.

A mozgásképtelen asszony története pedig szívszorító, sajnos a rendszer nem hibáktól mentes, de a hölgyet biztos ki fogják segíteni az erre szakosodott segélyszervezetek.

2013. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Kérdezd David Rockefellert,és barátait.
2013. jan. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
szerintem sincs igazad 5-ös. Ez így jól hangzik, és van is benne ráció elismerem, de nem a mai világban. Hány diplomás ül otthon munkanélküliként? Hány ember szeretne tanulni aki nem tud? Hány nyugdíjas nem jön ki a nyugdíjából, pedig egy életen át dolgozott? Hány beteg ember veszíti el a munkaképességét? és még sorolhatnám, azokat az eseteket, amikor nem az emberen múlik a sorsa. de mindegy.
2013. jan. 9. 22:59
 10/21 anonim ***** válasza:
84%
Elég naív vagy te 5-ös és 7-es. Senki nem segít azon azon a nénin. Bezzeg ha cigóról lenne szó, azok kapnak lakást, segélyt. Sajnos.
2013. jan. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!