Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A bankok miért most vannak...

A bankok miért most vannak rossz helyzetben?

Figyelt kérdés

Válság előtt fűnek fának adták a fedezett nélküli hitelt, még se panaszkodtak, hogy ez már túl sok nincs pénzünk, nem tudunk többet hitelezni, mert csődbe megyünk.

Válság után befagyasztották a hitelezéseket, érdekes módon kiadás csökkent még sincs elég pénzük, még az is kevés nekik, amit az előző ügyfelek visszafizetnek nekik.

Miért nem voltak válságban, akkor amikor kiadták a több száz milliárdos hiteleket és miért pont most panaszkodnak, amikor gyakorlatilag vegetálnak és csak tartják a kezüket és várják a törlesztéseket?


Ha én kölcsön adok a szomszédnak, akkor első évben biztos nehéz lenne, de amikor visszafizeti a hitalt kamattal együtt, akkor nyilván javulna az életminőségem ...



2013. júl. 23. 12:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Dehogy vannak rossz helyzetben, csak sajnáltatják magukat, mert kell nekik a profit.
2013. júl. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

A bankok helyzete is, tevékenysége is kicsit bonyolultabb.

Sok dologban lehet árnyalni, de a lényeg mégis a következő. A bankok bárkinek kölcsön adtak, mert senki nem ellenőrizte őket. Olyanoknak is, akikről biztos volt, hogy nem akarjál, vagy nem tudják visszafizetni. Végső soron ebből keletkezett a válság. A bankoknál befolyik és kifolyik a pénz, ez a szerepük. De ha oda folyatják, ahonnan nem folyik vissza, akkor az egyensúly megbomlik, valami aktuálisat ők sem tudnak fizetni, ezért csődbe mennek. Ennek további következményei vannak mindazokra, akik ott tartották a pénzüket, és aktuális kiadásaikat abból fedezték volna. Ennek meg a gazdaságra vannak súlyos következményei.

Összességében a bankok saját mohóságuk miatt vannak rossz helyzetben. De ha nem teszik őket rendbe, akkor akadályozzák a gazdaság működését, ami még rosszabb. Ezért kényszerből rendbe kell tenni őket, és minden kezdődik elölről.

Ennek megakadályozására új szabályozás kellene. Például, sosem bank intézkedik, hanem a vezetője. Ha rosszul lépett, feleljen a magánvagyonával. Ez visszatartó. Azért nem vezetik be, mert óriási összefonódások vannak, hadd ne utaljak a magyar viszonyokra, amiről naponta hallani.

2013. júl. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Honnan volt ennyi pénzük? Miért nem tudnak a visszafizetett hitelekből megélni, mikor gyakorlatilag alig hiteleznek?

2013. júl. 23. 13:03
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező, nagyon egyszerű. A hitel arról szól hogy kapsz 1 millió forintot, viszont minimum a dupláját fizesd vissza. Ha nem futja rá, semmi gond nincs, nye problemá, jön a bank és elszedi mindenedet. Ebből manapság speciel nagyon jól meg lehet élni, a nép anyagi tönkretételéből.
2013. júl. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Esetleg még azért, mert 4 százalék kamatot ad a bankbetétekre és még kamatadót is kell fizetni, ezért az emberek egy része már nem ott tartja a pénzét. Hitelt nehezen tud már kihelyezni.
2013. júl. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%
Nincsenek rossz helyzetben. Ha mégis, akkor a saját hibájukból. Sikerült eladósítaniuk mind a lakossági, mint a vállalati szférát az idióta hitelkonstrukcióikkal. E-mellett pedig nem sajnálom őket, hiszen 4,25%-os alapkamat mellett is több mint 10%-ra adnak jelzáloghitelt forint alapon. Lehet, hogy most nőttek a tranzakciós költségek, és a számlavezetési díjak a bankadó meg a tranzakciós adó miatt, de ez előtt is volt már 3000 forintos havidíjú számla plusz a tranzakciókért fizetett díj plusz az anyám kínja költség. A "könyvelési tételekért" elkérnek pénzt. Ha kölcsönadod a banknak a pénzed, amiért megdolgoztál, nem csak reálértéken, hanem nominálisan is csökken pénzed értéke.
2013. júl. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

Mindenki nagyon leegyszerűsíti a problémát.


Ezelőtt 20évvel a baki szféra nagyon megregulázott és ellenőrzött volt. Szinte lehetetlennek tűnt a derivatívák kialakulása. Aztán jött a nagytőke a neoliberális deregulációkkal és zsebre tette a kormányokat és a mainstreamba csak a velük egy követ fújó szakemberek kaphattak helyet. Ez csak a nagytőke érdeke volt.

Elkezdték a pénzügyi deregulációkat és sorra radíroztak ki olyan szabályzókat amik nem engedték volna a helyzet kialakulását. A 90es évek végére a reálgazdaságban a befektetések nagyon megcsappantak mert egyre csökkenő mértékben nőtt a fogyasztás. A tőke a reálból a szabályozók hiányában szabadon áromolhatott a pénzvilágban ami hatalmas túlkínálatot okozott.

Az az, aki betétessé vált valamilyen módon az joggal követelte a hozamot. Ekkor már nem a bankok kapzsisága miatt adtak fedezetlen hiteleket, hanem hogy pusztán versenyben maradhassanak.


Kik is a hibásak?


Mindenki. A bankok a közgáz mainstream a kormányok hiszen nyilvánvaló volt hogy ez egy lufi amit a jövő teljesítményére fedeztet az az jelen időben a semmi tart életben. Mivel a hitelek nagy része nagyon alacsony kamatra és hektikusan változó értékű fedezetre lett kiadva nem kellett egy évtized hogy a rendszer tetőzzön és durranjon. Ez a válságot a neoliberális gazdasági felfogást meglovagló nagytőke neve mellé lehet felírni.

Ez a "Ha én kölcsön adok a szomszédnak, akkor első évben biztos nehéz lenne, de amikor visszafizeti a hitalt kamattal együtt, akkor nyilván javulna az életminőségem ..." nagyon le van egyszerűsítve.


De itt egy pld.



Nem az a gond hogy egyes bankok tönkremennek hanem hogy pld a te pénzed egy bank által magyar állkötvényben van ami fedezet a Holland nyugdíjkassza befektetéseire, a holland nyugger meg egy másik banknak van eladósodva jelzáloggal, amit az a bank egy jen alapú carytrade hitellel fedez stb stb az az a rendszert veszélyezteti a bedőlés és nem magát egy egy bankot. Az az csak azok a nagytőkés konglomerátumok a felelősek akik kilobbizták a pénzpiac deregulációját a neoliberalizmus nevében.

Hiszen egy pénzalap egy kerbank és egy brókerrház befektetőjének pénze soha nem keveredhetett volna össze a pénzvilágban. És mely konglomerátumoknak volt ebből hasznuk? A globális érdekeltségeknek, hiszen az elmúlt 10 évben már csak a fedezetlen hitelek tartották életben a világ gazdaságát.


Mi a szomorú?

Hogy amit a fejlett világban eljátszottak és hatalmas bukás lett a vége ami az utolsó centig a fejlett világ társadalmai nyakába szakadt, azt most nagyban játsszák a feltörekvőknél, Kína India Argentína stb stb.

Mi lesz a vége? Katasztrófa!!!

2013. júl. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Tessék a lényeg.


[link]


Persze nem a bankok a hibásak mint említettem már, ők is csak sodródtak az árral.

2013. júl. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
32%
A bankok nincsenek rossz helyzetben.
2013. júl. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Soha nem voltak rossz helyzetben, csak a válság ürügyén még több pénzt akarnak legombolni az államokról, azokon keresztül pedig az emberekről.
2013. júl. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!