Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha már a szlovákoknak van...

Ha már a szlovákoknak van Morva birodalmuk a románoknak Dákoromán elméletük nekünk miért nem lehet Szkíta vagy Hun birodalmunk?

Figyelt kérdés

a szlovákok a morva birodalom elmélete miatt erősödtek a magyarok kárára, a románok ugyan ez csak ők mint "Római leszármazottak" vannak így és ők is a kárunkra erősödtek.

szóval a magyarság származásáról nem tudunk semmi biztosat, de ha igaz az hogy a Habsburgok találták ki ezt a finnugor elméletet, (ami most is látszik a magyarokon mert csak tűrnek-és tűrnek nem teszünk semmit hogy jobb legyen nekünk.) és tényleg türk eredetűnk van akkor ezt kellene valahogy erőltetni, na de mindegy is ez mert most nem azt akarom mondani hogy mi hova tartozunk, hanem hogy nekünk is kellene egy eszmét kitalálni pl: Szkíta birodalom, vagy a hun leszármazás, vagy ami nekem tetszik is, az az ugor-ogur birodalom, de nem is kellene nagyon messzire se menni csak azokat az időket kellene dicsőíteni mikor jelentős ország voltunk, pl: a honfoglalás és az Árpád korban, I. Nagy Lajos idején és I. Mátyás idején sőt még akár a Habsburgok pontosabban a Monarchia idelyét ekkor nem voltunk nagyhatalom de egy nagyhatalmi állam részét képeztük és ezt kellene felébreszteni az emberekbe és egy kis nacionalizmust vinni a parlamentbe és az emberekben folna egy kis összefogás!


2013. júl. 27. 09:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
A Habsburgok azért találták ki a finnugor mesét, h "ne legyenek" olyan rokonaink, akikre felnézhetünk és büszkék lehetünk, továbbá h ne legyenek olyan birodalmi ambícióink, mint a hunoknak v a törököknek. A mostani hatalomnak ugyanez az érdeke, így továbbra is ragaszkodnak a finnugor kamuhoz.
2013. júl. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Checkpoint Charlie ***** válasza:

"ma 10:04"


Hát persze mert mindeni a mi hátunk mögött szervezkedik.

2013. júl. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Ja értem, szóval mert két szomszédunknk van ilyen ötlete ezért "hát mi se maradjunk már ki a jóból" elvet felhasználva mi is kezdjük el a Sumér Smaragdgyerekcsakra Birodalom létezését hirdetni?
2013. júl. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ma 10:42 látom te is kötekedni tudsz és olvasni nem!
2013. júl. 27. 10:44
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Mert midnenki hülye, legyünk mi is azok?
2013. júl. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem a hülyékről kell példát venni..Ha a szomszédok közül akarunk példát venni akkor Ausztria, Szlovénia vagy Horvátország lenne logikus nem a két izzé-bizzé történelmi nulla...
2013. júl. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Egyrészt amiatt, mert a magyar öntudat sokkal nehezebb, mint a szlovák, mert a szlovákok megmaradtak szlávnak genetikailag is és nyelvileg is, mi azonban Mohács után csak nyomokban tudjuk ugyanezt elmondani.


Vannak, akik úgy gondolták (Szentkatolnai Bálint Gábor), hogy a magyar nyelv a Kaukázusban maradt hun törzsek leszármazottjaival (melyek Kazárföldön ott maradtak), pl. a kabardokkal rokonítható. Sajnos a krími háború következtében a nép felszívódott az oroszok és az anatóliai törökök között.

2013. júl. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Pro Patria ***** válasza:
88%

Kedves Kérdező!


"nekünk is kellene egy eszmét kitalálni pl: Szkíta birodalom"

- Olyan akarsz lenni, mint ők? Szerintem ez alantas inkább, mint követendő.


Múltat csak azok kreálnak maguknak, akiknek nincs hova visszanyúlniuk. Nekünk van. Nincs szükségünk erre.

2013. júl. 28. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
és tovább olvastátok amit írtam?! mert nem csak a szkíta birodalomról írtam hanem a honfoglalás utáni időszakot is írtam, de a szkíta eredet is lehetne mert, ki tudja hogy igaz e a szkíta eredet? nem tudja senki ahogy a finnugor elméletet sem, a finnugor elméletet már az oroszok is cáfolják, ááááááh fa...om minek magyarázkodok
2013. júl. 28. 12:42
 10/15 Pro Patria ***** válasza:
A honfoglalást, Hunyadi Mátyást, Nagy Lajost tanítják ma is.
2013. júl. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!