Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jó ötlet lenne, hogyha egy...

Jó ötlet lenne, hogyha egy nagyobb magyar város és környéke városállamként kiválna Magyarországból és egy adóparadicsomat hoznánk létre?

Figyelt kérdés
Ez az ország idővel magyar Monacóvá fejlődne?

2013. júl. 27. 22:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Nem, de amúgy múlt héten nem te tetted fel ezt a kérdést fel Rijekával ( Fiuméval)?
2013. júl. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nos igen,de úgy gondoltam,hogy ez a téma egy saját kérdésként jobban megtárgyalható lenne. És nem kérdést tettem fel,hanem elmondtam,hogy szerintem jó ötlet,de nem akartam a válaszomban kérdezni.
2013. júl. 27. 22:14
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Nem fejlődne magyar Monacóvá, mert nem a francia tengerparton van. Ha ez az ország mondjuk 400 kilométerrel nyugatabbra helyezkedne el, minimum Ausztriai szinten élhetnénk. De nem így van, úgyhogy a kérdés is értelmetlen.


Ráadásul egy enklávé, aminek csak Magyarországgal van határa? Mi lenne abból?

2013. júl. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
3-as miért csak Magyarországgal lenne határa ha Győrt vesszük ott lenne Szlovákia, Sopronnál Ausztria, Szegednél akár Románia és Szerbia is, Debrecennél, Nyíregyházánál Románia...de amúgy ez akkor sem válna be...Én én nem is akarnék íilyen helyen élni..
2013. júl. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Dick Esmen ***** válasza:
0%
Nem,rossz ötlet.
2013. júl. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 ConnectCare ***** válasza:
72%

Én egyszer Miskolcból akarnék külön országot (mondjuk Miskolci Hercegség néven :)) csinálni :).


Természetesen nem menne és a kutya se szavazná meg, de szerintem, legalábbis a mai körülmények között lenne benne racionalitás.


Piacbarátabb rendszerrel, alacsonyabb adókkal stb. sokkal versenyképesebb lehetne, mint ma, Magyarország részeként, mert ma logikus, hogy pl. a tőke az ország nyugati részébe megy inkább a fejlettebb infrastruktúra, a nyugati piacok közelsége miatt, miközben a költségek majdnem ugyanazok. Azt meg úgyse hagyná senki, hogy Magyarország részeként az ország egy részére más szabályok vonatkozzanak.


Ráadásul egy ilyen kis állam lehetne igazi jogállam is, ami a mai Magyarországról nem minden esetben mondható el szerintem.

2013. júl. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy próbát megér. Vannak is ilyen tervek a világban, nem feltétlenül teljes adóparadicsom célzattal, de lényegében egyes övezeteket leválasztanának nagyjából az adott ország jog és közigazgatási rendszeréről, hogy kipróbálják, más szabályokkal, rendszerekkel jobban működtethető-e a társadalom. Ha nem jön be, csak egy kis részt kell helyrehozni, ha beválik, akkor pedig lehet alkalmazni az egész országra.

[link]

2013. júl. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És miért nem szavazná meg mindenki? Szerintem mindenki örülne,ha azt mondanák,hogy a városotok mostantól autonómia,ittmarad a bevételetek fele és magatok rendelkeztek az ügyeitek felett a kül - és hadügyek kivételével.
2013. szept. 24. 18:27
 9/13 anonim ***** válasza:

Mert vannak olyanok, akiknek a jelenlegi helyzet jobb, mint ami a másik lenne. Ezek jellemzően olyan személyek, szervezetek, akik a központi költségvetés megcsapolásából élnek.

Ennek legmeghatározóbb része ráadásul a parlament. Önként nem fognak lemondani a hatalmukról (vagy legalábbis nem jellemző, hogy ilyesmi történne).

2013. szept. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nem, de amúgy múlt héten nem te tetted fel ezt a kérdést fel Rijekával ( Fiuméval)?"

MI KÖZÖD HOZZÁ?

2014. júl. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!