Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az komoly, hogy az USA a 80...

Az komoly, hogy az USA a 80 as években modernebb volt mint ma Magyarország?

Figyelt kérdés

Azt hallottam így van.

És ez a vezetésen múlik/múlott.

Ott nem csorták el a pénzt, itt meg igen.

De ez igaz? Miben volt modernebb? Konkrétat nem hallottam, csak hogy mindenben le van maradva Mo.



2013. júl. 31. 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Szerinted a 80as években hány mobilinternet előfizetés volt az USAban?
2013. júl. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
hangzatos baromság
2013. júl. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Hát a kommunista vezetés, a vagyonok elrablása, az értelmiség elüldözése/elnyomása valóban visszavetette Magyarország fejlődését, de az USA már előtte is jóval gazdagabb volt a mi térségünknél.

A stabil politikai vezetés, biztonság kellett ahhoz, hogy Amerika ilyen fejlett, gazdag ország legyen, de nem a vezetők tették azzá, hanem az amerikai nép.


Azt hogy érted, hogy modernebb volt? Hát már akkor fejlettebb haditechnikája volt, mint a jelenlegi Magyarországnak, viszont nálunk most több a mobiltelefon, számítógép, internet, GPS. Jobb, megbízhatóbb, takarékosabb autóink vannak.


Ha a gazdasági fejlettséget (GDP) nézzük, akkor körülbelül olyan fejlettek voltak, mint jelenleg Hongkong, Spanyolország, Izrael.

2013. júl. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem te azt hallottad, hogy az akkori Magyarországnál volt modernebb.

Vagy esetleg azt, hogy az egy főre eső GDP-jük magasabb volt, mint ma Magyarországon.

Szóval hallottál valami érdekeset és félreértelmezted a dolgot. Megesik olykor emberekkel...

2013. júl. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 MolotovPunk ***** válasza:
100%

Mindegyik országtól modernebb volt egyébként.

Színes TV,automata mosógép,trolibusz,villamos meg még sok minden más is ott volt először.Aztán ezt próbálta Japán meg Szovjetunió is követni.Amúgy a világon a második ország ahol trolik voltak az Oroszország volt,akkori (Szovjetunió.)

Amcsiktól azért koppintott mindenki sokat,még japánok is,főleg motorkerékpárokban.


Másik dolog Amerikában sosem volt igazán feudalizmus,ott egyből szinte kapitalizmus volt.

Már régóta állítják,konkrétan 60 as évek óta,hogy becsődöl hamar,de az a helyzet,hogy hazugság az,ráadásul még mindig áll a rendszerük.

Sok magán bank van ott meg sok aranykészlet is.

Szerintem 20 év múlva sem fog becsődölni az az ország.

2013. júl. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 MolotovPunk ***** válasza:

Ui Egyébként a világon a legtöbb villamos energiát is USA termeli-használja,nem pedig Kína.

Tudom érdekes ez sokaknak,pedig mégis igaz.

2013. aug. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

hülyeség, viszont találtam egy érdekességet 1950-ből ... keressétek meg kis hazánkat aztán Japánt a listában :

[link]

2013. aug. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 MolotovPunk ***** válasza:
100%

A film bizniszét már meg sem említem Amerikának.iszonyat nagy pénzek vannak ott. (Mellesleg autó és hadi iparban is.)

Nem majmolásból mondom,de szinte majdnem minden jól film ott készül és abból óriási bevétele van az amerikai államnak.

2013. aug. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az USA-ban a 60-as évek óta szerelik a kocsikat légkondival.


A 60-as években nem is hallottak légkondiról, nemhogy kocsiba valóról.

2013. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MolotovPunk ***** válasza:

1.)De szervokormány viszont már volt amerikai autókban úgy kb 60as évek közepén,Európaiban meg még sehol.Szóval buktad ezt is :)

És az is onnan ered.

2.)Egyébként nem tudom ki állította a légkondis dolgot.

2013. aug. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!