Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is jelentősen...

Szerintetek is jelentősen erősödik a Jobbik?

Figyelt kérdés

Elmondom miből gondolom.


2010-ben sokkal kevesebb százalékot becsültek nekik a közvélemény kutatások mint amennyi lett!

7%ra becsülték és 17,2%-lett!


Ez egy tény! Aminek oka van! Az hogy a Jobbik szavazók részvételi hajlandósága a legmagasabb, 0,8, míg a Fidesz/msz-nek nagyjából ugyan akkora 0,35.


Tehát ha 100 ember azt mondja, hogy a Fideszre/MSZP szavazNA abból csak kb 40 lesz az aki ténylegesen el is megy szavazni átlagosan, míg 100 Jobbikosból 80.


Ezeket nem kalkulálják bele a sima közvélemény kutatásokba, ott csak az van, hogy ki mit mondott, kire szavaz-NA!


Ha ezt figyelembe vesszük, és azt, hogy 2010-ben nagyságrendekkel alábecsülték a Jobbikot, és max 7%ot saccoltak neki, ma meg 15%-ot akkor valószínű jelentősen erősödött, és a választásokon sztem olyan 30+%-ot fog elérni.



2013. júl. 31. 08:07
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
2010ben is KEVESEBB mint fele annyira becsülték mint amennyi valójában lett.
2013. júl. 31. 08:10
 2/20 anonim ***** válasza:
57%

Erősödik, de amúgy ilyet ne kérdezz ezen az oldalon mert jön 1-2 elvakult balos és engemet lehúz neked meg megmondja, hogy szerinte ez mekkora badarság és amikor te megpróbálsz ellenérvelni valahogy kiszűrik, hogy vagy debil vagy vagy pedig rasszista...emiatt mondom én, hogy ez az oldal, legalábbis ez a kategória kész vicc lett.


Piros pacsit ha igazam van :)

2013. júl. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
60%

Nincs mitől erősödjön. Általában ahhoz kell egy Péntek ügy, vagy hasonlóan durva dolog ahol kisebbség az elkövető, vagy hitelproblémák felemlegetése, bankellenes hangulat kialakítása.

A szélsőséges pártok szimpatizánsainak szavazói hajlandósága mindig nagyobb, pl. munkáspárt, de úgyis bedobnak pár töltelék pártot, amit gyorsan megalapítanak, mint anno a Centrum pártot, így elviszi a bizonytalanokat, a másik meg komolyabb kampány, hogy menjenek el szavazni az emberek. Így fel lehet hígítani az eredményt.


30%-ot kötve hiszem, hogy elérjenek, ráadásul ha a sok liberális elemzőcég ezt jósolná a választások előtt, akkor pénzt nem kímélve, ingyen sört osztva vennék rá az embereket a minél nagyobb szavazói számra, hogy megakadályozzák az ő első számú közellenségüket :)

2013. júl. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
szerintem nem, a statisztika azt mutatja, hogy ugyanaz a sztori, mint anno a miép
2013. júl. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem becsülték alá, de erről már igazán leaakdhatnál:


[link]

2013. júl. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

De pont hogy nem :D


Elolvastátok ti amit írtam? :)


2010-es választásokon a közvélemény kutatások azt mutatták, hogy 7%-ra áll a Jobbik, és kapott 17,2%-ot, most azt mutatják a közvélemény kutatások, hogy 15%on áll.


A közvélemény kutatások csak azt mutatják meg, hogy az emberek mit mondanak, kire szavazNÁNAK (feltételes mód).


És van egy olyan dolog, hogy RÉSZVÉTELI HAJLANDÓSÁG, vagyis, hogy azok közül akik adott pártot látnának szívesen hatalmon hányan fognak tényleg elmenni szavazni.

Ebben pedig a Jobbik messze vezet.


Ezért volt 2010ben is az, hogy 7%ra becsülték és több mint a duplája lett, mert a Jobbik szavazók részvételi hajlandósága több mint kétszerese a többi párténak.


Ezt valamiért soha nem veszik figyelembe ezen az oldalon, hogy az egy dolog, hogy az amit egy közvélemény kutatás leír még korán sem az ami lesz a választásokon, ha egyszer a másik oldal szavazói közül többen hajlandók elmenni szavazni, a mieink közül meg sokan otthon maradnak akkor hiába vagyunk amúgy többen. Ugyan ez van a Jobbikkal is, hiába voltak 7%nyian 2010ben, mert az a 7%nagyrészt vette a fáradtságot és elment szavazni, és hiába vannak most 15%nyian, ha most is sokkal inkább hajlandóak elmenni a Jobbikosok szavazni mint a többi párt szimpatizánsa.

2013. júl. 31. 08:51
 7/20 anonim ***** válasza:
55%

Nem tom, én azt veszem észre, hogy a 2010-es választások óta vesztett a népszerűségéből, mert nem volt túl aktív.

Most azzal ne jöjjön senki, hogy de a Parlamentben igenis sokat beszélnek, meg ilyenek, mert a parlamenti unalmas szócsatákat 100 emberből max. 5-en követik nyomon Magyarországon.

A Jobbik akkor volt nagyon erős, amikor berobbantak a köztudatba 2006 után és amikor megszervezték a Magyar Gárdát a cigányok ellen és hepajkodtak mindenfele, meg benne voltak szinte minden nap a híradókban, az csak még tovább növelte az erejüket.


Azóta viszont eléggé ellaposodtak, de talán csak a választások előtti pár hónapra gyűjtik az erejüket és az anyagi potenciáljukat, legalább is én a helyükben ezt csinálnám.

2013. júl. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Mondjuk az a helyzet, hogy a Fidesznek is meg a baloldaliaknak is annyi vaj van a fülük mögött, hogy ha a Jobbik igazán győzni akarna, akkor ezeknek a dolgoknak a folytonos emlegetésével simán el tudnák söpörni ezeket a pártokat.

Más dolog viszont, hogy szerintem abszolút nem akarnak kormányra kerülni, legalábbis én ezt veszem észre, mert látják, hogy itt úgy sem tudnának semmit sem tenni, ezért megmaradnak a kényelmes ellenzéki pozícióikban és felszedik a fizetésüket (mellesleg megjegyzem, hogy egyáltalán nem haragszom rájuk ezért, teljesen megértem őket).

Magyarországon csak radikális módszerekkel lehetne rendet csinálni és fejlődést elérni, viszont azt meg nem lehet, mert az EU folyton les és dirigál minket. Szóval a Jobbik sem tudna mit tenni, mert megütnék a bokájukat. Emlékezzünk csak arra, hogy Brüsszelből még Moszkvának is dirigáltak pár hónappal ezelőtt, amikor elítélték a félmeztelenül templomban vonagló, elmelágyult, feminista warriorokat.

Na most akkor el lehet képzelni, hogy Magyarországgal mit tennének a nagyokos, libbant brüsszeliek, ha mondjuk felelősségre vonnánk az offshore-lovagokat és visszakényszerítenénk az ezermilliárdokat az országba. Vagy ha mondjuk a cigányság ellen lépnénk fel. Tiszta káosz lenne itt.

2013. júl. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
30%
egy radikális párt, mint amilyen a Jobbik, egy bizonyos szint után nem erősödik tovább. szerintem a Jobbiknak max.20-22%-os a támogatottsága. Kelet-Magyarországon erősek, de Budapesten. vidéki nagy városokban már kevésbé! A radikális pártok a válság hatására szépen fokozatosan elolvadnak majd. A Jobbiknak egy-egy cigány vagy zsidó ügy után mérnek több támogatót, de amúgy nem.
2013. júl. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%

Az a baj 9-es, hogy a válság nem fog elmúlni, csak egyre súlyosabb lesz, ahogy a gazdagok egyre gazdagabbak lesznek, a szegények pedig egyre szegényebbek annak ellenére, hogy beledöglenek a munkába, ahogy egyre több erőszakos cigány lesz és az általuk elkövetett bűncselekmények is nőni fognak, ahogy szépen elöregedik a társadalom és egyre több lesz az eltartott, ahogy nem születik elég gyerek, ahogy egyre több természeti katasztrófa lesz, ahogy Nyugat-Európában is egyre inkább teret hódítanak majd a bevándorlók, stb...


Szerintem a következő évtizedekben Európa egyre inkább a szélsőjobb és az általuk képviselt keménykezű és gyakran erőszakos megoldások felé fog sodródni. És ez nem a szélsőjobb hibája. Ez azoknak a bűne, akik a jelenlegi rendszerben nem végzik normálisan a dolgukat és hagyják elfajulni az eseményeket.

2013. júl. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!